Tarnobrzeg: Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy

W Tarnobrzegu rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Poszukiwane są osoby pełnoletnie, odpowiedzialne, wytrwałe w dążeniu do celu, które lubią bezinteresownie pomagać, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.

„Szlachetna Paczka” jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku SZLACHETNA PACZKA jest organizowana piętnasty raz. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin.

Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn

Do zadań wolontariusza należy m.in.
• spotkanie z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji
• współpraca z darczyńcami przygotowującymi paczki
• współpraca z innymi wolontariuszami w rejonie
• poszukiwanie darczyńców
• organizacja magazynu, transport paczek.

Wolontariusze Paczki przechodzą specjalne szkolenie, które ma ich przygotować do tej niezwykle ważnej roli. To oni są pomostem między osobami, które potrzebują wsparcia, a tymi, którzy chcą je dać. Wolontariusze Szlachetnej Paczki działają w okresie od października do początku stycznia.

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie internetowej www.superw.pl/zostaje-superw, gdzie należy wypełnić formularz i zarejestrować się.

Lider rejonu Tarnobrzeg i okolice:
Beata Grzywacz
607 641 252
beata49@poczta.onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x