Tarnobrzeg: „Biała sobota” w szpitalu – wady postawy u 10-latków

Wady postawy znajdują się na czele chorób cywilizacyjnych. Niekontrolowane i bagatelizowane, mogą przynieść w przyszłości różne powikłania chorobowe.Jeśli dokonamy analiz statystycznych, niestety ok.80% dzieci ma płaskostopie, krzywy kręgosłup i koślawe kolana.

Główną przyczyną takiego stanu zdrowia jest przede wszystkim zmiana naszego trybu życia tj. z aktywnego ruchowo do siedzącego. Młody organizm reaguje negatywnie w postaci osłabienia siły mięśniowej, obniżenia ogólnej sprawności i wydolności organizmu.

Dlatego też Urząd Miasta wraz z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym, organizuje w dniu 28 listopada bezpłatne konsultacje ortopedyczne dla 10-letnich dzieci, których serdecznie zapraszamy wraz z rodzicami w godz. 9-12. Poradnie, w których będą przyjmowali specjaliści, mieszczą się na parterze szpitala od strony wejścia głównego.

Jest to kolejna kampania zdrowotna, kierowana tym razem do grupy, której przyszłość zdrowotna jest w rękach dorosłych, wykorzystajmy to i spotkajmy się w „Białą sobotę”.

źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Władysław
6 lat temu

Cel szczytny. ale co za tym idzie…. NIC w której szkole jest gimnastyka korekcyjna, w żadnej…

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content