Bezpieczeństwo na sandomierskich drogach

Końcem lipca w Sandomierzu wreszcie oddano do użytku przebudowaną ul. Lubelską. Miejscowi musieli borykać się z utrudnieniami w ruchu i to od listopada zeszłego roku, o czym zresztą informowaliśmy kilka dni temu. Mniej zatorów na sandomierskich ulicach powinno oznaczać mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia stłuczek i kolizji. Jak będzie w istocie – czas pokaże.

ZADBAJ SAM O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO

Niestety, ale nasza kultura jazdy i wszędobylska brawura nie sprzyja poprawie bezpieczeństwa na polskich drogach. Nawet najlepsze ulice i bezkolizyjne skrzyżowania nie pomogą, jeżeli sami nie zachowamy szczególnej ostrożności i zwyczajnego zdrowego rozsądku. Tym bardziej, iż trwają jeszcze wakacje, a co za tym idzie towarzyszący im wzmożony ruch drogowy. Ładna pogoda i sucha nawierzchnia prowokuje do szybszej jazdy, co niestety czasami kończy się bardzo źle. Warto może pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu, zwłaszcza, że samo OC samochodu nie chroni nas, a ewentualne osoby przez nas poszkodowane oraz ich mienie. Jeżeli chcemy zapewnić odszkodowanie również dla nas, to powinniśmy pomyśleć o autocasco i NNW.

PRZEZORNY ZAWSZE UBEZPIECZONY

W sprawdzeniu ofert ubezpieczenia może nam pomóc porównywarka oc – kalkulator-oc-ac.auto.pl, w której znajdziemy propozycje kilkunastu ubezpieczycieli, w tym również warianty autocasco i NNW. Ponieważ przysłowie ‘licho’ nie śpi, polisę warto nabyć. Jeśli się nie przyda – bardzo dobrze. Lepiej ją jednak posiadać, bo przed nami jesień, gorsze warunki jazdy, a chwilę potem przyjdzie zima wraz ze swoimi kaprysami. Tym bardziej, że kolejne ulice będą w Sandomierzu wyłączane z ruchu, a wszelkie zmiany, to dodatkowy czynnik ryzyka, a porównanie w internetowej porównywarce zaoszczędzi nam nie tylko sporo pieniędzy, bo wybierzemy najlepszą relację jakości do ceny, ale również sporo nerwów, gdyż w swoim dowodzie rejestracyjnym będziemy mieli zawsze aktualną polisę AC.

materiał partnera

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x