9 medali zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w Indywidualnych Mistrzostwach Polski

9 medali wywalczyli zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski, które rozegrane zostały w Gdańsku. W zawodach udział wzięło łącznie 135 zawodniczek i zawodników walcząc o medale w klasach 1-11, w singlu, deblu i mikście. Klub IKS Jezioro Tarnobrzeg reprezentowało dwie zawodniczki i siedmiu zawodników pod opieką trenera Jacka Lachora.

Pierwszego dnia zawodów Krzysztof Żyłka w klasie 4 wózki zdobywa tytuł Wicemistrza Polski przegrywając pojedynek finałowy 1:3 (-12, -9, 11, -8) z Rafałem Lisem Szansa Start Gdańsk. W klasie 1-5 wózki kobiet, zmagająca się z silnym przeziębieniem Emilia Kotarska, zdobywa brązowy medal w singlu.

Świetne zawody rozgrywa również Paweł Mazuryk, który w parze z Karoliną Pęk w klasie 6-10 zdobywa złoty medal pokonując w finale 3:1 (7,-9,2,4) parę Marcin Skrzynecki Start Zielona Góra/Joanna Szubzda Start Białystok.

Po złoty medal Paweł sięga również w parze deblowej wraz Mariuszem Matejkiem. W drodze po swoje drugie Mistrzostwo Polski Paweł Mazuryk wygrana 3:1 (-9,15,8,10) w finale w klasie 6-10 z parą Michał Deigsler Start Poznań/Paweł Jabłoński Start Wrocław, wcześniej w półfinale pokonując debla reprezentacji Polski 3:0 (10,6,8) Piotr Grudzień/Marcin Skrzynecki Start Zielona Góra.

Do dwóch złotych medali reprezentant IKS Jezioro Tarnobrzeg dorzuca jeszcze jeden medal wywalczony w singlu w klasie 8, przegrywając walkę o finał z Piotrem Grudniem ze Startu Zielona Góra 0:3 (-7,-8,-9).

W niedzielę, Karolina Pęk zdobywa tytuł Wicemistrzyni Polski w klasie 9-10, w meczu półfinałowym wygrywa 3:0 (5,7,5) z Teresą Sturm Start Kalisz. Natomiast w finale ulega 1:3 (-5,9,-8,-7) Małgosi Jankowskiej IKS AWF Warszawa.

Trzy brązowe medale wywalczył zaś Janusz Chamot. Szczególnie cieszy brązowy medal w singlu w klasie 2-3 wózki, wyjście z grupy, zwycięstwo 3:2 (-5,8,8,-8,5) z Mariuszem Siewierskim Triumf Start Bydgoszcz i nawet przegrana 2:3 (-6,8,10,-2,-4) ale po ciężkiej walce z Rafałem Czuperem Start Białystok. Pojedynek o medal to też walka lecz zwycięska 3:2 (-5,12,-5,10,9) z Patrykiem Suchańskim Start Katowice.

Drugi medal Janusz zdobył w parze z bardziej doświadczonym kolegą klubowym Krzysztofem Żyłką w klasie 1-5 wózki, w 1/8 finału pokonali 3:1 (-4,9,8,6) debel Patryk Suchański/Marek Szafraniec Start Katowice a w półfinale ulegli parze deblowej Mariusz Czerwiński Start Radom/Rafał Lis Szansa Start Gdańsk 0:3 (-5,-5,-9).
Trzeci medal wywalcza w grze mieszanej wraz z Emilią Kotarską, pokonując 3:0 (4,6,9) mikst Andrzej Grygiel/Ewa Gembalska Start Kalisz, mikst Daniel Staszak Start Wrocław/Anna Wykrętowicz Start Kalisz 3:1 (8,-11,4,7). Przegrali z mikstami Rafał Lis/Barbara Rompa Szansa Start Gdańsk 0:3 (-10,-3,-10) oraz Rafał Czuper Start Białystok/Dorota Bucław 0:3 (-4,-5,-7).

– Świetny występ, świetna gra i kolejne medale zdobyte przez zawodniczki i zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w 2015. Kolejny raz nie zawodzimy i udowadniamy po raz kolejny, że warto nam zaufać i w nas zainwestować bo to przeradza się w sukces i świetną promocję. Nasz występ to doskonała promocja Tarnobrzega, województwa, sponsorów na arenie ogólnopolskiej. To ostatnie zawody w tym roku i sumując mamy 57 medali. Pragniemy zainteresować naszymi sukcesami sponsorów, firmy bo możemy być dla nich doskonałym elementem promocji w kraju. Dziękuje wszystkim zawodnikom, trenerowi za udane występy w 2015 roku, dziękuje wszystkim co nas wspierali i nam pomagali. Rok 2016 to nowe wyzwania, emocje i największa impreza Igrzyska Paraolimpijskie w Rio i walka naszych zawodników o medale. Trzymajmy kciuki – komentuje Rajmund Zięba Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x