19.09 (sobota) Koncert Kraina Łagodności – Cisza jak ta, w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert z kręgu Krainy Łagodności „Cisza jak ta”, który odbędzie się w sobotę 19. września br., o godz. 18 w Centrum Rekreacji MOSiR w Sandomierzu (ul. Portowa 24).

Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, tel. 15 644 61 05), lub przed koncertem.

CISZA JAK TA

„Wśród młodych wykonawców folku-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności trudno byłoby znaleźć zespół, który w krótkim czasie wydał 7 płyt i zagrał ponad 500 koncertów na scenach w całej Polsce. Od kilku lat grupa jest w nieustannej trasie koncertowej przemierzając Kraj wzdłuż i wszerz, wszędzie spotykając się z gorącym odbiorem publiczności spragnionej wyjątkowych słów i niezwykle ciepłego, mądrego przekazu artystycznego.”

Dynamiczny rozwój zespołu został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, płyta „Nasze Światy” została uznana Poetycką płyta roku 2011, a płyta – „Wuka” Poetycka płyta roku 2013. Najpopularniejsza piosenka zespołu na Youtube osiągnęła niemal 5 milionów wyświetleń, a oficjalna strona grupy na portalu Facebook ma ponad 70.000 polubień. W 2014 roku zespół zdobył Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Konkursu TVN, Radiowej Trójki i Skody – Skoda Auto Muzyka, zdobywając 9 z 10 miejsc.

A na koncertowym „pokładzie” Ciszy: trzy gitary, delikatna perkusja, flet, skrzypce, i cztery odmienne wokale splatające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość. Do tego zawsze towarzyszący zespołowi Juno – pies zespołowy, ulubieniec publiczności w całym kraju, traktowany przez zespół i słuchaczy jako członek ciszowej rodziny. Bo i atmosfera koncertów Ciszy Jak Ta jest wyjątkowa.

Powaga wierszy największych polskich poetów – Leśmiana, Stachury, Osieckiej czy Tetmajera miesza się tu z lekkością testów autorskich. Bogate, koronkowo tkane aranżacje podawane są oryginalnie i żywiołowo wydobywając z poezji polskiej to co najlepsze i najpiękniejsze.”

info: SCK

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content