Morsy biły rekord Guinnessa nad Jeziorem Tarnobrzeskim (fotoreportaż oraz video HD)

Fatalna aura nie odstraszyła amatorów zimowych kąpieli, którzy w niedzielne południe zebrali się nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Dzisiejsza kąpiel nie była jednak tylko zwyczajowym wejściem do zimnej wody, dziś miała ona dodatkowy smaczek, w postaci wpisu do księgi Rekordów Guinnessa.

Do bicia rekordu Guinnessa w kategorii największej ilości równocześnie kąpiących się osób, przystąpiły morsy z różnych zakątków Polski a zimna kąpiel odbywała się w ponad setce miejsc. Aby rekord był zaliczony, kąpiące się osoby musiały przebywać w wodzie o temperaturze nie większej niż 10 stopni Celsjusza przez minimalnie 3 minuty. Do pobicia był rekord ustanowiony podczas zlotu morsów w Mielnie w lutym br., kiedy to łącznie w jednym czasie do wody weszło 1799 osób.

Grzegorz Jajko – prezes klubu sportowego BodyMors Tarnobrzeg uważa, że rekord ten będzie pobity, z jego wyliczeń wynika bowiem, że dziś do wody weszło równocześnie około 4 tysiące osób. Na oficjalne potwierdzenie rekordu trzeba będzie jednak czekać do lutego.

video: Agnieszka Nycz

Foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content