Tarnobrzeg: W piątek nadzwyczajna sesja Rady Miasta w sprawie Siarki

W piątek 13. listopada odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzeg, w sprawie trudnej sytuacji finansowej w klubie Siarki Tarnobrzeg. Już dziś zapraszamy na transmisję video z obrad radnych. Sesja odbędzie się w sali kameralnej TDK, początek godz.11.

Chodzi o przekazanie Siarce jeszcze w tym roku 200 tysięcy złotych oraz w przyszłym roku kwoty 900 tysięcy złotych. Pod wnioskiem o zwołanie sesji podpisało się dziesięciu z dwudziestu jeden radnych: Jan Dziubiński, Norbert Mastalerz, Dariusz Kołek, Sławomir Partyka, Stanisław Uziel, Waldemar Szwedo, Waldemar Stępak, Marian Kołodziej, Leszek Ogorzałek oraz Dariusz Bożek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rob
8 lat temu

Kpina.Jak im tak na siarce zalezy niech kazdy ze swojej kieszeni dolozy a nie z miasta.Skoro tak tarnobrzezanom na pilce zalezy proponuje zrobic kweste zbiorke pieniedzy i zobaczymy jak sami mieszkancy sie do tego odniosa ot takie referendum.Pilkarze z puszeczka na kazdym rogu w ktoras niedziele i akcjonariusze.

Mieszkaniec
8 lat temu

No to akcjonariusze i biznesmeni spółka upada zostanie z długami a wy nie dostaniecie już kredytów i żadnych zaświadczeń o niezaleganiu jak wam na biznesie zależy to płacić Norbi was nieźle w to bagno wkręcił hahhahhahaa

sss
8 lat temu

No dajcie spokój…. Przecież ten klub piłkarski to jakaś kpina jest… Nie chce by z pieniędzy miasta szły jakiekolwiek pieniądze na tą bzdurę. Niech sobie kibice sami utrzymują wraz z akcjonariuszami… Jestem za finansowaniem sportu dla młodych, ale po co resztę? Ani to promocja miasta, ani jakieś dobro społeczne.
Niech im Norbi da, a nie całe miasto… Tyle rzeczy do zrobienia, a oni chcą by skupić się na siarce… Mniejsza, że nie ma pracy, ale grunt by igrzyska były. .

Dosyć marnotrawienia pieniędzy w Tbg !
8 lat temu

Panie prezydencie G. Kielb. Jest pan naprawde mądrym,sprawiedliwym czlowiekiem. Cale szczescie, że to pan jest przy wladzy bo ta banda nierobow rozkradłaby publiczne pieniadze na swoje fanaberie.Lepiej aby Siarka grala w IV lidze swoimi chlopakami zwiazanymi z miastem niz najemnikami z obcych miast w II za nasze miejskie pieniądze.Brawo ,brawo brawo panie prezydencie.

sss
8 lat temu

Niech Szwedo koniki posprzedaje i kawałek pola, a następnie przeznaczy na siarke, skoro mu tak zależy…. to samo reszta podpisanych… Kpina! A obywateli kto zapyta? Sondę zrobić i zobaczy się kogo tak naprawdę interesuje zamiast np. przekazania pieniędzy na doposażenie placówek edukacyjnych wyrzucić pieniądze w błoto(czyt. przekazać na klub piłkarski siarka)…

Znawca
8 lat temu

Moment

Miłośnicy sportu za pieniądze miasta
8 lat temu

Jak im tak zależy na tej prywatnej spółce to niech radni swoich diet się zrzekną na jej konto. 10 radnych rocznie po 1200 zł przez 12 miesięcy to duże pieniądze.

Znawca
8 lat temu

Miasto, czyli w naszym wypadku gmina Tarnobrzeg może dotować sport dzieci i młodzieży. Piłkarze z II ligi to już raczej nie dzieci i ich sponsorować nie może Gmina! Zatem pytam tych kilku radnych i zarazem prezydenta, na jakiej podstawie z budżetu miasta trzeba wpompowywać kolejne złotówki? Poza piłką nożną, koszykówką – reszta dyscyplin jest współfinansowana ze składek rodziców! Więc jak to jest? trenować piłkę nożną można za darmo, a inne dyscypliny – Rodzice płacą. Czy to nie szczyt hipokryzji ze strony działaczy piłki nożnej???

Tommy
8 lat temu

Nie. To nie jest szczyt hipokryzji. To jest szczyt bezczelności! Szczytem hipokryzji byłoby natomiast gdyby radni, którzy podpisali się pod projektami uchwał, byli jednocześnie akcjonariuszami Siarka S.A. Zaraz zaraz… czy aby na pewno nie ma tam takich?

Tommy
8 lat temu

Interesujący jest ustęp w uzasadnieniu o „przejściowych trudnościach”, a także ten o „właściwym wykorzystaniu dotychczasowej dotacji”. Prezydent na konferencji prasowej oświadczył, że zlecił kontrolę i to ona dopiero wykaże, na podstawie zbadanych dokumentów finansowych, czy dotychczasowe dotacje wykorzystano zgodnie z przeznaczeniem. Czyżby radni już z wyprzedzeniem, nie dysponując zapewne wynikami tej kontroli (prezydent pewnie poinformowałby mieszkańców o jej zakończeniu i wynikach), uznali że wszystko jest ok? No a te „przejściowe trudności”… brzmią po prostu rozbrajająco:-) To pół miliona długów dla spółki ze 100 000 kapitału zakładowego, przy braku jakiegokolwiek majątku, który można sprzedać, prawie pustych trybunach na meczach i braku sponsorów, i która to spółka wydała już dawno pieniądze z dotacji miejskiej, nie płaci piłkarzom i pracownikom (vide: księgowa na spotkaniu we fregacie), to wszystko to są te „przejściowe trudności”??? Sorry ale to jest zwykłe minimalizowanie problemu. Wyrażenie „przejściowe trudności” ma tu pewnie świadczyć, że nic takiego strasznego w sumie się nie dzieje i spółka sobie z tym poradzi. No to skoro sobie poradzi, bo to tylko „przejściowe” to po co w takim razie sięgać po 1 milion 100 tysięcy złotych do kieszeni podatników? Coś tu nie gra z tym uzasadnieniem!

sraniewbanie
8 lat temu

Nie taki kluby upadały.I świat sie nie zawalił.Poniżej artykuł o Stomilu Olsztyn który aktuaklnie gra w I lidze ,jest na czwartym miejscu i….prosze sobie poczytac i nie robic zametu w Tarnobrzegu.

http://sport.interia.pl/p…zukaja-pracy,nId,1919996

Rozsądny_kibic_TBG
8 lat temu

Prezydent Kiełb za dużo zabrał w trakcie sezonu, kiedy były już umowy podpisane z zawodnikami. Niech obcina dotacje, zabiera sponsorów i plac targowy ale nie w trakcie gry. Stąd ten dług, który należy spłacić a od nowego sezonu trzeba grać taką drużyną na jaką nas stać. I wtedy za długi rozliczać prezesa.

Znawca
8 lat temu

Czytając opinię na forum – Kiełb popełni sepuku jak ugnie się przed garstką kiboli

???
8 lat temu

A na stadionie za 18 mln zł niech grają IV ligowi kopacze. Zajebisty tok myślenia i wydawania publicznych pieniędzy. Brawo! Dziś zmieniły się wiatry polityczne i co po niektórzy chcą wszystko zaorać. Na takim stadionie II liga to minimum i miasto nie powinno z tym walczyć.

Tommy
8 lat temu
Reply to  ???

W Lublinie na stadionie za 136 milionów, którego roczne utrzymanie kosztuje 25 milionów grają sobie trzecioligowe kluby Motor i Lublinianka. Stadion (na 15,5 tys. widzów) im się od tego nie zawalił. https://pl.wikipedia.org/wiki/Arena_Lublin
Skoro na Arenie Lublin za 136 milionów mogą grać trzecioligowcy, to na Arenie Tarnobrzeg za 18 milionów mogą spokojnie grać czwartoligowcy. Wywracać się z wrażenia na murawie raczej nie będą…

Znawca
8 lat temu

Grabarzami piłki są jej obecni działacze

Znawca
8 lat temu

Jak stasiu uxiel da, to ja dam tez pojdac na mecz

Znawca
8 lat temu

50 tys da uziel, a ja kupie bilet

Miłośnicy sportu za pieniądze miasta
8 lat temu

Beszczelność niektórych sięga zenitu.Sami piszą ,żeby miasto ich długi spłacało.Panowie akcjonariusze czy słowa moralność i etyka cokolwiek jeszcze dla was znaczą rozliczymy was za trzy lata przy urnach.

franek
8 lat temu

Wasze pieniądze to teraz idą dla urzędasów kiełba,omamił was obietnicami i tyle z tego. Teraz radni pis dzielce będą Wam budować pomniki ,stawiać krzyże ,zmieniac nazwy ulic na kaczyńskiego ,tam pojdą Wasze pieniądze.Ten Wasz Urząd to niebawem pęknie bo nie będzie już miejsca dla nierobów z urzędu piszecie o hipokryzji , według Was kiełb nie jest hipokrytą ,a kim jest,kase tłucze i ma was wszystkich w dupie, inwestorzy do miasta nie mogą się dostać,bo tylu ich jest, łykajcie dalej pelikany jego obietnice ,napewno będzie Wam lepiej i kase mieć bedziecie i prace niebawem będziecie chodzić nad wisłe szczaw wpierdalać

HR
8 lat temu

same błazny na tym forum, lepiej może kościoły i krzyże stawiać, a resztę zlikwidować, barany je…e

Postaw mi kawę na buycoffee.to
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content