Przegrana KTS SPAR-Zamku Tarnobrzeg z Lille Metropole w Lidze Mistrzyń (fotoreportaż oraz video HD)

Tenisistki KTS SPAR-Zamku Tarnobrzeg przegrały 1:3 z francuskim Lille Metropole w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Drużyna z Tarnobrzega gra w grupie D tych prestiżowych rozgrywek, oprócz Lille występuje w niej także austriacki zespół Linz AG Froschberg, który będzie kolejnym rywalem SPAR-Zamku.

Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Han Ying, która gładko pokonała Wang Yuting bez straty seta. Ogromnie emocjonujący był drugi pojedynek wieczoru, w którym bój przy stole stoczyły Natalia Partyka i liderka francuskiej drużyny Yang Xiaoxin. Mecz rozstrzygnięty został dopiero w tie-breaku, w którym po heroicznej walce reprezentantka SPAR-Zamku musiała uznać wyższość rywalki, przegrywając nieznacznie 9:11.

Również po pięciu setach zakończył się trzeci mecz pomiędzy Li Qian a Rumunką Bernadette Szocs. Niestety, tego dnia popularna „Mała” nie prezentowała najlepszej formy i to rywalki zapisały na swoje konto drugą wygraną partię.

W ostatnim pojedynku Han Ying przegrała z Yang Xiaoxin 0:3 i francuska ekipa mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w Lidze Mistrzyń.

Kolejne spotkanie w europejskich rozgrywkach podopieczne trenera Nęcka rozegrają w październiku br.

KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg – CP Lyssois Lille Metropole 1:3

Han Ying – Wang Yuting 3:0 (11:4, 11:7, 11:7)
Natalia Partyka – Yang Xiaoxin 2:3 (11:8, 12:14, 11:8, 10:12, 9:11)
Li Qian – Bernadette Szocs 2:3 (7:11, 3:11, 12:10, 11:7, 7:11)
Han Ying – Yang Xiaoxin 0:3 (6:11, 6:11, 5:11)