20-21.11 (piątek – sobota) 9. edycja Reggae Andrzejek, w Tarnobrzegu

W tym roku Reggae Andrzejki trwać będą przez dwa dni, w piątek i sobotę 20-21. listopada br., w tarnobrzeskim pubie Końca Nie Widać (ul. Sandomierska 1). Bilety w cenie 20/25 zł oraz karnet dwudniowy 35/40 zł.

Przedsprzedaż: Optyk Damian Wojciechowski ul. Wyspiańskiego 2 Tarnobrzeg, Jasna 6 Nowa Dęba, Sklep z Alkoholami Alkohol 100% Sienkiewicza 12. Pub Końca Nie Widać Sandomierska 1 Tarnobrzeg.

WSZELKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE REGGAE ANDRZEJEK DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

20.listopad (piątek)

RAP KANCIAPA REGGAE FAMILLY

– Ten eksperymentalny skład zawiązał się w sali prób zespołu Rapadub oraz Rapadub Soundsystem popularnie zwanej “rap kanciapą”. W skład formacji wchodzą członkowie Rapadub Soundsystem w osobach Mateusza “Senior Maty” Pięty, Damiana “Wujka” Wojciechowskiego, Michała “Sol Jah-a” Maćkowskiego, ponadto usłyszymy absolutnego debiutanta, “młodego lwa” – Michała “RatiDredlock’a” Rutynę. Dodakowo ekipę nakręca wyśmienitym wokalem Marcin “Myalman” Byrski, exfrotman zespołu INITY SOUNDS który zaprezentuje się tarnobrzeskiej publiczności w dzień drugi (tj. sobotę 21.11.15).

Podczas występu Panowie wystąpią w różnych konfiguracjach i układach. Będzie można usłyszeć parę uznanych juz hitów z repertuaru Rapadub Soundsystem w nowej wokalnej odsłonie, a także kilka absolutnych nowości, nad którymi trwają intensywne prace. !!! Niewykluczony jest udział dodatkowych tajemniczych gości. Zatem 9-tą edycje Reggae Andrzejek, w piątkowy wieczór (20.11.15) otworzy RAP KANCIAPA REGGAE FAMILLY z …Tarnobrzega (-u) Tym samym zasupportują oni wyśmienity skład który przybędzie z dalekich Gliwic (woj. Ślaskie).

POZYTON SOUND – https://www.facebook.com/pozytonsound/

video: Pozyton Sound

KINIOR REGGAE SOUND & Robert Brylewski – Gwoździem programu piątkowych koncertów będzie Kinior Reggae Sound. Poniżej trochę informacji na temat lidera zespołu – Włodzimierza Kiniorskiego – multiinstrumentalisty, kompozytora, producenta muzycznego. Dodatkowo Kinior zapowiedział, że gościem podczas koncertu w Tarnobrzegu będzie Robert Brylewski, polski muzyk rockowy i reggaeowy; wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, lider i współzałożyciel zespołów punkrockowych Kryzys i Brygada Kryzys oraz grającego reggae Izraela. Współzałożyciel grupy Armia, w której w latach 1985 – 1993 był gitarzystą.

Osobowość artystyczna multiinstrumentalisty Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego wyrosła z jazzu i do tej pory jest to silny element jego muzyki. Szybko zyskał uznanie w kraju wśród muzyków, publiczności i krytyków. Ci ostatni nie szczędzili mu nagród na festiwalach jazzowych w Polsce i poza granicami kraju. Do freejazzowych korzeni doszła fascynacja muzyką etniczną, elektroniczną oraz współczesną. Malowniczość jego muzyki powoduje, że kompozycje Kiniorskiego pasują jako tła muzyczne w spektaklach teatralnych. Jego muzykę możemy usłyszeć między innymi na scenie Teatru Klinika Lalek, Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Witkiewicza w Zakopanem.

Za sprawą swojej konsekwencji twórczej szersza publiczność bardziej zna go jako muzyka takich formacji jak: Tiebreak, Graal, Young Power, Izrael czy Brygada Kryzys niż z jego solowych dokonań. Kiniorski – to nazwisko znajdziemy na okładkach wielu płyt za sprawą współpracy ze Stanisławem Sojką, Grzegorzem Ciechowskim, czy takimi zespołami jak Daab, Trebunie Tutki czy Twinkle Brothers. I tu chyba można szukać klucza do jego twórczości. Kinior bardziej funkcjonuje jako zjawisko niż jako uznany muzyk. Jego twórczość ma ten stały element, który charakteryzuje największych muzyków z Milesem Davisem na czele – muzyka to zderzenie osobowości, dialog artystyczny, szukanie nowych fascynacji podczas współpracy z młodymi muzykami a nie stemplowanie płyt mniej lub bardziej znanym nazwiskiem.
Główne Nagrody: Jazz Juniors, Jazz nad Odra, Nagroda im. K. Komedy, „Zlota Maska” za muzyke teatralna , „African Snow” – plyta miesiaca wrzesnia 2000 world music w World Entertainment Network; na liscie przebojów WMCE/ World Music Charts Europe/ w 1994, 1996 i 1999 m.in. z Trebuniami-Tutkami

video: Włodek Kinior Kiniorski

21.listopada (sobota)

INITY SOUNDS

– czyli w wolnym tłumaczeniu „dźwięki zjednoczenia” lub „zjednoczone dźwięki” to projekt mający na celu tworzenie muzyki inspirowanej zarówno brzmieniem złotego okresu jamajskiego Reggae jak i rodzimą wibracją powstałą w ramach tych gatunków.

Zespół powstał w lutym 2014 roku. Chłopaki od tamtego czasu odnotowali wiele znaczących występów na swoim koncie, m.in. XXII Juwenalia Rzeszowskie , pierwsze miejsce w konkursie „Kill Me With The Music” co dało możliwość zagrania koncertu w amfiteatrze w Opolu, Reggae Nad Wisłokiem oraz wiele koncertów oraz supportów klubowo / plenerowych.

video: Dźwięki Zjednoczenia

PROJEKT ZION

– lokalny zespół reaktywuje się tylko na ten jeden koncert, podczas którego będzie można usłyszeć LIONMANA – jedyną płytę, którą zarejestrował zespół

TALLIB & Roots Brothers

video: Tallib TV

info: Klaudiusz „Sardyn” Wolski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content