Tarnobrzeg: Budżet obywatelski 2016 – zobacz na jakie projekty możesz oddać swój głos

Trzydzieści trzy projekty zakwalifikowały się do głosowania w ramach Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. Głosowanie ruszy we wtorek 6. października i potrwa do 23 października. Odbywać się będzie w dziewięciu punktach miasta. Każdy uprawniony do głosowania będzie mógł wskazać maksymalnie trzy projekty.

W ramach TBO na rok 2016 zgłoszono łącznie 41 projektów. Wymogi formalne spełniło 33, osiem zostało zaopiniowanych negatywnie. Do podziału w ramach TBO na rok 2016 jest kwota jednego miliona złotych.

Prawo do głosowania nad wyborem projektu posiada każdy pełnoletni mieszkaniec Miasta Tarnobrzega, posiadający czynne prawo wyborcze według prawa wyborczego obowiązującego dla wyborów organów samorządowych. Oddanie głosu następuje poprzez wrzucenie karty do urny, po uprzednim okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość i złożeniu podpisu potwierdzającego oddanie głosu. Głosować można w dowolnej lokalizacji i tylko jeden raz.

GDZIE MOŻNA GŁOSOWAĆ

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta głosować będzie można w dziewięciu punktach:

1) W siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 32 w Tarnobrzegu,
2) Dom Osiedlowy ul. Krzywa 2 – Osiedle Miechocin,
3) Dom Osiedlowy ul. Nadwiślańska 16 – Osiedle Nagnajów,
4) Ochotnicza Straż Pożarna ul. Ocicka 89 – Osiedle Ocice,
5) Szkoła Podstawowa Nr 7 ul. Sienkiewicza 215 – Osiedle Mokrzyszów,
6) Szkoła Podstawowa Nr 8 ul. Piętaka 53 – Osiedle Wielowieś,
7) Dom Strażaka ul. Spokojna 9 – Osiedle Zakrzów,
8 ) Dom Ludowy ul. Sielecka 29 – Osiedle Sielec,
9) Szkoła Podstawowa Nr 11 ul. Olszowa 1 – Osiedle Sobów,

Głosowanie w siedzibie Urzędu Miasta Tarnobrzega odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, natomiast głosowanie w Osiedlach odbywa się tylko w niedziele tj. 11.X.2015 r., 18.X.2015 r. w godz. od 8.00 do 13.00.

Głosowanie odbywa się poprzez postawienie znaku „X” przy wybranych projektach na karcie do głosowania. Głosujący może wybrać maksymalnie 3, jego zdaniem najważniejsze projekty. Głos jest ważny także wtedy, jeżeli głosujący wybierze dwa lub tylko jeden ze wszystkich projektów. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego projektu lub zaznaczy więcej niż 3 projekty, jego głos zostanie potraktowany, jako nieważny.

LISTA PROJEKTÓW PODDANYCH POD GŁOSOWANIE

wersja PDF dostępna tutaj

źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Przemek
6 lat temu

Może by tak w Wielowsi zamiast boiska do siatkówki wybudować kort tenisowy.

Maks
6 lat temu
Reply to  Przemek

A w Nagnajowie tor do bobsleja.

halina56
6 lat temu

mam pytanie czy mozna zaglosowac przez internet i zglosic chciala jeszcze jeden projekt wyrementowania terenu kolo przychodni nr 3 na serbinowie tam przychodza chorzy ludzie nie ma ławeczki chodnikow sa tylko dołki i wyrwy ze mozna sobie noge złamac jak ciemno mam pytanie kto tym terenem zarzadza i kto jest jego wlascicielem i kiedy nareszcie bedziwe remont

Maks
6 lat temu
Reply to  halina56

Termin na zgłaszanie projektów był do połowy września. Proszę zgłaszać do budżetu na kolejny rok. Chociaż będzie to trudne, gdyż podobno kwestie właścicielskie tego terenu są skomplikowane i miasto nie ma za wiele do tego terenu.

Janusz
6 lat temu

niech nastawiają tych badziewnych siłowni jeszcze co 100 metrów

Razem Damy Radę
6 lat temu

Głosujmy na Prawo i Sprawiedliwość . Lista nr 1 .

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content