Były prezes Siarki, Bogusław Potański: 20 lipca br. otrzymałem od prezydenta gwaracje, to słowo zostało złamane (video)

Były prezes Bogusław Potański oraz grupa kibiców Siarki Tarnobrzeg pojawili się na wczorajszej sesji Rady Miasta.

Temat Siarki Tarnobrzeg został poruszony pod koniec sesji. Po apelu Wojciecha Doktora ze Stowarzyszenia Złota Siarka, na mównicy pojawił się Bogusław Potański, prezes Siarki, który kilka dni temu złożył rezygnacje z pełnionej funkcji.

W swoim przemówieniu były prezes przedstawił m.in. kulisy rozmów z prezydentem w kwestii finansowania klubu. Według Potańskiego, 20. lipca br. otrzymał on gwarancje ze strony prezydenta dotyczące m.in. wykupu akcji większościowych przez magistrat.

– Słowo to zostało złamane – mówił Potański, który określenie to powtarzał w swoim wystąpieniu wielokrotnie, twierdząc m.in. , iż prezydent Kiełb, mimo ustnych zapewnień o wykupieniu przez miasto części akcji, poręczeniu pożyczki, która miała poprawić sytuację finansową klubu czy też zwiększeniu dotacji na klub, deklaracji tych nie dotrzymał. Potański mówił również o tym, że  wykupienie akcji i spłatę bieżących zobowiązań, prezydent Kiełb zadeklarował podczas spotkania z piłkarzami Siarki.

Prezydent nie odniósł się do słów Potańskiego, ponieważ nie było go już na sali. Wypowiedział się zaś przewodniczący Rady Miasta Kamil Kalinka, który zadeklarował, iż jeśli obecna kontrola w klubie nie wykaże żadnych nieprawidłowości w wydatkowaniu miejskich dotacji, klub może liczyć na wsparcie na rok 2016 w kwocie rzędu 700-800 tysięcy złotych, nie zaś 1 mln 300 zł – o taką bowiem kwotę wystąpił klub, który od przyszłego roku będzie już samodzielnie, bez udziału Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, prowadził szkolenie grup nierozgrywkowych.

W dyskusji udział wziął również były prezydent, Norbert Mastalerz, który mówił m.in. o tym że samorząd odebrał spółce pieniądze z miejskiego targowiska. Przewodniczący Kalinka odebrał jednak głos Mastalerzowi, twierdząc iż nie wypowiada się on w sprawie lecz uprawia propagandę.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

CAŁOŚĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
niedoszły inwestor
5 lat temu

Ktoś mi powie jak w mieście rządzonym przez „takiego” prezydenta mam inwestować swoje prywatne pieniądze? Jak cokolwiek dogadać? Nie można rządzić miastem nie dotrzymując danego słowa. Jak widać po słowach Potańskiego kolejne obietnice pana Kiełba zostały niedotrzymane. Przed wyborami mówił o normalności, to ją właśnie mamy.

huhuha
5 lat temu

Jak slucham tych wypocin to mi sie noz w kieszeni otwiera.szkoda ze mnie tam nie bylo.Kuzwa pilkarze nie maja co jesc i czym wracac do domu?Powiedz to zwalanianym pracownikom z zakladow produkcyjnych,tym wszystkim ktorzy od lat nie maja co do garnka wlozyc.Kto im pomaga?Kto sie o nich troszczy.Kto przemawia w ich imieniu na sezji Rady Miasta?Nikt!!!!!Kuzwa nikt!!!!!!!!!Siarka to dobro nas wszystkich??????hahahahahha.wolne zarty.Dla mnie dobrem bylaby fabryka gdzie zjadzie prace setki ,tysiace ludzi bo maja rodziny.Czy taka Siarka bedzie drac w A klasie czy w LM mam to w dupie.Slyszysz glabie???Mam to w dupie.Ani grosza na prywate .Kuzwa zaslaniaja sie dobrem miasta,tradycja>Hahahhah powiedz to widzewiakom.polonistom,nawet Rzeszowiakom czy Innym zasluzonym klubom ktore dzis graja w niskich ligach.Dosc.

ks
5 lat temu
Reply to  huhuha

to idź i się wstaw za nimi, kto ci broni paj…u

Tarnobrzeżanin88
5 lat temu
Reply to  huhuha

jak widać każdy ma co innego w dupie – Ty masz Siarke, a ja mam w dupie fabrykę. Mi do szczęścia nie jest potrzebna duża fabryka (oczywiście rozumiem, że robotnikom przydałby się duży zakład pracy), za to sen z powiek spędza mi sytuacja w jakiej znalazła się Siarka i jej młodzi, ambitni piłkarze. Nie oszukujmy się: jeżeli Siarka nie będzie w stanie dokończyć sezonu, lub nie dostanie licencji na następny, powrót na taki szczebel rozrywkowy może potrwać nawet kilkadziesiąt lat

Panie niedoszly inwestorze
5 lat temu

Jeżeli, dla Ciebie klub sportowy ma jakiekolwiek znaczenie co do inwestowania, to jesteś naprawdę kiepskim inwestorem,przedsiębiorcą.

niedoszły inwestor
5 lat temu

Uważasz, że wiarygodność prezydenta rządzącego miastem nie jest ważna? Dziś prezydent powie mi buduj pan fabrykę, na pewno pomożemy a jutro z wszystkiego się wycofa. To nie jest ważne?

niedoszły inwestor
5 lat temu

Kiełb uważa że inwestorzy bez pomocy i układów przyjdą do miasta i będą inwestować na „normalnych” warunkach. Pięknie by było. Ale w realu tak nie jest. Jak się nie „dogada” z naszym włodarzem to „dogada” się z sąsiadem, bliższym lub dalszym. Znajdzie się taki.

sss
5 lat temu

Żałosny jesteś. . . A gimnazjum skończyłeś? No i w co chciałeś inwestować? Idź do Mamy pozmywaj gary, czy coś, a nie robisz z siebie kogoś, kim nie jesteś.
Żaden poważny inwestor nie przegląda portali w celu pozyskania wiedzy – czerpie ją od władz, bezpośrednio społeczeństwa lub od innych przedsiębiorców w okolicy.
zapewnienia uznawane są za poważne, gdy są na piśmie, bądź nagrane, czy coś… Słowa są nic nie warte!

Figa
5 lat temu
Reply to  sss

A tu się bardzo mylisz. Jasne że nie siedzi i nie czyta fejsa, ale jest specjalny program , który to sczytuje w necie i przetwarza. Poważny inwestor taką usługę wykupuje w firmie która się tym zajmuje. I ma info czarno na białym.

Janusz
5 lat temu

Tbg odkąd pamiętam nie ma szczescia do prezydentów. Nie było dobrego gospodarza i napewno nie bedzie przez najblizsze 4 lata. zarówno poprzednik jak i obecny są za krótcy do pełnienia funkcji prezydenta. Szczescie ma za to Stalowa-odszedł Szlezak, znakomity gospodarz a teraz mają Nadbereżnego, którego Andrzej Duda zaprosił do swojego grona doradców. Czy ktos sobie wyobraża że Norberta czy Grześka w takiej roli? hahah no właśnie

sss
5 lat temu
Reply to  Janusz

a skąd wiesz, że nie ma obecnie dobrego gospodarza? Może jakieś konkrety, a nie opinie(bardzo subiektywne).

Życie.
5 lat temu
Reply to  sss

Jest z niego dobry jak na razie ale likwidator wszystkiego-ok, ale to wszystko powinno być do czasu a tymczasem nic poza tym. A przepraszam stworzył nowe miejsca pracy ‚kompetentnym urzędnikom’.

Tarnobrzeżanin88
5 lat temu
Reply to  sss

jak ocenianie kogoś/czegoś może być obiektywne?

Tarnobrzeżanin88
5 lat temu
Reply to  Janusz

może to wina że mamy prezydentów nie pochodzących z żadnej z wielkich partii? Za cholere nie podoba mi się system partyjny w Polsce, ale efekt posiadania przez małe miasto prezydenta z dużej, „sejmowej” partii jest widoczny na przykładzie innych miast o podobnej wielkości do naszego ukochanego Miasta. Takie miasta dzięki „kolesiostwu” i partyjnym układom mają wsparcie w centrali, mogą liczyć na projekty państwowe powstające w ich miastach/okolicach. Kiedy jakiś zakład państwowy ostatnio powstał w Tarnobrzegu? Siarkopol w latach 50.?

Dosyć marnotrawienia pieniędzy w Tbg
5 lat temu

Jakie dodatkowe 200 tyś ??? Nie po to wybraliśmy Prawo i Sprawiedliwość żebyście dalej marnowali pieniadze na piłkarzy jak Mastalerz !

https://www.youtube.com/watch?v=rLvJMPfTjqA

Dosyć marnotrawienia pieniędzy w Tbg
5 lat temu

Panie prezydencie G. Kielb.Jest pan naprawde madrym,sprawiedliwym czlowiekiem.Cale szczescie, że to pan jest przy wladzy bo ta banda nierobow rozkradlaby publiczne pieniadze na swoje fanaberie.Lepiej aby Siarka grala w IV lidze swoimi chlopakami zwiazanymi z miastem niz pseudo pilkarzami w II za nasze miejskie pieniądze.Brawo ,brawo brawo panie prezydencie.

ADHD
5 lat temu

Mastalerz w przypadku Siarki dobrze gada. Pieniądze ze spółek miejskich i tak nie mogą zasilić kasy miasta. Dzięki ich reklamom na boisku Siarki klub miał dodatkowe pieniądze. Dzięki tym pieniążkom dotacja z kasy miasta mogła być niższa. Wilk syty i owca cała.

az
5 lat temu

Miniony rok naszego włodarza nic nie przeyniósł, ani widu, ani słychu o bijących do bram miasta inwestorach. Miasto otwarte na przedsiębiorców okazało się miastem Kiełba otwartym na lekarzy (obniżka najbiedniejszej grupie zawodowej czynszów za powierzchnie w przychodniach). Park technologiczny zainicjowany przez wodza mentalnego obecnego prezydenta tj. p. Dziubińskiego miesiąc w miesiąc przynosi straty. Mam pytanie do innych mieszkańców Tarnobrzega – JAKIE MA DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA PREZYDENT KIEŁB, CZY PROWADZIŁ JAKĄŚ FIRMĘ, FUNDACJĘ, UDZIELAŁ SIĘ W INSTYTUCJACH POŻYTKU PUBLICZNEGO, PROWADZIŁ ZAJĘCIA DLA MŁODZIEŻY…? PROSZĘ O PODPOWIEDŹ.

T.
5 lat temu
Reply to  az

O czym ty piszesz. Prezydent Kiełb nawet nie znajdzie czasu raz w miesiącu aby podyskutować o ważnych dla miasta sprawach podczas sesji. Albo go nie ma wcale albo siedzi chwilę i wychodzi.

Piotr
5 lat temu
Reply to  az

Jak przecież zabrał podatek od psów…. teraz co skwer to będzie kupa…. aby żyło nam się lepiej….

Dobrze, że KK się nie dostał na wiejska… że też ludziska tyle oddali na niego głosów….

KS
5 lat temu

Ten co z Siarką wojuje przegrywa.

Zibi
5 lat temu
Reply to  KS

puknij się bejsbolem w łeb łysa pało

Tommy
5 lat temu

Siarka wykańcza się sama. I bardzo dobrze. Żadnego z tej piłki nie ma pożytku. Dobrze pisze huhuha. Pieprzyć to. Inwestować należy w co innego, a nie w sport zawodowy w dodatku na tak niskim (III klasa rozgrywkowa w kiepskiej polskiej lidze) poziomie.

Piotr
5 lat temu
Reply to  Tommy

ale w co zainwestowali… do tej pory…. chwalą się zaczętymi inwestycjami a jak coś nie wychodzi to zwalają winę na wcześniejszego prezydenta….

niech wszystko zabiorą i wprowadzą godzinę policyjną jak za komuny…

ks
5 lat temu
Reply to  Tommy

sam sie piepsz

tarnowies
5 lat temu

Stara ekipa wróciła. I nie mówcie że nie. Pamiętam czasy jak Dziubiński będąc u władzy zamienił miasto w pustkę. Zero kultury zero koncertów kino zamknięte sprzedane. Zimą to człowiek sam coś w domu organizował bo nie wiedział co w tym pustym mieście robić. To samo zaczyna się dziać dziś w tbg. Co rusz to słychać prezydent zlikwidował zabral tnie. Panie prezydencie to nie jest shells sztuka tak gospodarzyc. Czas coś zrobić dla tego miasta. Przypominam panu bo chyba Pan zapomniał o obniżeniu podatków. Ja się nie zakładałem tym kłamstwem wyborczym bo po samym wyglądzie Widac było u pana fałsz i obłuda. Jest Pan nedznym włodarzem i wiem że tak już zostanie. Chciał być Pan lepszym ale Pan się nie zmieni. Odliczeń dni kiedy Pana już nie będzie.

żenada
5 lat temu

No tak Pan Kalinka wypowiada się za prezydenta. Czy pan Kiełb wyszedł na zwykłego tchórza że nie pojawił się na sesji. Tylko dlaczego mieszkańcy muszą sponsorować ze swoich pieniędzy że taka sesja jest nagrywana niech cały zarząd się o tym wypowie. Wracają do Pana Kalinki ma dużą możliwość pozyskania pieniędzy bo jest dyrektorem szkolenia kierowców w Tarnobrzegu. Wypowiada się że miasto nie ma pieniędzy to wygląda śmiesznie. Na to wygląda że za mało ma w kieszeni. Czemu nie pomyśli o reklamowaniu miasta na koszulkach piłkarzy koszykarzy czy tenisa. Następną firma co od miasta dostała darmowe działki w Machowie i Chmielowie jest produkcja szyb. Wiadome że spółka Siarkopolu jest na skali upadku ale daje pieniądze na rozwój piłki nożnej i tak jak na szkolenie młodzieży a sami się wypowiadają co starają się o wysoki fotel zęby dzieci oderwać od komputera. Nie zapominajmy jak nie kopalnia to nasze miasto tak by się nie rozwinęło jakie jest dzisiaj. Unia europejska dała pieniądze na stadion to czemu nie jest skończony a to ciągnie się ponad dwa lata. Dla tego miasto traci ze względu na osłów co siedzą na wysokich stołkach zaczynając od prezydenta tchórza i radnych którzy będą wydzierać zł od dziecka bo żeby… Czytaj więcej »

rozum
5 lat temu

Na tych około sportowych konferencjach czy sesji prezydent czy niektórzy radni ciągle powtarzają, że miasta nie stać na TAKI sport, bo nie mają na podwyżki dla tych czy tamtych. Nigdy miasta nie będzie stać na nic dopóki 50% budżetu będzie szło na pensje dla nauczycieli! z rocznego budżetu 200mln idzie 100 baniek na przerośniętą oświatę! Kiełb(Kociuba) zbijał kapitał wyborczy na krytykowaniu Mastalerza gdy ten chciał reformować oświatę. Gdyby trzy lata temu udała się reforma oświaty to budżet miasta każdego kolejnego roku zaoszczędził by ok 10mln złotych! Dziś Kiełb twierdzi, że miasta nie stać na kilkaset tysięcy dla Siarki. Obłuda i cynizm. A Kociuba jest tego najlepszym przykładem.

huhuha
5 lat temu

Rozum ty nie masz rozumu.Wyciag jase i daj.Ja nie zycze sobie aby prezydent dawal na pilke nozna .Chce aby dal na place zabaw ,dofinansowal dozywianie dzieci czy nawet na naprawe wielu wielu dzurawych ulic i uliczek.Czy to jasne glabie?

KASANDRA
5 lat temu
Reply to  huhuha

MASZ RACJĘ. PLAC ZABAW POTRZEBNY ŻEBY PREZYDENT MÓGŁ SIĘ POHUŚTAĆ.

Janusz
5 lat temu

podejrzewam ze wiekszosc popierających tu Kiełba w niedotowaniu Siarki to napływowi parasole mieszkający w tym mieście góra 10 lat, jest ich naprawde dużo w TBG, poprzyjeżdżali promem zza Wisły i udają Tarnobrzeżan. Nie macie i nie będziecie wsioki pojęcia czym jest SIARKA TARNOBRZEG dla każdego człowieka, który mieszka w tym mieście od urodzenia.

Tommy
5 lat temu
Reply to  Janusz

Chyba masz nieźle ograniczony rozumek Januszku skoro tak twierdzisz. Mieszkam tu od urodzenia (a moja rodzina od 4 pokoleń) i wielu moich znajomych też. Mamy w dupie piłkę nożną i Siarkę Tarnobrzeg S.A. Mamy do tego prawo, jak i do tego aby wymagać od władz wydających pieniądze z naszych podatków, aby nie finansowały takich niepotrzebnych przedsięwzięć jak Siarka Tarnobrzeg S.A., służących jedynie zabawie małej grupy ludzi. Niech sobie sami swoją rozrywkę finansują. Mamy prawo tak uważać i już – i żaden potomek przesiedleńców w szaliku na szyi nie będzie mi mówił czym jest Siarka dla rodowitych Tarnobrzeżan. Dla mnie i dla wielu moich znajomych jest ona niczym, a mecze piłki nożnej niczym więcej jak zwykłą tandetną rozrywką niskiego lotu dla paru łebków co potrzebują się wykrzyczeć na stadionie (a czasem jeszcze po pijaku w nocy na mieście) i poczuć silniejszymi w grupie. Sami bowiem niewiele sobą reprezentują. Nie pieprz mi tu więc swoich farmazonów o parasolach. I lepiej sprawdź czy twój własny ród się czasem stamtąd nie wywodzi. Kapujesz,czy mam ci to drukowanymi literami napisać?

gh
5 lat temu
Reply to  Tommy

jesteś jakiś ograniczony umysłowo raczej…

Tommy
5 lat temu
Reply to  gh

Myślę, że ograniczenie umysłowe występuje najczęściej wtedy, gdy kogoś nadmiernie podnieca jak 22 kolesi gania po boisku za piłką…

Janusz
5 lat temu
Reply to  Tommy

ty i twoi znajomi jesteście w mniejszości

Zibi
5 lat temu
Reply to  Tommy

Podpisuję się pod wpisem Tommy’ego oburącz! Dość rządów panów dresiarzy o rozumku mniejszym od fasoli po których wiecznie trzeba sprzątać! Nie będą obszczymury dyktować miastu warunków! Chcą mieć klub to niech go sobie utrzymują a Prezydent może co najwyżej uścisnąć rękę piłkarzom i zafundować im po złotym zegarku za mistrzostwo ligi jak niegdyś władze Orłom Górskiego za MŚ.

huhuha
5 lat temu

Ja wiem czy dla mnie jest ,A mieszkam tu od 40 lat.Jest zakala tego miasta i wrzodem na dupie Urzedu miasta i wiekszosci mieszkancow.

ks
5 lat temu
Reply to  huhuha

następny burak

Gosc
5 lat temu

Zróbcie buraki z tego miasta czarna dziurę na mapie Polski to was zadowoli.. zostawcie same kościoły i biedronki…to następnym razem usłyszycie o Tarnobrzegu w tv jak wam arab kościół wysadzi. Macie Siarke to wasza duma, spytajcie się kogoś w Polsce z czym mu się nasze miasto kojarzy zobaczycie wtedy jaka sport robi reklamę.

Tommy
5 lat temu
Reply to  Gosc

Najczęściej nikt nie kojarzy tego miasta, a jeśli już kojarzy to z jeziorem a nie z drużyną piłkarską grającą w trzeciorzędnej lidze. No chyba, że to jakiś burak w szaliku.

Zibi
5 lat temu
Reply to  Gosc

Gościu nie gorączkuj się tak, bo ci żyła strzeli i kto za ciebie poniesie szalik? Pamiętaj, że Siareczka liczy na ciebie! Bez ciebie i klubu to miasto nie przeżyje.

ja
5 lat temu

Takiego chama jak mastalerz wpisujac wpis na twiterze nie widzial nikt- napisal o kielbie ichtiolog ZERO kasy na pilke i na mastalerza i jemu podobnym

Tommy
5 lat temu
Reply to  ja

Biorąc z niego przykład wypadałoby więc napisać o nim, że jest hipologiem 😀

ja
5 lat temu

hipolog od hipopotana?

ja
5 lat temu

Puste trybuny tylko hipopotam siedział?

ja
5 lat temu

NIE on tam siedziadział i twity pisał obrazajac rybe od ichtiologów

ja
5 lat temu

jutro jajecznica, serwuje w swoim domu f;a ks siarka NM

47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x