Ruszyła rejestracja paragonów

Cztery miliony w ciągu zaledwie dwóch tygodni – tyle paragonów zarejestrowano w Narodowej Loterii Paragonowej. Konkurs zorganizowany przez Ministerstwo Finansów bije rekordy popularności.

Jeżeli masz powyżej 18 lat i posiadasz paragon na kwotę 10 zł lub więcej, możesz wziąć udział w państwowej loterii. Tylko tyle wystarczy by zacząć zabawę, której nagrodami są samochody osobowe Opel Insignia i Astra, laptopy Lenovo i tablety iPad Air 2 Apple’a. Nie trzeba się specjalnie spieszyć – konkurs rozpoczął się 1 października, a potrwa do końca września 2016 roku.

Ministerstwo postarało się o atrakcyjne nagrody; z pewnością przełoży się to na ilość zgłoszeń, co widać już po pierwszych tygodniach loterii. Dodatkowo warto wiedzieć, że wszystkie wygrane są wolne od podatku, nowy właściciel ministerialnego samochodu może zatem spać spokojnie. Nie trzeba chyba wspominać, że nie ma żadnych ograniczeń co do ilości zgłaszanych paragonów.

Akcja, mimo iż wygląda na niewinną zabawę, ma całkiem poważny cel: zwiększenie ilości wydawanych paragonów i ograniczenie transakcji wykonywanych z pominięciem urzędów skarbowych. Skala nadużyć i prób niepłacenia należnego podatku jest w naszym kraju ogromna. Szacuje się, że rocznie budżet Państwa traci na tym od kilkunastu do kilkudziesięciu miliardów złotych. Polacy uwielbiają zabawę, a jeszcze bardziej kochają gry losowe – może okazać się, że akurat tutaj urzędnicy trafili w dziesiątkę i dzięki takiej akcji coś zmieni się w polskiej mentalności.

materiał partnera

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Klaus Fluoride
5 lat temu

Opresyjne państwo i jego represyjny, chory system – najpierw wydoją do cna, zdefraudują, przewalą, żeby później łaskawie coś dać. Laptopika na ten przykład, a szara masa się podnieca. Szara strefa powinna być jak największa, żeby nie dać się okradać gnojom.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x