Rosa za mocna dla Siarki. Trzecia z rzędu porażka tarnobrzeskich koszykarzy (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrali z Rosą Radom 73:86 (15:12, 16:27, 18:23, 24:24) w meczu 11. kolejki Tauron Basket Ligi. I choć podopieczni trenera Pyszniaka zagrali lepiej niż w ostatnim, przegranym meczu z AZS Koszalin, to w starciu z drużyną z czołówki tabeli zabrakło im argumentów.

Goście rozpoczęli mecz od prowadzenia 6:2 po trafieniu Igora Zajcewa, ale późniejsze akcje Jakuba Zalewskiego oraz Daniela Walla zmieniły sytuację i to Siarka zdobyła przewagę. Dzięki kolejnym rzutom Zacha Robbinsa i Walla tarnobrzeżanie wygrywali po 10 minutach 15:12.

Drugą kwartę Rosa zaczęła od serii 9:0 i głównie po świetnej grze Zajcewa było już 21:15 dla podopiecznych trenera Kamińskiego. Gospodarze bardzo długo trzymali się blisko rywali, ale ci starali się już kontrolować sytuację. Swoje dokładali Michał Sokołowski i C.J. Harris, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:31 dla Rosy.

Początek trzeciej kwarty był obiecujący w wykonaniu Siarki, która szybko odrobiła straty i po trafieniu Bella przegrywała tylko jednym punktem. Niestety był to tylko chwilowy zryw po którym tarnobrzeski zespół znów stanął w miejscu a punkty głównie zdobywała Rosa. Po ośmiu punktach z rzędu Michała Sokołowskiego radomska drużyna prowadziła już 56:45, niedługo potem, po jednej z kolejnych akcji Zajcewa przewaga radomian wzrosła nawet do 15 punktów.

Ostatnia część meczu niczego już nie zmieniła. Goście nie pozwolili się dogonić i dyktowali tempo spotkania. Dobrą formę utrzymywał Sokołowski, a Rosa wygrała ostatecznie 86:73.

Michał Sokołowski był najlepszym zawodnikiem Rosy w tym meczu – zanotował 23 punkty, pięć zbiórek i cztery asysty. Igor Zajcew dołożył do tego 18 punktów. W Siarce wyróżniał się Gary Bell z 27 punktami.

SIARKA TARNOBRZEG – ROSA RADOM 73:86 (15:12, 16:27, 18:23, 24:24)

SIARKA: Bell 27 (4×3), Robbins 14, Harris 13 (3×3), Zalewski 11 (1×3), Wall 6, Patoka 2, Pandura 0, Młynarski 0, Strzelecki 0
ROSA: Sokołowski 23 (3×3), Zaytsev 18 (2×3), Szymkiewicz 10, Harris 9, Thomas 7 (1×3), Bonarek 7, Adams 6, Jeszke 4, Witka 2

Tuż po świętach, w niedzielę 27. grudnia zajmująca 13. lokatę Siarka zmierzy się w meczu wyjazdowym z dziesiątym w tabeli BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.