Zamiast Wisły Kraków – Hutnik Nowa Huta. Skromne obchody 90-lecia Wisły Sandomierz

Miały być huczne obchody 90-lecia sandomierskiej Wisły z gwoździem programu czyli meczem z Wisłą Kraków – jest mecz o mistrzostwo III ligi z Hutnikiem Nowa Huta. Skromne, ale jak podkreślają członkowie zarządu, równie ważne obchody jubileuszu Wisły, zaplanowano na najbliższą niedzielę 18. października.

– Uroczystości obchodzone w trakcie spotkania z Hutnikiem, będą miały skromny przebieg za sprawą braku czasu na zorganizowanie większej imprezy jaka była wstępnie planowana. Z tego też powodu uzyskaliśmy odmowę na przyjazd od kilku drużyn z ekstraklasy m.in Wisły Kraków z którą były prowadzone rozmowy jeszcze za czasów starego zarządu. Z racji braku wolnych terminów dochodziło do ciągłych zmian terminu uroczystości i razem z zarządem podjęliśmy decyzję, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie połączenie uroczystości wraz z meczem ligowym – wyjaśnia Sebastian Wieczorek Prezes SKS WISŁA.

– Obchody 90. lecia to dla nas bardzo ważne wydarzenie, które zapiszę się w kartach historii nie tylko klubu ale i miasta, bo warto wspomnieć, że Wisła Sandomierz jest najstarszym z klubów sportowych działających na terenie Sandomierza. Skromny program uroczystości na pewno tego święta nie zepsuje i wierzymy, że połączone obchody z ligowym meczem z atrakcyjnym przeciwnikiem jakim jest Hutnik Kraków na pewno zapewni licznej widowni emocje. Warto wspomnieć, że od początku roku trwa akcja 90 litrów krwi na 90. lecie klubu SKS WISŁA, inicjatorem akcji są kibice Wisły. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wsparcia zacnej inicjatywy. Pozostaje jednak mały niesmak, że jako nowy zarząd działający od 7 miesiąca, nie mieliśmy większego pola do popisu i wszystko musieliśmy organizować na ostatnią chwilę. Zapraszamy wszystkich w niedzielne popołudnie na stadion przy ul. Koseły i wierzymy, że organizowane obchody zadziałają na piłkarzy motywująco i nasz dorobek punktowy powiększy się o 3 punkty – dodaje Patryk Konopka członek zarządu SKS WISŁA.

Program obchodów:

14:00 – Uroczyste rozpoczęcie obchodów.
14.30 – Przekazanie Sztandaru przez Władze Miasta.
14:45 – Poświęcenie Sztandaru przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Rusieckiego
15:00 – Mecz o Mistrzostwo III ligi i Puchar Królewskiego Grodu / Wisła Sandomierz vs. Hutnik Kraków
15:45 – Podziękowania dla partnerów SKS WISŁA.
16:30 – Wręczenie Pucharu przez Burmistrza zwycięskiej drużynie.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kia
5 lat temu

O to widać w Sandomierzu zagrają bez przerwy, albo skrócą mecz, żeby Burmistrz mógł o 16:30 wręczyć puchar

Ja
5 lat temu

A jak będzie remis to kto dostanie puchar? 😀

zarzad
5 lat temu

Wtedy seria rzutów karnych 😉

Marekhks
5 lat temu

Bedzie prowadzona transmisja na zywo z meczu?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x