Wystawa „Fotografia Dzikiej Przyrody 2002 – 2014”, w sandomierskim Muzeum Okręgowym

Do 12 stycznia 2016 roku w sandomierskim Muzeum Okręgowym mieszczącym się w Zamku Kazimierzowskim,  można oglądać wystawę „Fotografia Dzikiej Przyrody 2002 – 2014”. Wystawa jest zbiorem wybranych 48 fotografii, z edycji z lat 2002 – 2014, prezentowanych w Polsce przez Agencję Zegart.

Wystawy Wildlife Photographer of the Year są corocznymi pokonkursowymi prezentacjami najlepszych na świecie fotograficznych przedstawień natury.Organizują je – od 1965 r. – dwie brytyjskie instytucje, szczycące się swoimi dokonaniami w odkrywaniu, propagowaniu i ochronie rozmaitości życia na Ziemi – Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC Worldwide.

Konkurs Wildlife Photographer of the Year jest największym i najbardziej prestiżowym w świecie, w dziedzinie fotografii przyrodniczej – na ostatnią edycję nadesłano ponad 40 tys. zdjęć, wykonanych przez ponad 4 tys. fotografów, z 96 krajów. Wystawy, poprzez prezentację wybitnych fotografii, ukazują wspaniałość, dramaturgię i rozmaitość życia na Ziemi oraz inspirują coraz to nowe pokolenia do tworzenia wizjonerskich i pełnych ekspresji fotograficznych interpretacji Natury.

Do zdobycia nagrody w konkursie aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je zarówno zawodowcy i amatorzy – jeśli tylko doskonały obraz zawiera miksturę wizji, szczęścia i znajomości przyrody, co wcale nie musi wymagać uzbrojenia w najlepszy sprzęt i wojaży po całym świecie. Wszystkie fotografie ukazują nie tylko ogromną różnorodność naturalnego świata wokół nas, ale także uświadamiają nam jak wiele talentu artystycznego i cierpliwości trzeba mieć, aby zostać światowej klasy fotografem dzikiej przyrody. Na każdą wystawę składają się wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w kilkunastu kategoriach.

foto&info: Muzeum Okręgowe w Sandomierzu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content