Tarnobrzeg: Rodziny „Szlachetnej Paczki” czekają na pomoc

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od finału „SZLACHETNEJ PACZKI” – akcji, która od 15 lat realizuje ideę mądrej pomocy. Listopad i grudzień to dla nas, wolontariuszy najważniejszy okres. Dotarliśmy do ponad 50 potrzebujących rodzin w Tarnobrzegu i okolicach. Poszukujemy dla nich darczyńców. Wierzymy, że i tym razem wasze dobre serca nie zawiodą i przed Bożym Narodzeniem każda rodzina otrzyma paczkę.

„SZLACHETNA PACZKA” pomaga tym, którzy naprawdę tego potrzebują – żyją w niezawinionej biedzie a otrzymana pomoc jest dla nich impulsem do poprawy swojego losu. W tym roku na terenie Tarnobrzega w projekt zaangażowanych jest 32 wolontariuszy pracujących pod kierunkiem lidera rejonu. Na podstawie różnych kryteriów zakwalifikowaliśmy do projektu ponad 50 rodzin, dokładnie poznając ich sytuację i potrzeby. Jest nam miło poinformować, że już 32 rodziny znalazły swoich darczyńców. Wierzymy, że takie szczęście będzie też udziałem pozostałych. Walczymy o to, by prezenty dotarły do wszystkich, a czasu jest coraz mniej. Stąd nasza prośba – zostań darczyńcą!

JAK MOŻESZ POMÓC?

Jeśli chcesz przygotować paczkę i doświadczyć radości pomagania prosimy – wybierz rodzinę z naszej bazy. Wejdź na stronę Szlachetnej Paczki www.szlachetnapaczka.pl Odszukaj swoje województwo, a następnie magazyn Tarnobrzeg i okolice. Znajdziesz tam opisy sytuacji rodzin, które już odwiedzili wolontariusze. Najpierw zapoznaj się z historią rodziny oraz listą potrzeb. Jako darczyńca możesz teraz odpowiedzieć na te potrzeby przygotowując paczkę. Dokonując wyboru, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to czy jesteśmy w stanie zaspokoić wszystkie albo prawie wszystkie potrzeby, które znalazły się w opisie. Jeżeli jest ich dużo, warto zachęcić do wspólnego przygotowania paczki swoją rodzinę, przyjaciół lub znajomych z pracy.

FINAŁ AKCJI 12 I 13 GRUDNIA BR.

Z uwagi na to, że tylko dwa tygodnie dzielą nas od Finału akcji rodzinę, której chcemy pomóc trzeba wybrać jak najszybciej. Darczyńcy muszą mieć czas na przygotowanie paczek i dostarczenie ich do magazynu (W Tarnobrzegu mieści się on w budynku LO przy ul. Jachowicza 13). Następnie, dzięki wolontariuszom, paczki trafią do rodzin podczas wielkiego finału akcji w dniach 12 i 13 grudnia. To najważniejszy moment w całym projekcie.

W takich paczkach może znaleźć się żywność, ubrania, lekarstwa, potrzebne meble czy sprzęt agd. Rzeczy mają oczywiście wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce, jak zawsze powtarzamy, to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”. Dlatego mówimy, że Paczka jest impulsem dla tych, którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, że coś się może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom, do których docieramy.

Jeśli chcieliby Państwo zadać dodatkowe pytania, prosimy o kontakt:

Lider Rejonu Tarnobrzeg i okolice – Beata Grzywacz, tel. 607 641 252
Asystent ds. promocji projektu – Wioletta Wojtkowiak, tel. 517 263 998

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x