Tarnobrzeg: Inscenizacja historyczna z okazji Święta Niepodległości (fotoreportaż oraz video HD)

Już po raz drugi z okazji obchodów Święta Niepodległości mieszkańcy Tarnobrzega mieli okazję zobaczyć inscenizację historyczną w Parku Dzikowskim.  Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Esteka, Komenda Hufca ZHP Tarnobrzeg oraz Urząd Miasta.

W inscenizacji udział wzięło około 50 osób, przygotowania do widowiska trwały około miesiąca.

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tarnowies
8 lat temu

Prezydenta buraka Kielba nie było. Bo po co jak go nic nie interesuje. Najlepiej zlikwidować kulturę w tym mieście. Szczur ucieka przed wrogiem. Wstyd że buraki są u wladzy. Zawistne wiejskie gamonie. Ucz się jak robić coś dla tego miasta i jego mieszkańców. Potrzebne referendum. I to jeszcze poki czas.

Janusz
8 lat temu
Reply to  tarnowies

Odczep się, prezydent nie jest od tego żeby uświetniać każdą imprezę i pchać się przed obiektywy kiedy tylko się da. Najważniejsze, że nie poskąpił grosza na tą inscenizację, w zeszłych latach czegoś takiego chyba nie było.

tarnowies
8 lat temu
Reply to  Janusz

za Dzubka tez nic nie bylo. Bylo bardzo dawno temu organizowane przez szczep Knieja. i cos bylo za Mastalerz, przeciez tez harcerz. Jak by nie Janusz Szwed to w tym miescie nikt by nie wyszedl z chaty. Czlowiek z pomyslami, Tacy powinni byc u wladzy.

sss
8 lat temu
Reply to  tarnowies

No tak, to więcej przekrętów z ESTEK’ą by wyszło… Jak już to miało miejsce. Swoją drogą, to nie widzę by był tam sam, więc po co przypisywać mu całą zasługę?
Swoją drogą, to może jak w przedszkolu Jasełka będą, to też powinni być wszyscy prezydenci i całą rada miasta, co? Jak dalece bezmyślnym trzeba być… Mózg przyjacielem twym – użyj go czasem.

sss
8 lat temu
Reply to  tarnowies

W ogóle, to Szwed na prezydenta, a szanowny p. Zgred na vice – tym razem spali się więcej niż tylko jeden budynek gospodarczy. . .

Aki
8 lat temu
Reply to  tarnowies

Przecież BYŁ.
widziałem chłopa, przyszedł na 16.30 , i stal na tarasie razem z innymi.

chyba ze pisales o Mastalerzu , bo jego nie widzialem 🙂

cenzor
8 lat temu

a gdzie byli jeszcze ci oddani idei niepodległościowej radni i przew. Klinka z Pisu mówić to łatwo a uczestniczyć z ludem tbg to juz be.

nba
8 lat temu

cos pieknego, wiecej takich inscenizacji by sie przydało w naszym mieście

(...)
8 lat temu
Reply to  nba

Przede wszystkim więcej informacji, ze takie coś się odbędzie-chętnie bym to obejrzał na żywo a nie w NW24….

esteka
8 lat temu

Szanowny Panie sss, proponuję pohamować swój język… Jeżeli ma Pan jakieś dowody na „przekręty” to zapraszam do sądu, a jeżeli rzuca Pan tylko bezpodstawne oskarżenia to sala sądowa powinna być dla Pana.
Proponuję też trochę więcej odwagi, jeżeli rzuca się takie pomówienia to może pod swoim nazwiskiem, a nie schowanym pod anonimowym nickiem.
Dodam, że impreza odbyła się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie ESTEKA, Komendę Hufca ZHP przy współfinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Lucy
8 lat temu

Wspaniała inscenizacja, szkoda że trwała tak krótko.
Po zakończeniu brakowało tylko wcześniej zapowiadanego wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. Wprawdzie było ognisko i harcerze
z gitarami, ale śpiewali nieśmiało tylko piosenki biwakowe i nie porwali mieszkańców do wspólnego śpiewu. Gdyby zaintonowali np. Wojenko wojenko, Przybyli ułani, O mój rozmarynie itp. to
z pewnością byłoby wielu chętnych do wspólnego śpiewu.
Może w przyszłym roku …

Wielki JOŁ
8 lat temu

zaproście w przyszłym roku córę TVN-owskiego półku Magdę Gessler żeby upichciła jakąś karkówkę, albo przynajmniej usmażyła kiełbasę

Krzysiek
8 lat temu

Niesamowita inscenizacja. Bardzo cieszę się ze Esteka z pomoca tylu osob razem tworzy cos tak pieknego. Wiele prób i przygotowan co widac po rekwizytach i elementach scenografii jak np. budynek i niemiecki czołg. Jego etapy budowy mozna zobaczy na stronie jego autora http://brzozowy.esy.es/2015/11/13/panzerkampfwagen-vi-tiger/

Postaw mi kawę na buycoffee.to
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content