Tarnobrzeg: KIO przyznaje racje POLKAROWI. Firma nadal będzie obsługiwać komunikację miejską?

Firma PKS Tarnobrzeg wygrała przetarg na obsługę komunikacji miejskiej w Tarnobrzegu. Firma  POLKAR, która obecnie świadczy usługi przewozowe transportu zbiorowego i też stanęła do przetargu, odwołała się od tego wyniku. Krajowa Izba Odwoławcza uznała ten wniosek.

Oferta PKS Tarnobrzeg na 2016 rok opiewała na kwotę 3 mln 900 tys. zł. i była o blisko 700 tys. zł niższa od tej, którą zaproponował POLKAR. Przedstawiciel firmy POLKAR w odwołaniu zarzucił, że oferta PKS Tarnobrzeg zawiera rażąco niską cenę.

Jak wyjaśnia główna specjalistka do spraw zamówień publicznych w Urzędzie Miasta w Tarnobrzegu, Agnieszka Straburzyńska, podobną uwagę mieli i urzędnicy do tego właśnie oferenta.

– Po otwarciu przetargu dokonana została ocena złożonych ofert. W dniu 30.10 gmina zwróciła się do wykonawcy PKS Tarnobrzeg o wyjaśnienia rażąco niskiej ceny, na podstawie art. 90 ust1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Podkreślam, iż zgodnie z art. 90 ust2 ustawy PZP, na wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia, że złożona oferta rażąco niskiej ceny nie zawiera. W dniu 3.11. otrzymaliśmy odpowiedź od wykonawcy PKS Tarnobrzeg ze stosownymi wyjaśnieniami i uwzględniliśmy je, dokonując wyboru oferty w postępowaniu.

POLKAR skorzystał z przysługującego mu prawa do złożenia odwołania zarzucając, że oferta PKS zawiera rażąco niską cenę. – Z rozmowy telefonicznej z KIO uzyskaliśmy informację, iż odwołanie zostało uznane, a tym samym uwzględniono zarzuty podnoszone przez POLKAR w odwołaniu. Uzasadnienie tej decyzji będzie możliwe po wpłynięciu wyroku z Krajowej Izby Odwoławczej do Urzędu Miasta Tarnobrzega, co powinno nastąpić w ciągu kilku dni – wyjaśnia A. Straburzyńska.

Jak zapewnia UM Tarnobrzeg, mimo tych zawirowań żaden przestój komunikacyjny od 1 stycznia 2016 r. miastu nie grozi. – Jak tylko treść wyroku znajdzie się w UM, wybór oferty PKS zostanie unieważniony, a wykonawcą usług zostanie POLKAR. Dotychczasowa umowa z POLKARem opiewała na stawkę 1 wozokilometr = 3 zł 58 gr. Stawka tej firmy na rok 2016 to 3 zł 32 gr. za 1 wozokilometr – wyjaśnia rzecznik.

Dodajmy, że od wyroku KIO firma PKS Tarnobrzeg może jeszcze złożyć skargę.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
x
6 lat temu

To dziwne skoro urzędnicy mieli obiekcje co do rażąco niskich cen, to dlaczego PKS wygrał?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content