Tarnobrzeska „Mrówka” w ogniu (zdjęcia)

Sześć zastępów straży pożarnej brało udział w ćwiczeniach, które odbyły się w tarnobrzeskim markecie „Mrówka”. Tego typu działania organizowane są w celu doskonalenia współdziałania różnych jednostek oraz zapoznania się z obiektem. Wszystko po to by w przypadku pojawienia się realnego zagrożenia działania strażaków były jak najbardziej skuteczne.

W ćwiczeniach w sumie udział wzięło 21 strażaków, cztery jednostki ratowniczo – gaśnicze z PSP w Tarnobrzegu oraz jednostki z OSP z Sobowa i Wielowsi.

– Każdego roku wybieramy co najmniej 12 obiektów na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego na których jednostka ratowniczo – gaśnicza prowadzi rozpoznanie możliwości prowadzenia działań gaśniczych i ewakuacji. Obiekt handlowy Mrówka jest obiektem nowym z których chcieliśmy się bliżej zapoznać – tłumaczy NW24.pl mł. bryg. Jacek Widuch. –  Ćwiczenia trwały trzy dni, przez pierwsze dwa zapoznawaliśmy się z obiektem, bez prowadzenia działań. Trzeciego dnia prowadzimy określone symulowane działania ratowniczo – gaśnicze. Do ćwiczeń zapraszamy  najbliższe jednostki OSP które w ewentualnych działaniach brały by udział – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x