Dzień z mundurem w Sandomierzu

Pokazy ratownictwa wodnego, pościgu i zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy, oglądanie miasta z kosza podnośnika strażackiego, prezentacja stoisk informacyjno-edukacyjnych- to tylko niektóre atrakcje przygotowane nie tylko dla sandomierzan na nadwiślańskim bulwarze.

Prezentacje poprzedziło seminarium: „Służby mundurowe a bezpieczeństwo powiatu sandomierskiego”. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich służb mundurowych w województwie świętokrzyskim: straży granicznej, policji, wojska, straży pożarnej, służby celnej i więziennej oraz inspekcji transportu drogowego. Policję reprezentował insp. Rafał Kochańczyk Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach.

Mundur broni, chroni, budzi respekt i szacunek – takie przesłanie towarzyszyło pierwszemu tego typu spotkaniu w województwie. Na seminarium wskazywano potrzebę ścisłej współpracy między służbami mundurowymi, która przełoży się na nie tylko na bezpieczniejszy region lecz także na województwo i państwo.

W czasie pokazów sił resortowych największe emocje wzbudzili antyterroryści ze straży granicznej, którzy pokazali jak się zatrzymuje niebezpiecznych przestępców. Pasjonaci pojazdów podziwiali ich pojazd Schengenbus do mobilnej kontroli, a inni uczestnicy odbywali rejs łodzią strażacką po Wiśle. Można było także zobaczyć tresurę psów oraz wziąć udział w konkursach organizowanych przez policjantów z drogówki i obejrzeć ich pojazd profilaktyczny.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x