Tarnobrzeg: 350 studentów zainaugurowało nowy rok akademicki

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu zainaugurowali wczoraj kolejny rok akademicki. To już dziewiąty rok działalności UTW w Tarnobrzegu, który zrzesza w swoich szeregach około 350 studentów.

– Niezmiernie cieszę się, że jest nas tak dużo. To już kolejny rok naszej działalności – mówiła Krystyna Frąszczak, prezes Zarządu UTW w Tarnobrzegu. – Ten rok jest szczególny, gdyż będziemy obchodzić czterdziestą rocznicę założenia pierwszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Polsce. Przez te wszystkie lata na terenie całego kraju doczekaliśmy się około pół tysiąca takich uniwersytetów z czego w samym województwie podkarpackim funkcjonuje siedemnaście. Jest to ewenement na skalę światową – zachwalała [rezes..

– W zeszłym roku naszemu Uniwersytetowi udało się wygrać konkurs, w ramach którego otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki któremu dwustu studentów naszego Uniwersytetu mogło brać udział w takich formach aktywności jak: pływanie, gimnastyka w wodzie i na sali, nordic walking czy ćwiczenia na siłowni. Co ciekawe ta aktywność po skończeniu projektu nadal się wśród nas utrzymuje. Najlepszym dowodem i wskaźnikiem naszej formy jest fakt, że na dwóch spartakiadach zorganizowanych w Łańcucie i Baranowie Sandomierskim zajęliśmy czołowe miejsca. Drugi duży projekt, którego realizację rozpoczęliśmy w roku ubiegłym nosi nazwę „Żeglujące pokolenia-spełniamy marzenia”. Głównym zadaniem tego projektu była rewitalizacja zniszczonej łodzi żaglowej i popularyzacja żeglarstwa na naszym Jeziorze Tarnobrzeskim. Przez całą zimę będą odbywać się warsztaty żeglarskie, tak by w lecie, można wyruszyć na wody jeziora – dodała.

Jak poinformowała prezes Frąszczak, powiększyły się również grupy językowe a także grupy nauki gry na instrumentach. Stałą liczbę uczestników posiadają warsztaty komputerowe. Nie maleje liczba chętnych biorących udział w wycieczkach organizowanych do teatru czy filharmonii.

Zebrani na auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej mogli wysłuchać wykładów Prorektora PWSZ w Tarnobrzegu, Stanisława Lisa oraz doktor Ewy Kossak. Inaugurację zakończył występ artystyczny uczniów z Niepaństwowej Szkoły Muzycznej w Tarnobrzegu.

foto&info: Dariusz Bajor/UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x