21.11 (sobota) Koncert Matragona – Orkiestra Jednej Góry, w TDK

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu Matragona – Orkiestra Jednej Góry. Koncert odbędzie się w sobotę 21. listopada, początek godz. 17. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w TDK.

Matragona – Orkiestra Jednej Góry to zespół multi – instrumentalistów podążający w swej twórczości śladami muzycznych tradycji różnych kultur. Sięgając po bogate etniczne instrumentarium, poszukuje własnych dźwięków oraz muzycznych wątków. Inspirację i energię muzyczną czerpie z zapomnianej legendy dzikiej, bieszczadzkiej Matragony – góry będącej symbolem ich baśniowej krainy muzycznej.

Założony w ubiegłym tysiącleciu zespół jest laureatem pierwszych miejsc m. in. na „Mikołajkach Folkowych” w Lublinie oraz w konkursie Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w Warszawie/1999/. Ich koncert to podróż ku tradycyjnym kulturom, w nieznane pejzaże dźwiękowe, nostalgiczna, barwna, oniryczna, oraz teatr kilkudziesięciu instrumentów. Muzyka przenosi słuchaczy w świat tworzony z zachwytu nad ginącym pięknem ziemi.

Najnowszy projekt „ANARTI” – zainspirowany jest śladami zaginionego świata Anartów, grupy Celtów znad rodzimej rzeki San.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content