Tarnobrzeg: Centrum wspinaczkowe i ścieżka przyrodniczo – historyczna. Propozycje projektów budżetu obywatelskiego (video)

Wybudujmy razem ścianę niech połączy nas wspinanie – to hasło jednego z projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego Tarnobrzega na rok 2016. Do głosowania, które potrwa do 23. października zakwalifikowano w sumie 33 projekty.

Spora część projektów Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego obejmuje modernizację lub budowę dróg i chodników, część zakłada powstanie kolejnych siłowni na świeżym powietrzu. Jedną z inicjatyw jest projekt nr. 22 „Bezpieczne Serce w Tarnobrzegu” – obejmujący rozlokowanie na terenie miasta 14 Urządzeń Ratujących Życie w miejscach ogólnie dostępnych.

Z kolei projekt nr 10 zakłada wyposażenie Fili nr 1 MBP w Tarnobrzegu w stanowisko przeznaczone dla osób niewidomych, słabo widzących oraz starszych. Projekt ten przewiduje zakup profesjonalnego sprzętu audio-video pozwalającego min. na odtwarzanie filmów z audio deskrypcją. W ramach projektu przewidziano również zakup wydawnictw (poradników, przewodników, atlasów) w języku brajla i druku powiększonym, jak również dodatkowych gier planszowych.

Kolejną nowością wśród zgłoszonych projektów jest budowa Centrum Wspinaczkowego, które miałoby się mieścić na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w jednym z opuszczonych budynków. Co ważne, tego typu obiektu nie ma w promieniu 70 km od Tarnobrzega. Centrum miałoby służyć zarówno dzieciom, które korzystały by z niego w ramach zajęć szkolnych jak i dorosłym, na zasadach komercyjnych. O projekcie nr 31 rozmawialiśmy z pomysłodawcą Arkadiuszem Błasiakiem oraz radnym Tarnobrzega – Dariuszem Bożkiem, wspierającym tę inicjatywę:

Inwestycji na terenie Parku w Dzikowie dotyczy mi.in. projekt nr 27, zakładający budowę edukacyjnej ścieżki przyrodniczo-historycznej:

PEŁNA LISTA PROJEKTÓW DOSTĘPNA JEST TUTAJ

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
7 lat temu

Ja głosuję na rudą i projekt 27 😉

Zygmunt
7 lat temu

Przynajmniej jeden który nie głosuje na pis

Beatka
7 lat temu

Bardzo fajny pomysł, ponieważ będzie coś nowego w parku, w którym często spaceruje. Chętnie poznam te roślinki i zwierzątka.

Piotr
7 lat temu

Ja też zagłosuję na projekt 27 !!! Niech się coś dzieje nowego w parku. A Ruda rzeczywiście fajna.

Stefan
7 lat temu

Nie głosować na ściankę! Ścianki są niebezpieczne.

Bezpieczne są biblioteki (projekt 10) i dla bezpieczeństwa są defibrylatory (projekt 22).

https://www.facebook.com/Nie-głosuję-na-ściankę-1071340976211609

Janusz
7 lat temu

po kiego grzyba te siłownie na kazdym kroku?

TBG
7 lat temu

B.O. służyć ma wszystkim mieszkańcom to patrząc obiektywnie to chyba tylko ścieżka przyrodnicza w parku będzie dla wszystkich.

Włodek
7 lat temu

Ścianka jest ok, byle tylko znaleźli się zapaleńcy korzystający z jej. Jak dla mnie każdy projekt dobry byle nie wyręczać miasta czy spółdzielni z remontów dróg czy ulic.

RUDA ;)
7 lat temu

Hej to ja Ruda z komentarzy 😉
Głosujecie na Projekt 27.
Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w Wydarzeniu na FB – https://www.facebook.com/events/378119935707644/ już od kilku dni zaczęłam zabawę dla wszystkich na spostrzegawczość i wyobraźnię 😉

mmmm
7 lat temu

Głosujcie na projekt 24. Może w końcu wypadałoby coś zrobić dla mieszkańców Miechocina!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content