Sandomierska Grupa Zakupowa podpisała umowę z dostawcą na zakup gazu

Ponad 900 tyś. zł oszczędności rocznie ma przynieść wspólny zakup gazu dla gmin powiatu sandomierskiego i podległych im jednostek. Podpisanie umowy miało miejsce dzisiaj, w sandomierskim Ratuszu.

W Sandomierskiej Grupie Zakupowej zrzeszonych jest 9 gmin powiatu sandomierskiego oraz sandomierskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu.

Umowa będzie dotyczyła w sumie 70 podmiotów i według orientacyjnych wyliczeń, wspólny zakup gazu wykorzystywanego przede wszystkim jako paliwo grzewcze ma przynieść ponad 900 tys. zł oszczędności rocznie. Jest to około 10 proc. obecnie wydawanych na ten cel przez członków grupy pieniędzy. Także mieszkańcy, którym dotąd do domów ciepło dostarczały samorządowe zakłady, będą mogli odczuć oszczędności. Roczna umowa z dostawcą paliwa ma obowiązywać od 1 stycznia 2016 r.

Połowa oszczędności z tytułu zakupu gazu każda z gmin ma przekazać jako dotację celową na wsparcie działalności oddziału paliatywnego sandomierskiego szpitala. Dostawcą gazu, wyłonionym w drodze przetargu jest Grupa Duon S.A – lider wśród niezależnych sprzedawców gazu ziemnego i energii elektrycznej. Grupa posiada własną infrastrukturę służącą dostawom gazu, pozyskiwanego zarówno z Polski, jak i zagranicy.

W 2016 roku Sandomierska Grupa Zakupowa przymierza się do wspólnego zakupu energii elektrycznej, która mogłaby być dostarczana od 2017 roku.

foto&info: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dobrze zrobili
4 lat temu

Zimy nie będzie bo PiS wygrał wybory, w zeszłym roku wybory wygrał Grzegorz Kiełb i zimy też nie było.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x