26.09 (sobota) Koncert Jazzowy Chór Wytwórni, w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na na koncert Jazzowego Chóru Wytwórni. Koncert odbędzie się w sobotę 26. września br. o godzinie 19 w Kościele św. Jakuba w Sandomierzu.

WSTĘP WOLNY

Jazzowy Chór Wytwórni – jest zespołem składającym się z 25 wokalistów. Repertuar zespołu obejmuje zarówno własne kompozycje, standardy jazzowe, jak i jazzowe aranżacje współczesne utworów rozrywkowych. Pomysłodawcą i założycielem chóru jazzowego jest Maciej Salski, który pełni funkcję dyrektora artystycznego zespołu od początku jego powstania. Dzięki ciekawym aranżacjom, często w opracowaniu własnym, powstało niepowtarzalne i ciekawe brzmienie. Muzykalność, elastyczność głosu, a jednocześnie jednolitość brzmieniowa w tej konkretnej specyfice, tworzą unikalny klimat muzyki, którą wykonują. Poza licznymi koncertami, biorą również udział w konkursach. W październiku 2013 roku zdobyli I nagrodę w ramach festiwalu „Cantio Lodziensis” w kategorii chóry rozrywkowe.

Repertuar Chóru to znane kompozycje rozrywkowe w jazzowych aranżacjach oraz standardy jazzowe, czyli doskonałe połączenie zarówno dla fanów muzyki jazzowej, jak i fanów niecodziennych aranżacji utworów rozrywkowych. Zespół wykonuje głównie utwory a cappella, ale współpracuje również z instrumentalistami oraz beatbox-em. Poza regularnymi koncertami, występowali gościnnie m.in. podczas festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” czy Gali finałowej „Letniej Akademii Jazzu”. Debiutancka płyta z 2014 roku, zatytułowana nazwą zespołu „Jazzowy Chór Wytwórni”, powstała dzięki wsparciu Fundacji Wytwórnia oraz specjalnej nagrodzie przyznanej przez Radio Łódź w ramach festiwalu „Cantio Lodziensis”. Płyta została nagrana w Studiu Radia Łódź.

Maciej Salski (dyrygent) – absolwent wychowania muzycznego / chóralistyki w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz podyplomowych studiów z zakresu dyrygentury chóralnej na UMFC w Warszawie. Wykształcenie muzyczne uzupełnił podczas kursów chórmistrzowskich m.in. w Legnicy oraz w Haarlem (Holandia). Asystent kierownika Chóru Filharmonii Łódzkiej w latach 2005–2011, zastępca kierownika Chóru Teatru Wielkiego w Łodzi w latach 2011–2013. Dyrygent chórów szkolnych I i II st. w PSM w Piotrkowie Trybunalskim oraz Chóru Towarzystwa Śpiewaczego im. S. Moniuszki w Radomsku. Dyrygent składów kameralnych festiwalu „Musica Moderna” łódzkiej Akademii Muzycznej. Autor muzyki do nagradzanych w kraju i za granicą filmów krótkometrażowych studentów łódzkiej szkoły filmowej.

info: Sandomierskie Centrum Kultury

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x