Tarnobrzeg: Przedszkole nr 6 w finale ogólnopolskiej akcji Eko Odkrywcy 3 – możesz oddać swój głos

Co robi dżdżownica? Jak rośnie marchewka? Czy pszczoła samotnica rzeczywiście jest taka samotna, a motyl cytrynek faktycznie skacze z kwiatka na kwiatek? Jak wygląda życie pod ziemią i jaki ma wpływ na życie na ziemi? Na te i wiele innych ciekawskich pytań dzieci ma odpowiedzieć projekt „nieTAJEMNICZY OGRÓD”. Przedszkolaki będą budować ogródek i sadzić warzywa, stawiać domek dla jeża, żaby, wiewiórki i hotel dla… owadów.

Do akcji przedszkole zgłosili rodzice, którzy zmotywowani ostatnimi wydarzeniami, związanymi z likwidacją placówki, mocno angażują się w sprawy promujące szóstkę. Wspólnie z nauczycielami przygotowali obszerny projekt, który ma rozbudzić ciekawość przedszkolaków w kierunku rozumienia otaczającej je przyrody i konieczności ich ochrony. Przedszkole ze względu na swoje położenie w parku idealnie wpisało się w ekologiczną ideę projektu Eko Odkrywcy 3.

Wszyscy w Przedszkolu nr 6 zgodnie stwierdzili, że chcą aby projekt, jak i zajęcia z nim związane były otwarte dla wszystkich chętnych dzieci (z opiekunami), sąsiadujących z nim przedszkoli każdego, komu los przyrody nie jest obojętny.

Przedszkole nr 6, po pierwszym etapie i weryfikacji merytorycznej projektu dostało się do drugiego, finałowego etapu. W tym czeka je głosowanie, które wyłoni z tej najlepszej w Polsce dziesiątki jednego zwycięzcę. Do wygrania jest sfinansowanie projektu.

Głosowanie trwa do 15 grudnia. Wyniki zostaną ogłoszone 16 grudnia.

Głosować można codziennie pod adresem: http://www.ekoodkrywcy.pl/galeria-finalowaIII?id=327

Wydarzenie na facebooku – tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
uwaga
4 lat temu

Przedszkole nr 6 w Tarnobrzegu, to doskonałe miejsce dla dzieci, ponieważ zlokalizowane jest w parku wśród drzew liściastych i iglastych.Dzieci codziennie widzą hasające po drzewach i trawce wiewiórki. Wiosną, obserwują ptaki, wijące gniazda i słyszą ich świergot. Życie ludzkie uzależnione jest od świata przyrody, cudowną rzeczą jest uczyć dzieci od najmłodszych lat szacunku dla zwierząt i roślin.Jest to wspaniałe miejsce dla najmłodszych, personel też zasługuje na pochwałę- uczy, bawi i wychowuje. Miejsce godne polecenia!!!

Tarnobrzeżanka
4 lat temu

Dokładnie tak jest! Zaganiani rodzice często nie mają czasu aby wyjść z dziećmi do parku, co dopiero na wypad do lasu. A tu dzieci mają wszystko pod nosem. Dzięki otaczającym go drzewostanom dzieci wdychają przyzwoitą dawkę tlenu bawiąc się i odpoczywając, a nie smrody z ulicy obok. Projekt to super pomysł, idealnie wpisany w położenie. A to jeden z głównych atutów przedszkola. Gratulacje dla twórców!

MrMotuk
4 lat temu

Posłałem tam swojeg odzieciaka i nie żałuję – duże, przestronne sale, sala gimnastyczna, duży plac zabaw, boisko sportowe i lokalizacja w parku, z dala od ruchliwych ulic, no i personel zaangażowany w pracę z dziećmi.
Naprawdę godne polecenia!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x