Żeglowali w ramach I Zimowych Regat Barbórkowych na Jeziorze Tarnobrzeskim (fotoreportaż oraz video HD)

Dzisiaj, na Jeziorze Tarnobrzeskim odbyły się I Zimowe Regaty Barbórkowe o Puchar Prezesa SITG. Na starcie stawiło się 6 jednostek pływających.

Idea regat jest oparta na wieloletniej tradycji górniczej integracja środowisk związanych z Tarnobrzeskim Zagłębiem Siarkowym oraz społeczności i stowarzyszeń skupionych wokół Jeziora Tarnobrzeskiego – cudu ekologii i inżynierii- największego w historii polskiego górnictwa przedsięwzięcia rekultywacyjnego.

O Puchar Prezesa rywalizowali żeglarze z Yacht Klubu Politechniki Lubelskiej, Lubelskiej Grupy Regatowej, KŻ Organ z Mielca, dwie załogi ze stalowowlskiego Klubu Wodnego LOK oraz gospodarze z tarnobrzeskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów Techników Górnictwa. W ramach regat rozegrano trzy biegi, zwyciężyła załoga Yacht
Klubu Politechniki Lubelskiej.

Po regatach odbyła się biesiada z koncertem szantowym w wykonaniu kapitana Zawiszy Czarnego – Waldemara Mieczkowskiego. Regaty organizowane były przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa O/Tarnobrzeg,Tarnobrzeski Okręgowy Związek Żeglarski oraz Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content