Tarnobrzeg: Czytak – nowa oferta MBP dla osób niewidomych i słabowidzących

Nowoczesne urządzenia do odtwarzania książki cyfrowej – „Czytak Plus” przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidzących są już dostępne  w fili nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, mieszczącej się na ul. M. Dąbrowskiej 31 A.

Jedno urządzenie MBP otrzymała bezpłatnie w ramach projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja2015” realizowanego przez Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca w Warszawie. Projekt dofinansowany został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Drugie zakupiono ze środków MBP.

Oprócz czytaka w bibliotece znajduje się również zbiór ponad 1100 tytułów książek cyfrowych, nagranych w zaszyfrowanym formacie mp3, przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Larix’ baza książek będzie z roku na rok powiększana o kolejne nowości wydawnicze.

Czytaki wraz z wybranymi przez czytelników tytułami książek wypożyczane będą osobom z dysfunkcją wzroku na zasadach określonych w Regulaminie.

Szczegółowe informacje na temat obsługi Czytaka i możliwości wypożyczenia można uzyskać pod numerem tel. 15 823-42-55 lub w Oddziale muzyczno-fonograficznym Filii nr 1, funkcjonującej przy ul. M. Dąbrowskiej 31A.

Regulamin dostępny jest tutaj

info: MBP

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content