Radość nie trwała zbyt długo. Wisła przegrywa drugi mecz w sezonie

Przekonujące zwycięstwo u siebie w drugiej kolejce ligowej nad Łysicą Bodzentyn dawało kibicom Wisły nadzieję na równorzędną walkę w meczu z kolejnym przeciwnikiem – Sołą Oświęcim. Zespół SKS-u uległ jednak aspirującej do topu zestawienia ekipie gospodarzy 1:4 (0:3).

Powrót w szeregi sandomierzan Mateusza Michalskiego oraz wypożyczenie z Karpat Krosno 30-letniego Bartosza Madei – wzmocnienia w postaci tych dwóch piłkarzy miały być kluczowe w kontekście wyjazdu do Oświęcimia. Drużyna Soły jako trzecia ekipa minionego sezonu była faworytem starcia na obiekcie im. braci Kisielińskich. Obydwa zespoły dotychczas rywalizowały ze sobą czterokrotnie. Bilans zgodny – dwa zwycięstwa i dwie porażki Wisły. W obecnej kampanii podopieczni trenera Sebastiana Stemplewskiego ulegli na inaugurację 0:1 KSZO by tydzień później pokonać 1:0 Poroniec Poronin.

Mecz trzeciej serii gier III ligi małopolsko-świętokrzyskiej pomiędzy Sołą a Wisłą stał pod niemal całkowitą dominacją miejscowych. Wynik spotkania otworzył w 18. minucie Dawid Wadas. Tuż przed przerwą trafili jeszcze Krzysztof Hałgas i Mateusz Gleń.

Delegowani na drugie 45. minut przez trenera Adama Mażysza Karol Szustak i Bartosz Madeja nie zdołali odmienić losów meczu, choć ogólny obraz gry zmienił się nieco na korzyść przyjezdnych. Ponadto akcje ofensywne zespołu znad Wisły miały stać się bardziej dynamiczne po wejściu na plac gry Łukasza Adamczyka. Zmienił on w 65. minucie Grzegorza Zimoląga.

Spotkanie ożywiło się w końcowych fragmentach. W 79. minucie za faul w polu karnym czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Soły Marcin Koper. Jedenastkę na gola zamienił Bartosz Szepeta. Efekt ,,honorowego trafienia” zepsuł jednak 5 minut później Kamil Szewczyk ustalając wynik potyczki na 4:1.

Na kolejną okazję do rehabilitacji Wiślacy nie będą długo czekać. Już w najbliższą środę do Sandomierza zawita Beskid Andrychów. Początek spotkania o godzinie 17:00.

SOŁA OŚWIĘCIM – WISŁA SANDOMIERZ  4:1 (3:0)

czerwona kartka: Koper 79′

Soła: 1. Marcin Koper – 18. Łukasz Ząbek, 2. Dawid Wadas, 19. Mateusz Wowra, 15. Wojciech Jamróz – 9. Mateusz Gleń (68, 16. Adrian Stanek), 6. Kamil Szewczyk, 23. Dawid Dynarek, 10. Paweł Cygnar (75, 5. Konrad Kochan), 20. Krzysztof Hałgas (79, 12. Tomasz Kobylański) – 7. Jakub Snadny (62, 17. Przemysław Knapik).

Wisła: 1. Jakub Biedula – 3. Grzegorz Zimoląg (65, 17. Łukasz Adamczyk), 19. Daniel Beszczyński, 13. Dawid Korona, 23. Paweł Bażant – 14. Daniel Chorab, 27. Roman Mykytyn, 10. Bartosz Szepeta (80, 16. Mateusz Michalski), 7. Patryk Świrk (46, 11. Karol Szustak), 20. Mirosław Kabata (46, 89. Bartek Madeja) – 9. Tomasz Wolan.

Sędzia: Seweryn Kozub (Brzesko)

relacja: Paweł Gospodarczyk

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 3. KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Cracovia II – Garbarnia Kraków 2:2, Spartakus Daleszyce – Sparta Kazimierza Wielka 0:2, Łysica Bodzentyn – Czarni Połaniec 1:3, Beskid Andrychów – Poroniec Poronin 0:4, Podhale Nowy Targ – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2, Poprad Muszyna – Wolania Wola Rzędzińska 2:1, Wisła II Kraków – Hutnik Nowa Huta 3:3, Korona II Kielce – Unia Tarnów 0:1