Świetny początek ligi tenisistek KTS SPAR Zamku Tarnobrzeg (fotoreportaż oraz video HD)

Od dwóch zwycięstw tenisistki KTS SPAR-Zamku Tarnobrzeg rozpoczęły swoją drogę po 25. tytuł drużynowego Mistrza Polski. W meczu inaugurującym rozgrywki podopieczne trenera Nęcka pewnie wygrały w Chełmnie 3:0, zaś w niedzielnym spotkaniu przed własną publicznością, pokonały rywalki z Lublina 3:1.

Tarnobrzeżanki już od dawna tak nie namęczyły się w ligowym meczu, jak w spotkaniu z beniaminkiem z Lublina. Zespół zbudowany przez Marcina Pawlaka jest wszechstronny i bardzo zróżnicowany stylowo, co znacząco wpływa na jego poziom. Defensorka, leworęczna zawodniczka z krótkim czopem na bekhendzie oraz ofensywna praworęczna tenisistka to zestawienie, które rzadko można znaleźć w polskiej ekstraklasie, dlatego nie dziwi, że pierwszym „łupem” Lublina padł wicemistrz Polski z Sochaczewa.

Mecz w Tarnobrzegu zaczął się co prawda od pewnego zwycięstwa Li Qian nad Antoniną Szymańską oraz Natalii Partyki nad Ukrainką Natalią Aleksyeyenko, ale Japonka Mitsuki Yoshida debiutu przed własną publicznością dobrze wspominać nie będzie. Jej porażka z Chinką Liu Wenwen spowodowała, że do drugiej gry podeszła Aleksyeyenko, doskonale spisująca się przeciwko defensywnym stylom. Wcześniej Natalia Partyka bardzo dobrze ją wypunktowała i uniemożliwiła rozwinięcie skrzydeł, ale zawodniczka z Lublina w pierwszych dwóch setach z Qian pokazała się z jak najlepszej strony. Mało brakowało, aby prowadziła 2:0, gdyż nie wykorzystała sześciu piłek setowych, ale tarnobrzeżanka, wyraźnie zaskoczona postawą rywalki, na szczęście nie spanikowała w końcówce. W kolejnych odsłonach Li Qian nie dała już nadziei liderce gości.

We wtorek 15. września podopieczne trenera Nęcka rozegrają kolejny mecz ligowy, tym razem w Częstochowie.

KTS SPAR-Zamek – UMCS Optima Lublin 3:1

Li Qian – Antonina Szymańska 3:0 (9, 5, 1),
Natalia Partyka – Natalia Aleksyeyenko 3:0 (8, 7, 2),
Mitsuki Yoshida – Liu Wenwen 1:3 (-9, -3, 5, -3),
Li Qian – Natalia Aleksyeyenko 3:1 (-6, 17, 5, 5)

LUKS AGROSIEĆ Chełmno – KTS SPAR Zamek 0:3

Agnieszka Sitarska – Natalia Partyka 0:3 (-5, -8, -5),
Agata Szczuka – Mmitsuki Yoshida 0:3 (-7, -7, -10),
Katarzyna Nowocin – Kinga Stefańska 2:3 (-6, -6, 3, 10, -3)

info: KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg
foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content