Gładkie zwycięstwo Mistrzyń Polski z rywalkami z Chełmna (fotoreportaż oraz video HD)

W pierwszej kolejce drugiej rundy obyło się bez falstartu i KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg pokonał LUKS Agro-Sieć Chełmno 3:0.

Spotkanie lidera z ostatnią drużyną tabeli miało jednego faworyta, ale zwłaszcza dla Li Qian nie było ono łatwe. Tarnobrzeżanka zaledwie wczoraj wróciła z Chin a późna godzina rozpoczęcia meczu była jej zupełnie nie w smak. – Spać, spać – mówiła Li Qian ziewając, dla której rywalizacja o ligowe punkty zakończyła się o 4. nad ranem chińskiego czasu. Pomimo kiepskiego samopoczucia liderka KTS-u profesjonalnie podeszła do obowiązków i bez problemów pokonała Katarzynę Nowocin.

Wcześniej pierwszy punkt wywalczyła dla gospodarzy Kinga Stefańska, której skrupulatnie wykorzystywała swoją przewaga na serwisie w pojedynku z 15-letnią Zuzanną Błażejewicz.

Najwięcej emocji dostarczył trzeci mecz. Japonka Mitsuki Yoshida dobrze rozpoczęła spotkanie z Agnieszką Sitarską, ale w końcówce zawodniczka gości odrobiła straty i to tarnobrzeżanka musiała bronić piłki setowe. Yoshida na szczęście zapanowała nad emocjami i wygrała tę ważną odsłonę, a w dwóch kolejnych już dominowała.

We wtorek 12. stycznia br. podopieczne trenera Nęcka czeka kolejny mecz ligowy. Tym razem liderki polskiej ligi zmierzą się na wyjeździe z piątym w tabeli AZS UMCS OPTIMA Lublin.

KTS SPAR-ZAMEK TARNOBRZEG – LUKS AGRO-SIEĆ CHEŁMNO 3:0

Kinga STEFAŃSKA – Zuzanna BŁAŻEJEWICZ 3:0 (11:6, 11:6, 11:8),
LI Qian – Katarzyna NOWOCIN 3:0 (11:5, 11:3, 11:4),
Mitsuki YOSHIDA – Agnieszka SITARSKA 3:0 (16:14, 11:4, 11:5)

źródło: KTS SPAR – Zamek Tarnobrzeg

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x