Tarnobrzeg: Inscenizacja historyczna z okazji Święta Niepodległości (fotoreportaż oraz video HD)

Już po raz drugi z okazji obchodów Święta Niepodległości mieszkańcy Tarnobrzega mieli okazję zobaczyć inscenizację historyczną w Parku Dzikowskim.  Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Esteka, Komenda Hufca ZHP Tarnobrzeg oraz Urząd Miasta.

W inscenizacji udział wzięło około 50 osób, przygotowania do widowiska trwały około miesiąca.

foto&video: Piotr Morawski

Please follow and like us:

13
Dodaj komentarz

7 Wątków komentarzy
6 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
12 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tarnowies

Prezydenta buraka Kielba nie było. Bo po co jak go nic nie interesuje. Najlepiej zlikwidować kulturę w tym mieście. Szczur ucieka przed wrogiem. Wstyd że buraki są u wladzy. Zawistne wiejskie gamonie. Ucz się jak robić coś dla tego miasta i jego mieszkańców. Potrzebne referendum. I to jeszcze poki czas.

Janusz

Odczep się, prezydent nie jest od tego żeby uświetniać każdą imprezę i pchać się przed obiektywy kiedy tylko się da. Najważniejsze, że nie poskąpił grosza na tą inscenizację, w zeszłych latach czegoś takiego chyba nie było.

tarnowies

za Dzubka tez nic nie bylo. Bylo bardzo dawno temu organizowane przez szczep Knieja. i cos bylo za Mastalerz, przeciez tez harcerz. Jak by nie Janusz Szwed to w tym miescie nikt by nie wyszedl z chaty. Czlowiek z pomyslami, Tacy powinni byc u wladzy.

sss

No tak, to więcej przekrętów z ESTEK’ą by wyszło… Jak już to miało miejsce. Swoją drogą, to nie widzę by był tam sam, więc po co przypisywać mu całą zasługę?
Swoją drogą, to może jak w przedszkolu Jasełka będą, to też powinni być wszyscy prezydenci i całą rada miasta, co? Jak dalece bezmyślnym trzeba być… Mózg przyjacielem twym – użyj go czasem.

sss

W ogóle, to Szwed na prezydenta, a szanowny p. Zgred na vice – tym razem spali się więcej niż tylko jeden budynek gospodarczy. . .

Aki

Przecież BYŁ.
widziałem chłopa, przyszedł na 16.30 , i stal na tarasie razem z innymi.

chyba ze pisales o Mastalerzu , bo jego nie widzialem 🙂

cenzor

a gdzie byli jeszcze ci oddani idei niepodległościowej radni i przew. Klinka z Pisu mówić to łatwo a uczestniczyć z ludem tbg to juz be.

nba

cos pieknego, wiecej takich inscenizacji by sie przydało w naszym mieście

(...)

Przede wszystkim więcej informacji, ze takie coś się odbędzie-chętnie bym to obejrzał na żywo a nie w NW24….

esteka

Szanowny Panie sss, proponuję pohamować swój język… Jeżeli ma Pan jakieś dowody na „przekręty” to zapraszam do sądu, a jeżeli rzuca Pan tylko bezpodstawne oskarżenia to sala sądowa powinna być dla Pana.
Proponuję też trochę więcej odwagi, jeżeli rzuca się takie pomówienia to może pod swoim nazwiskiem, a nie schowanym pod anonimowym nickiem.
Dodam, że impreza odbyła się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie ESTEKA, Komendę Hufca ZHP przy współfinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Lucy

Wspaniała inscenizacja, szkoda że trwała tak krótko.
Po zakończeniu brakowało tylko wcześniej zapowiadanego wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. Wprawdzie było ognisko i harcerze
z gitarami, ale śpiewali nieśmiało tylko piosenki biwakowe i nie porwali mieszkańców do wspólnego śpiewu. Gdyby zaintonowali np. Wojenko wojenko, Przybyli ułani, O mój rozmarynie itp. to
z pewnością byłoby wielu chętnych do wspólnego śpiewu.
Może w przyszłym roku …

Wielki JOŁ

zaproście w przyszłym roku córę TVN-owskiego półku Magdę Gessler żeby upichciła jakąś karkówkę, albo przynajmniej usmażyła kiełbasę

Krzysiek

Niesamowita inscenizacja. Bardzo cieszę się ze Esteka z pomoca tylu osob razem tworzy cos tak pieknego. Wiele prób i przygotowan co widac po rekwizytach i elementach scenografii jak np. budynek i niemiecki czołg. Jego etapy budowy mozna zobaczy na stronie jego autora http://brzozowy.esy.es/2015/11/13/panzerkampfwagen-vi-tiger/