Ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa, do wygrania samochody, tablety oraz iPady

Ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa, organizowana przez Ministerstwo Finansów. Każdy nabywca towarów lub usług za minimum 10 zł (brutto) potwierdzonych paragonem fiskalnym może zarejestrować się do loterii za pośrednictwem strony internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl

Losowanie odbywać się będzie raz w miesiącu. Do wygrania 12 samochodów Opel Astra, 4 samochody Opel Insignia, 72 notebooki Thinkpad oraz 84 iPady Air 2.

********************************************************************************************************************************************************************

Narodowa Loteria Paragonowa to kolejna akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów. Chcemy dzięki niej uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym. I pokazać, że branie paragonu to wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji między nimi. A w efekcie – że to właśnie pamiętanie o paragonie na zakupach, w restauracji, u fryzjera czy mechanika przynosi korzyści nie tylko konsumentom, ale poprawia funkcjonowanie kraju.

Większość przedsiębiorców, którzy sprzedają towary i świadczą usługi, ma obowiązek stosowania kas fiskalnych. Niestety część z nich uchyla się od tego obowiązku. Są również i tacy, którzy mimo tego, że posiadają kasę fiskalną, nie rejestrują obrotów za każdym razem. W ten sposób ukrywają swoje obroty, a co za tym idzie konsument nie otrzymuje paragonu. Przez to są zaniżane wpływy do budżetu państwa z tytułu podatku od towarów i usług (VAT). A podatek VAT stanowi prawie połowę wszystkich dochodów budżetu państwa.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content