Przyjdź na święto teatru. Jeszcze są bilety na spektakle Barbórkowej Dramy Teatralnej w Tarnobrzegu

Tarnobrzeg już po raz 38. stał się centrum sztuki teatralnej. Występuje tu plejada znakomitych aktorów w sztukach zrealizowanych przez uznanych twórców. Dla tarnobrzeżan to niepowtarzalna okazja, by na żywo podziwiać popisy aktorskie takich mistrzów, jak Zbigniew Zamachowski, Maria Pakulnis, czy Jan Peszek. Wciąż można kupić bilety na niektóre spektakle.

W programie teatralnego święta każdy znajdzie coś dla siebie. Łącznie pokazanych zostanie pięć różnych gatunkowo przedstawień. Tegoroczną Dramę zamknie dzieło szczególne – Teatr Ateneum zaprezentuje jeden ze swoich najnowszych spektakli, który swoją premierę miał we wrześniu i od razu zebrał kolekcję pochlebnych recenzji, zarówno krytyków teatralnych, jak i – przede wszystkim – zwykłych widzów. Jest to wysmakowana i mądra sztuka irlandzkiej autorki DeirdreKinahan „Błogie dni”. W rolach głównych reżyser obsadził Jadwigę Jankowską-Cieślak oraz Jana Peszka, którzy stworzyli mistrzowskie kreacje.

Tak o spektaklu pisał Witold Sadowy (e-teatr.pl): „(…) Znakomite, głębokie i pełne prawdy wewnętrznej postacie stworzyli w niej JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK jako Patrycja i JAN PESZEK jako Sean, dając popis wysokiej klasy aktorstwa. (…) Mądry to i wzruszający spektakl. Pobudzający do myślenia. Rzadko spotykany w dzisiejszym teatrze pełnym bezmyślności i hochsztaplerstwa.”

Spektakl „Błogie dni” w reżyserii Wojciecha Urbańskiego na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprezentowany zostanie 8 grudnia. Bilety do kupienia w kasie TDK.
Warto wspomnieć, że Dramie towarzyszy ciekawa wystawa, którą można oglądać w holu domu kultury. Są to prace scenograficzne Barbary Gołaszewskiej. Artystka wraz z mężem, Włodzimierzem Gołaszewskim poprowadziła także warsztaty scenograficzno – aktorskie, w których wzięła udział tarnobrzeska młodzież.

XXXVIII Barbórkowa Drama Teatralna pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega odbywa się w dniach od 30 listopada do 8 grudnia br. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej www.tdk.tarnobrzeg.pl.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x