Gdzie biegać na nartach?

Dzięki międzynarodowym sukcesom naszej biegaczki Justyny Kowalczyk, biegi narciarskie zyskały w Polsce duże grono sympatyków. Mimo to większość ludzi nie wie gdzie może się udać, aby miło spędzić czas na świetnie przygotowanej trasie biegowej.

Biegi narciarskie mają to do siebie, iż do uprawiania ich potrzeba naprawdę niewiele. Sprzęt możesz kupić w każdym dobrym sklepie sportowym za paręset złotych. Taki wydatek zwrócić się w kilka sezonów, gdyż narty będą z Tobą na lata. Wystarczy więc Twoja motywacja oraz miejsce, w którym będziesz mógł zgłębiać tajniki tego sportu. Zaletą biegów narciarskich jest to, iż mogą je uprawiać ludzie bez względu na wiek, czy płeć. Podczas jazdy jedną z tras nie tylko dbasz o swoje zdrowie, ale również możesz oglądać piękny pejzaż polskiej zimy.

Według samych biegaczy to Polana Jakuszycka jest najlepszym miejscem na coroczne wyjazdy narciarskie. Odwiedzając te miejsce do Twojej dyspozycji właściciel oddają ponad aż 100 kilometrów profesjonalnie przygotowanych tras biegowych. Cztery trasy, które tam znajdziesz posiadają homologację FIS, a ich długość to łącznie ponad 18,5 kilometrów. Osoby, które są początkujące także mogą spróbować swoich sił na jednej z czterech wcześniej wspomnianych tras. Oprócz tas na najwyższym poziomie Polana Jakuszycka oferuje Ci piękny widok na Szrenicę. Wstęp na trasy jest płatny, jednak masz pewność, że są one przygotowane i w każdej chwili możesz ruszać. Możesz także wynająć własny boks na cały dzień za 15 złotych.

Drugim miejscem do którego również zjeżdżają się miłośnicy biegów narciarskich z całej Polski są Duszniki-Zdrój. To właśnie w tym miejscu w 1980 roku został wybudowany ośrodek sportowy, który dziś jest nazywana jako Centrum Polskiego Biathlonu. Będąc na miejscu będziesz mógł spróbować swoich sił na wielostanowiskowej strzelnicy oraz na wytyczonych trasach o długości od 1 do 2,5 kilometrów. Podczas gdy stopnieje śnieg, możesz udać się do Duszników-Zdrój, aby pojeździć na nartorolkach czy rowerze.

Oprócz wymienionych miejsc możesz udać się także do Wisły, Zakopanego, czy Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Miejsc naprawdę jest dużo. Teraz zależy od Ciebie czy dasz się ponieść białemu szaleństwu i spróbować swoich sił z dyscypliną Justyny Kowalczyk.

materiał partnera

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content