6 medali w Pro Tour w czeskiej Ostravie tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg

Zakończony Pro Tour w czeskiej Ostravie czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Czech Open 2015 w tenisie stołowym były bardzo szczęśliwe i udane dla zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg. Odnosimy wspaniały sukces, wygrywamy cztery kategorie a w dwóch zajmujemy drugie miejsce. Jest to ponad 1/3 medali jaką przywiozła cała Reprezentacja Polski z tych zawodów – komentuje Rajmund Zięba, prezes klubu.

W turnieju indywidualnym Karolina Pęk wygrywa w klasie łączonej VII-X kobiet, pokonuje 3:0 (9,9,3) Niemkę Juliane Wolf, 3:0 (5,4,5) Rosjankę Ulije Shishkine, 3:0 (5,8,11) Karmit Dor z Izraela, by w finale zwyciężyć ponownie Juliane Wolf z Niemiec 3:1 (8,6,-7,6).

W klasie startowej III wózki mężczyzn Maciej Nalepka (po reklasyfikacji przeszedł z klasy IV do III) zwycięża w świetnym stylu Hiszpana Edera Roberto Rodrigueza 3:0 (2,1,8), Francuza Stephane Gil-Martinsa 3:1 (9,7,-5,7), Czecha Jama Suja 3:0 (2,5,3). W 1/8 ma wolny los, w półfinale ogrywa Francoisa Geuljansa z Francji 3:1 (2,-9,5,6) by finale pokonać Austriaka Manfreda Dollmanna 3:2 (8,-5,8,-5,4).

Krzysztof Żyłka w klasie startowej IV wózki mężczyzn zajmuje drugie miejsce. Pokonuje Ukraińca Vitaliya Popoka 3:1 (8,5,-7,9) i Czecha Jiri Żaka 3:2 (5,-4,-9,7,1). W 1/8 ma wolny los a w półfinale pokonuje 3:0 (6,8,9) Miroslava Homa z Serbii by w finale ulec po zaciętej walce 2:3 (8,-8,9,-9,4) Rafałowi Lisowi.

W turnieju drużynowym Karolina Pęk wraz z Katarzyną Marszal wygrywają klasę łączoną VI-X kobiet. W rozgrywkach grupowych pokonują drużynę norweską Aida Dahlen/Merethe Tveiten 3:1 a przegrywają 2:3 z I drużyną rosyjską Olga Komleva – Gorshkaleva/Elena Epishkina. W półfinale pokonują 3:1 drużynę izraelsko – niemiecką Karmit Dor/Juliane Wolf a w finale rewanżują się I drużynie rosyjskiej i zwyciężają 3:1.

W klasie IV drużyna Polska Krzysztof Żyłka/Rafał Lis wygrywa wszystko pokonując drużyny chorwacko – hiszpańską Dinko Obilinovic/Eder Roberto Rodriguez 3:0, austriacką Manfred Dollmann/Olivier Teufenbach 3:1 i czesko – ukraińską Jiri Żak/Vitaliy Popok 3:0.

W klasie III drużyna Polska Maciej Nalepka/Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk zajmuje drugie miejsce. W fazie grupowej wygrywają z II drużyną francuską Florian Paire/Stephane Gil-Martins 3:0, z japońsko izraelską Shinichi Yoshida/Shmulik Ben Asor 3:0 i rosyjsko litewską Rail Galiakberov/Igor Lavrentjev 3:0.
W półfinale pokonują I drużyną francuską Vincent Boury/Francois Geuljans 3:0, by w finale po zaciętej walce przegrać 2:3 z drużyną z Brazylii David Andrade de Freitas/Welder Knaf.

Czwarty nas zawodnik z Reprezentacji Polski Dawid Sowa zarówno w turnieju indywidualnym w klasie startowe IX mężczyzn jaki w turnieju drużynowym wraz Mariuszem Olczakiem w klasie łączonej IX-X mężczyzn swoje gry skończył na fazie grupowej.

– Świetne zawody w wykonaniu trójki tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg. Maciej Nalepka i Karolina Pęk wygrywają wszystkie gry singlowe zarówno w turnieju indywidualnym i w turnieju drużynowym. Nie zapeszajmy, ta forma to dobry prognostyk przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy – European Regional Championships Vejle 2015 w Danii 11-18 października – podsumowuje prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg. – Zawodnicy wracają teraz do Krakowa na finałowe przygotowania do najważniejszej imprezy w tym roku gdzie rozpoczyna się kolejne zgrupowanie od 27 września do 5 października – dodaje.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content