Tarnobrzeg: Przedszkole nr 6 do likwidacji. Burzliwe rozmowy obrońców placówki z władzami (zdjęcia oraz video)

Gdy w grę wchodzi likwidacja placówki oświatowej, rozmowy nigdy nie są łatwe. I tak też było w piątek, w przedszkolu nr 6, mieszczącym się na tarnobrzeskim osiedlu Przywiśle. W trakcie spotkania władze miasta poinformowały, że placówka jest przewidziana do likwidacji, zaś w budynku planowane jest stworzenie miejsca dla ludzi w podeszłym wieku.

W spotkaniu które trwało grubo ponad dwie godziny, miasto reprezentował prezydent Grzegorz Kiełb, wiceprezydent Józef Motyka oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, Jolanta Kociuba. Jak dowodziły władze miasta, za likwidacją przemawia jednej podstawowy argument – wprowadzony bon oświatowy wykazał, że jest to jedna z najdroższych placówek w mieście, w której liczba dzieci w oddziale nie przekracza 20. I to co dla władz jest podstawową do likwidacji, dla rodziców jest największym atutem przemawiającym za utrzymaniem placówki. Dodatkowo, jak zepewniły władze, likwidacja placówki nie oznacza utraty pracy przez pracujących w niej nauczycieli.

Dyskusja była bardzo burzliwa, obrońcy placówki mówili m.in. o tym, że jest to jedyne sportowe przedszkole w Tarnobrzegu, dodatkowo z dobrą lokalizacją, z daleka od ruchliwych ulic, w otoczeniu parku. Niską frekwencję tłumaczyli odejściem sześciolatków do szkół oraz plotką o likwidacji, która pojawiła się przed naborem. Dodatkowo przypomniano, że jedną z decyzji nowego rządu będzie powrót sześciolatków do przedszkoli.

Wspomniano również, że remonty wykonane w przedszkolu, jak również część jego wyposażenia to zasługa nie dotacji z miasta, lecz hojności rodziców. Likwidację placówki przedstawiano jako krok wstecz, który mimo oszczędności – choć od władz miasta nie dowiedzieli się o jakich kwotach jest mowa, będzie sygnałem dla młodych ludzi, że miasto nie rozwija się. Wielokrotnie podnoszono kwestię jak ewentualne, przymusowe przenosiny do innej placówki wpłyną na rozwój dzieci.

Ostatecznie po ponad dwóch godzinach, prezydent umówił się z obrońcami placówki na kolejne spotkanie w najbliższy wtorek, naczelnik Kociuba zaś dodała, iż to czy przedszkole przetrwa ostatecznie zależało będzie od decyzji radnych.  Obecna na spotkaniu radna PiS Anna Pekar jasno opowiedziała się za utrzymaniem placówki, zaś swoje obawy co do zasadności decyzji samorządu wyraził radny Dariusz Bożek.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
103 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zz top
5 lat temu

No nie wierze! Obietnica PGK została złamana! No cóż…
Ale to bardzo dobra decyzja! Szkoda, że tak późno.

Siarka nigdy nie zginie
5 lat temu
Reply to  zz top

Tak jakby to była pierwsza złamana obietnica tego kłamcy

mieszkaniec
5 lat temu

Tak wygląda polityka pro-rodzinna w wykonaniu PiSu i Grzegorza Kiełba.

anty fan Kociubu
5 lat temu

Nie mogę słuchać tej kobiety. Niedawno sama walczyła o swoje miejsce pracy jako nauczycielka gimnazjum. Dziś sama likwiduje. Mastalerz chciał likwidować jej szkołę i przenieść wszystkich nauczycieli do innych szkół(gwarantował że nikogo nie zwolni) Na spotkaniu Kociuba minęła się z prawdą mówiąc, że Mastalerz chciał zwalniać nauczycieli. Tak samo jak ona mówił że nie będzie zwalniał. Ona tego nie zrobi, zrobią to dyrektorzy gdyż w innym przypadku oszczędności nie będzie praktycznie żadnych.

Głosowałem na G. Kiełba i teraz mi wstyd
5 lat temu

Kociuba p. jak potłuczona. Czy ona ma jakiekolwiek kompetencje do tego bu zajmować obecne stanowisko? Nie licząc bliskiej znajomości z preziem?

Mariusz
5 lat temu

kompetencje? doświadczenie? Zrobiła szybko kurs. Mało tego, takich mamy wspaniałych urzędników, którzy musieli wydać z kasy miasta setki tysięcy złotych prywatnej firmie, która za nich wyliczyła gdzie jest za dużo nauczycieli a gdzie za mało dzieci. Dziwić się później że w mieście na wszystko brakuje. Skandal.

rodzic
5 lat temu

Burzliwe rozmowy to za mało powiedziane. Jeżeli pani naczelnik myślała, że to będzie łatwa pensja to teraz ma ból głowy. Niestety racja jest po stronie likwidatorów i krzyki tego nie zmienią.

Lucyna
5 lat temu
Reply to  rodzic

no niestety jakby człowiek nie kombinował to zawsze ekonomia go zracjonalizuje

gość
5 lat temu
Reply to  rodzic

Nieprawda. Pani Jola nie podała kwoty oszczędności, bo realnej oszczędności na likwidacji nie będzie żadnej. Kto jest zainteresowany sprawą, ten zna szczegóły.
Cała sprawa jest podszyta działalnością „fundacji”, której mocodawcą jest pewien ksiądz z Serbinowa, a która chce założyć dom starców za unijne pieniądze.
W imię tego szczynego celu planują likwidację jednego z najlepszych przedszkoli w mieście (jedno odroczenie na ponad 20 sześciolatków) i przenieść dzieciaki do rudery na św. Barbary, żeby zrobić tam remont (jak oni to zrobią przy pełnym przedszkolu?).
Typowe dla pani Joli równanie poziomu edukacji w dół w imię „szlachetnej” idei.

Gość
5 lat temu
Reply to  gość

Mądry wpis

Janusz
5 lat temu

Ogarnia mnie przygnębienie na myśl, że moje kochane,piękne miasto Tarnobrzeg,od lat ma tak wielkiego pecha do prezydentów.
Kiedy w tym najładniejszym budynku w mieście zasiądzie wreszcie człowiek, który będzie gospodarzem, którego kompetencje, wizje, plany, działania będą mądre i roztropne, pozbawione mściwości, małostkowości, zacietrzewienia?
O biedny Tarnobrzegu, umęczony tak bardzo przez całe lata rządów nieudaczników…

Ja_Tbg
5 lat temu
Reply to  Janusz

Janusz, zgadzam się z Tobą w 100% ! Najgorsze w tym wszystkim jest to, że z kadencji na kadencję, mamy coraz to gorszych prezydentów, coraz więcej kolesiostwa i urzędników w UM. Tarnobrzeg gubi nienawiść, która okazywana jest przy urnach wyborczych, czego najlepszym dowodem jest G.Kiełb – człowiek bez pomysłu i kłamca. O jego najbliższych współpracownikach nie wypowiadam się, bo to jedna wielka żenada !

DEXpex
5 lat temu

O ile zmalały wpływy do budżetu ze zmniejszenia opłat lekarzom?
Może by było to pięć tysięcy.

P.
5 lat temu
Reply to  DEXpex

Wpływ do budżetu zmniejszył się o 200.000zł w skali roku. Tyle też pieniążków i dobrej woli zabrakło radnym(PiS) i prezydentowi aby uratować klub Siarka Tarnobrzeg… Żenada.

zainteresowani mieszkańcy
5 lat temu

p. Kociuba wykazała się nie tylko brakiem kultury i doświadczenia, ale ignorancją i brakiem szacunku. Powinna wstydzić się tego, że bardziej merytorycznie przygotowani byli rodzice, niż ona sama – braki wiedzy odnośnie ustaw, brak wiedzy odnośnie budżetowania, nieumiejętność słuchania ze zrozumieniem.. Pani Kociuba myślała, że przekupi nauczycieli likwidowanego przedszkola obietnicą pracy w innych placówkach? Tak to wyglądało. Atakowanie ludzi, podnoszenie głosu, przerywanie i nerwy udowodniły, że . Kociubie władza uderzyła do głowy, a swoją strategią tuszuje brak jakiejkolwiek wiedzy. Przysięgamy, że jeśli padnie decyzja o likwidacji przedszkola, osobiście zgłosimy sprawę do mediów (nie lokalnych) publicznych i prywatnych, bo cała ta sytuacja to skandal, nie wspominając już o podejściu p. Kociuby do rodziców i zebranych. Trzymamy kciuki za Przedszkole nr 6, a panu Kiełbowi radzimy usunąć p. Kociubę z urzędu, bo jedyne co robi, to wpływa negatywnie na wizerunek jego samego (Pan umie mówić, panie prezydencie? bo na spotkaniu p. Kociuba ledwo dopuściła pana do głosu…), ale i oświaty w Tarnobrzegu. Wstyd!

Antek
5 lat temu

Lubię To!

Kociuba musi odejść, a z nią i Kiełb
5 lat temu

Wielkie brawa dla Kociuby!!! Tak jak się zbłaźniła i tak jak pokazała swój brak wychowania nikomu się dotąd nie udało! Elementarny brak szacunku, krzyki na zgromadzonych. Wsytd!!!!!

Ren
5 lat temu

Iść na spotkanie na temat likwidacji placówki i nie wiedzieć ile oszczędności ma to dać miastu to jest brak kompetencji i lekceważenie rozmówców.
Referendum tuż tuż, pewnie na spotkaniu w poniedziałek wpienią już wszystkich.

gość
5 lat temu

Kociuba mówi, że liczą się z każdą złotówką? A niech ktoś spyta ile Kociuba dostała nagrody i czy ktoś się z tymi pieniędzmi liczył???
Jest butna i bezczelna! Kto to widział, aby naczelnik – urzędnik państwowy krzyczał na zebranych rodziców? Kto to widział aby ten naczelnik był nieprzygotowany do rzetelnej dyskusji?
Kto w końcu widział by prezydent na spotkaniu imiennie i złośliwie odnosił się do pana Gospodarczyka – w końcu i przede wszystkim też rodzica?

Antek
5 lat temu
Reply to  gość

Ciekawe za co Kociuba dostała nagrodę skoro podłoże pod reformę oświaty zleciła prywatnej firmie 🙂

Dr Dree
5 lat temu

Niech zwolni jednego z pierdzących w stołek doradców i pieniądze na przedszkole się znajdą.

gość
5 lat temu

Ciekawe jak liczne są grupy w Załężu, gdzie siedzi młody Kociuba?

tbg
5 lat temu

Słyszałem że szykują taczki dla Grzesia!!!

gość
5 lat temu

Sama przyjemność z patrzenia jak się Kociuba wnerwia i tym samym kompromituje. Ach…. Przyjemnie patrzeć!

gość
5 lat temu

BRAWO RODZICE !!! NIE DAJCIE SIĘ !!!

gość
5 lat temu

Naczelnikiem oświaty w Tarnobrzegu powinna być osoba z realnym doświadczeniem. Realnym! By pastować to stanowisko rzetelnie i uczciwie niestety nie wystarczy być kochanką prezia.

Jerzy Julian
5 lat temu
Reply to  gość

jak widzę jaka jest władcza to powiem szczerze, że sam bym się chętnie zaprzyjaźnił się z p. Naczelnik

Lizus
5 lat temu
Reply to  Jerzy Julian

osobiście nie miałbym nic przeciwko, żeby mnie sponiewierała p. Naczelnik i to nie jeden raz

ten ON
5 lat temu

00000 pomysłu na rozwijanie miasta taczki potrzebne!!!!

ana34
5 lat temu

Wyraźnie widać,że tu nie chodzi o dzieci. Najlepiej upchać dzieci do innej placówki, po to żeby zrobić dobry interes i wybudować dom starców w tym miejscu, ze względu na piękny park, kościół w okolicy. Ktoś od dawna miał chrapkę na ten budynek. I tyle w temacie.

Ali
5 lat temu
Reply to  ana34

zróbmy tam meczet i po sprawie

prawda
5 lat temu
Reply to  Ali

Chcą zlikwidować najlepsze przedszkole w mieście w pięknym leśnym terenie.Dzieci potrzebują dla swojego rozwoju dużo ruchu (brak wiedzy z fizjologii dziecka -władzo).Starzy ludzie potrzebują łóżka do spania i fotelu do siedzenia – tak piękny teren jest im zbędny.Nikt kto samodzielnie sie porusza i jest w miarę sprawny nie idzie do domu opieki, żeby obcy się nad nim wyżywał.Potrzebne jest hospicjum,a to będzie budowane w Miechocinie. Ponadto bloki na „Przywiślu” po zejściu starszych ludzi nie będą puste.Zostaną zasiedlone przez wnuków, którzy wrócą z” wygnania” bo niby będzie praca.

franek
5 lat temu

Przyszykujcie traktor z przyczepą,żeby ten gnój wywiezć ,TACZKI TO ZA MAŁO.Wszystko Wam pisDZIELCE zlikwidują POGOŃCIE TYCH NIEROBÓW puki nie jest zapuzno

Real
5 lat temu

W tym mieście to już chyba sam wariat został. Chcielibyście nie płacić podatków i jednocześnie dotacje na prywatne spółki i najlepiej aby w przedszkolu każde dziecko miało własny pokój i dwóch nauczycieli, bo jeden zgodnie z Kartą Nauczuciela by niewystarczył! To jest chore!

Kayah
5 lat temu
Reply to  Real

racja brachu wypijmy za to

franek
5 lat temu

ana34 klecha i pisuary łape na to położą , im chodzi tylko o swoje tłuste dupska, kocuiba będzie miała jeszcze jeden etat , a Wasze dzieci niebawem bedą się uczyć w namiotach tak jak w afryce

Zdzislaw
5 lat temu

Ogladam i odnosze wrazenie ze Pani Naczelnik traktuje rodzicow jak dzieci w szkole. Brakuje dziennika i rubryczki z ocenami. Wstyd mi za taka wladze !!!!!. Za Mastalerza takich sytuacji nie bylo. Coz spoleczenstwo madrzejsze rok temu no to wybralo…

Wacek
5 lat temu
Reply to  Zdzislaw

Zdzichu nie mów mi, że to cię nie podnieca

Kaźmirz
5 lat temu

Q jak te baby jazgoczą!!!

Figa
5 lat temu

ok 56 minuty 20 sekund Oni nie liczyli, ile miasto zaoszczędzi na likwidacji tego przedszkola! Władze!!

999
5 lat temu

Jolka!!!!!! gdzie twój syn,przestępca więzienny pracuje? MOSIR?,nie miało być kumoterstwa!!! a tutaj proszę!! przestępca zatrudniony w MOSIR! Jolka podaj się do dymisji miotlo!!!!!

Ojciec Mateusz
5 lat temu

współczuję mężowi tej w czarnym golfie i czerwonych koralach bo ona go na bank bije

linka
5 lat temu
Reply to  Ojciec Mateusz

Ojjj, groźnie może wygląda ( tylko podczas tej dyskusji) ale męża na 100% nie bije…Jest waleczna…To zaleta 🙂

Justyna
5 lat temu
Reply to  Ojciec Mateusz

Gdyby nie ta Pani,to przedszkole już by walizki pakowało…

ajsza
5 lat temu
Reply to  Justyna

Ta pani była świetna. Wielki szacun i ukłony. Dobrze pani Pekar zauważyła, że należy tą panią w urzędzie zatrudnić!!!! Niech się pani weźmie za politykę, Ja już na panią zagłosuje w wyborach na prezydenta. Pozdrawiam przedszkole nr 6- nie dajcie się tak łatwo, bo wszystko szyte jest nieznanymi nam nićmi.

zainteresowani mieszkańcy
5 lat temu
Reply to  ajsza

Zgadzamy się w 100% – ta Pani pokazała co to znaczy przygotować się na spotkanie, mieć wiedzę i nie dać sobie w kaszę dmuchać!

Stanisław Anioł
5 lat temu

nie będzie kabaretu, będzie chór!

linka
5 lat temu

Wg mojej skromnej oceny ten zły ton całej dyskusji nadała na samym początku Pani Naczelnik, traktując prezentację rodziców dot.przedszkola jako banał nic niewart,a samych rodziców jako bandę niewykształconych ludzi ( a zdziwiłaby się jak dobrze są wyedukowani). Niestety te krzyki, sarkastyczne odzywki..- takie zachowanie nie przystoi komuś , kto pełni taką funkcję publiczną.Na następne spotkanie proszę przyjść Panie Prezydencie jedynie w towarzystwie Pana Motyki,a dyskusja nabierze innego charakteru…To będzie dialog a nie „pyskówka”, czyli to czego Pan nie lubi…

Stanisław Anioł
5 lat temu
Reply to  linka

Inka idź lepić pierogi kobito

linka
5 lat temu

Mam lepsze zajęcia :)Ale Ty chyba nie :PPP

Siarka nigdy nie zginie
5 lat temu

Chcieliście Kiełba to qurwa macie!!!

kin
5 lat temu

Ojp krokodyle lzy wylewala nad swoimi uczniami Pani Kociuba co tam się w tej Jedynce wyprawialo?
Ona jest polonistka?

wierny
5 lat temu

Chcą dzieciom zabrać przedszkole.RODZICE,NAUCZYCIELE, PRACOWNICY OBSŁUGI, WALCZCIE NIE DAJCIE SIĘ!
Dosyć kościół ma majątku.

Pływak
5 lat temu

Nie odpuszczać!
Fajni ludzie tam byli i dobre pomysły na rozwój miasta mieli, szkoda, że władza oporna, zamiast rozwijać, na starcie chcą likwidować.

Uczeń
5 lat temu

Niewiarygodne. Pani Kociuba mówi o oszczędnościach! Szczyt zakłamania i demagogii. Oto proszę z dniem 1 września 2015 w Gimnazjum nr 1 Pani sekretarka /prywatnie szwagierka Pani Joli Kociuby/ zostaje zatrudniona na stanowisku kierownika administracyjnego a w zastępstwie zatrudniony został sekretarz szkoły. Ot całe oszczedności/nie dla znajomych królika/. Proszę to wyjaśnić na debacie oświatowej.

czarek
5 lat temu

no ładnie

czarek
5 lat temu

ok

kalynkobrzeg
5 lat temu

CHCIELIŚTA – WYBRALIŚTA – MATA!

Ja_Tbg
5 lat temu
Reply to  kalynkobrzeg

Lubię to 🙂

davey
5 lat temu

To zdaje się podobna,tylko na innym poziomie,rozmowa jak podczas debaty o likwidacji gimnazjum i przedszkola.Zdaje się,że wówczas nikt nie zachowywał się tak jak ta pani B. z koralami czerwonymi.Wówczas też okazało się,że ówczesna władza nie była przygotowana do takiej debaty (vide Czaplińska nie umiejąca sobie poradzić z cyframi)tylko na siłę chciała doprowadzić to czego chciał Mastalerz.
Trochę z innej beczki…Pojawiła się informacja o likwidacji Gimnazjum nr 3.Oczywiście,pierwszym obrońcą tego gimnazjum został radny Partyka,który nota bene cztery lata temu chciał także jak jego pryncypał likwidować inne gimnazjum ale także przedszkole przylegające do wspomnianego Gimnazjum nr 3.Taki obrońca w zależności co wygodne jego patronowi.I zdaje się,że podczas debat dotyczących oświaty będzie reprezentował stanowisko przeciwne władzy.Tak dla zasady…

TBGżanka
5 lat temu
Reply to  davey

Czaplińska cechowała się jednak tak zwaną kulturą słowa, która za czasów pani Kociuby, polonistki, niestety upada. Widać to nie tylko po aroganckich próbach nadużywania władzy przez prezydenta i naczelnik, którym się wydaje, że stanowisko oznacza „większą mądrość”, ale i po forach internetowych, gdzie opłacani w różny sposób zwolennicy Grzegorza Kiełba robią mu krecią robotę.Tak krecią, bo Polacy/Tarnobrzeżanie widzą i wiedzą jak jest naprawdę i żadne wpisy typu „Grzesiek jesteśmy z tobą” i „Grzesiek brawo nie daj się” tego nie zmienią.

A po takiej porażce jaką będzie debata oświatowa, pani Kociuba powinna sama odejść z urzędu, jeśli ma honor. Porażce, bo jak sama powiedziała debata służyć będzie jedynie pokazaniu wykresów….

Pani Pekar powiedziała że przyszła wysłuchać „od strony emocjonalnej” rodziców, bo i tak decyzja zapadła – to pokazuje jak nas drodzy państwo traktuje władza. Możemy tylko i aż tyle: wyrazić swoje emocje, a ja się pytam, czy one są złe? a czym kierowała się naczelnik krzycząc i obrażając rodziców – jak nie emocjami???

davey
5 lat temu
Reply to  TBGżanka

Oczywiście,że nie zmienią.Nie zmienią też wpisy Mastalerza i jego popleczników.A jeśli śledzisz fora internetowe to jestem przekonany,że wiesz o wpisach robionych przez Mastalerza i to od lat.Tak kopał pod Dziubińskim i tak kopie pod Kiełbem mając nadzieję na powrót do władzy.

Mariusz
5 lat temu

Nie porównuj Partyki do Kociuby to inna skala tylko problem ten sam. Partyka podniósł rękę a Kociuba wszystko zaplanowała i wykonuje. Na to i tak muszą zgodzić się radni. I jak coś to będzie ich wina 🙂 Dziś Partyka jest w opozycji i próbuje tanim kosztem coś ugrać. Sami dobrze wiedzą że miasto za długo odkładało reformę oświaty. Robią to w pierwszym roku aby do wyborów temat ucichł.

kin
5 lat temu

Nie dziwię się nikomu kto popierał pomysł Mastalerza, że teraz jest w opozycji, prezydent Kielb miał inną wizję przed wyborami obiecywał że nic nie będzie likwidowal obiecywał rozwój a zaczyna od burzenia.Nie dziwię się zwolennikom prezydenta Kielba ze sie na niego zloszcza obiecywal nie likwidowac. Dla mnie to dziwne chwalą się ze będą inwestorzy powinni więc mówić ze jest ciężko ale podejmują ruchy aby było lepiej i ze będą obserwowali czy nowi inwestorzy wpłyną na rozwój miasta i przyciagna młodych ludzi . Jeżeli nie przyciagna to te wszystkie placówki same padną bo nie będą mieć z kim pracować. Praca i pięć arów od rządu na dziecko może zachęcić do powrotu do kraju Tarnobrzezan. Wielu moich znajomych wróci do Polski jeżeli będzie praca.

Mariusz
5 lat temu

Znam takich co wrócili do kraju, znaleźli pracę i szybko ponownie wyjechali. Znaleźli pracę za 1300zł na rękę.

Tarnobrzeżanka z wyboru
5 lat temu

Proszę Państwa! Ta Pani w czerwonych koralach i reszta rodziców poświecili swój wolny czas (kosztem dzieci!) na przygotowanie merytoryczne do spotkania, a nasi włodarze (którym płacimy zarządzanie naszymi pieniędzmi) przyszli z niczym. Czy tak ma wyglądać praca urzędników w naszym mieście? Oddajmy sprawiedliwość rodzicom. Emocje dotyczyły ich własnych dzieci. Czy może być coś cenniejszego o co warto walczyć? Apel do władz – zabierzcie się do budowania miasta, a nie rujnowania. Co będzie następne? Biblioteki, osiedlowe domy kultury? Wstyd.

Lucyna
5 lat temu

droga Pani martwi się Pani o byt bibliotek, a nikt tam pani ani pani w czerwonych koralach nie widział od dekady, wiec po co ta obłuda

TBGżanka
5 lat temu

Pan Prezydent Mastalerz poległ na próbie reformy oświaty, jak Rejtan szaty darła wówczas w obronie gimnazjum nr 1 naczelnik Kociuba.

Jeszcze nie tak dawno cuda na kiju obiecywali w kampanii samorządowej, pani Kociuba chodziła od drzwi do drzwi z panami Piaskiem i Kiebłem, no cóż, ja ich nie wpuściłam-z powodu obrzydliwości i pomyj jakie w Niecodzienniku wylewali na pana Mastalerza. Pomyje były emocjonalnymi wynurzeniami, kopaniem zza węgła i po kostkach.

Nie słyszałam w kampanii nic o tym, kim jest Grzegorz Kiełb ani pani Kociuba, o swoich kompetencjach i pomysłach na Tarnobrzeg nie mówili nic.

Dziś mogę powiedzieć a nie mówiłam.

Świetnie pani Kociuba stwierdziła na początku: „postawcie się państwo w sytuacji osób projektujących budżet”

Jak widać punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

Za prezydenta Dziubińskiego władze i samorząd były zabetonowane, ale szkół nie likwidowano, za prezydenta Mastalerza dużo huku i błysku, ale mimo wszystko mieliśmy wiele inwestycji. A dziś???

Król jest nagi. Ani Prezydent ani jego naczelnik NIE DOROŚLI DO PEŁNIENIA WŁADZY.
Zaraz po wyborach pracę dostała i pani Kociuba i pan Jędral, który znany jest z wystąpień szkalujących poprzedniego prezydenta, na forum grzmi że i rodzina pani naczelnik się ustawia.

Na koniec zacytuję klasyka: „Miałeś chamie złoty róg”….

nota
5 lat temu

Kociuba to typowa nauczycielka z” poprzedniej epoki”, która trafia do świadomości ludzi jedynie za pomocą krzyku,agresji, poniżania i mściwości, zero pokory.Typowa nauczycielka „osa”.Przepisów nie zna, gospodarzyć nie umie,ekonomii nie rozumie, angielskiego nie umie, nigdzie nie była nic nie widziała, porównania nie ma. Do obliczeń kosztów w oświacie zatrudniła firmę zewnętrzną za duże pieniądze. WSTYD! Oj narobią nieodwracalnej szkody dla miasta, narobią!

Mono
5 lat temu

Czy ktos wie które konkretnie placówki mają być likwidowane?

Inka
5 lat temu

Zastanawiam się kto tak naprawdę rządzi tym miastem, bo prezydent to chyba niewiele ma do powiedzenia.
Nie chodzi wcale o oszczędności z zamknięcia przedszkola, bo one są znikome. Chodzi o atrakcyjność terenu, a że akurat dopłaty z unii są do domów spokojnej starości, to wyrzućmy dzieci.

Pies na baby
5 lat temu
Reply to  Inka

Inka, ogarnij się dziewczyno! W dzisiejszych czasach dzieci już w przedszkolu planują swoją emigrację zarobkową. Twoje też wyjadą do Irlandii albo innej bajkolandi, wiec po co rozdzierasz szaty. A jeśli już chcesz się obnażać ze swoich przemyśleń to wstaw chociaż swoje foto w bikini.

Aut
5 lat temu
Reply to  Pies na baby

O widzę obrońcy władzy też się aktywowali, cechują się taką samą arogancją i chamstwem jak pani naczelnik.

Grabarz
5 lat temu
Reply to  Aut

Atut, zrozum, że lokalizacja domu starców obok cmentarza jest idealnym posunięciem dla miasta! Zrozumiesz to jak sam będziesz chodził w pieluszce.

zainteresowani mieszkańcy
5 lat temu
Reply to  Aut

To samo pomyśleliśmy! Ale to było przecież tylko kwestią czasu..

Olo
5 lat temu

To może wreszcie warto coś zrobić żeby nie wyjeżdżały, a nie zamykać szkoły i przedszkola.

Krystyna
5 lat temu
Reply to  Olo

Olo robisz zakupy w każdy weekend Rzeszowie a tu zgrywasz lokalnego patriotę

Witek
5 lat temu
Reply to  Olo

Nie widzisz co robią aby zatrzymać młodych w mieście? Na tą chwilę likwidują najpopularniejszą dyscyplinę sportu – piłkę nożną, gdyż szkoda miastu 200.000zł Tak więc za 1-2 miesiące młodzież będzie miała za wzór B lub A klasowych kopaczy… W zamian może jakiś inwestor otworzy sklep z pensjami 100zł większymi od najniższej i weź tu żyj.

Nasz Dziennik
5 lat temu

Szanowni Państwo.
Czytając wasze wpisy nie rozumiem dlaczego nie zwrócicie się o pomoc do swojego proboszcza. Skoro to przedszkole ma takie znaczenie strategiczne dla przyszłości waszych dzieci to tylko duchowny w tej trudnej sytuacji może pomóc rozwiązać ten problem.
Uczestniczycie w procesjach, wasze dzieci sypią kwiaty pod stopy księży, sławicie Maryję zawsze dziewicę, finansujecie Radio toruńskie, regularnie kupujecie prasę katolicką wiec zapewniam, że Kuria Biskupia nie zostawi was w potrzebie. Nie traćcie wiary.

Zainteresowany
5 lat temu

Kolejne spotkanie z władzami jutro (wtorek) zapraszam zainteresowanych tematem przedszkola.

Nie babci oświatowej
5 lat temu

Babciu wstyd miastu i stołkowi który piastujesz przynosisz! Jak macałaś swojego Grzesia po nóżce to na rzygi mnie brało bleee

103
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x