Tarnobrzeg: Miał 3,27 promila, uszkodził 3 zaparkowane pojazdy na ul. Kopernika

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 39 – letniego mieszkańca Gorzyc, który kierując mitsubishi carimsa uszkodził trzy zaparkowane samochody. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia, Był nietrzeźwy miał 3,27 promila alkoholu w organizmie.

Przed godziną 1, dyżurny jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na ul. Kopernika w Tarnobrzegu, nieznany samochód uszkodził kilka zaparkowanych pojazdów. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. W trakcie dojazdu na miejsce funkcjonariusze zauważyli jadący w kierunku ulicy Wyspiańskiego samochód marki mitsubishi z licznymi uszkodzeniami. Na widok podjeżdżającego radiowozu znajdujący się za kierownicą mężczyzna pospiesznie przeskoczył z miejsca kierowcy na tylne siedzenie tego pojazdu. W samochodzie tym siedział jeszcze inny mężczyzna, który zamknął oczy sugerując, że śpi.

Policjanci od razu nabrali podejrzeń, co do trzeźwości kierującego o czym świadczyła wyczuwalna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 39-letniego sprawcy kolizji 3,27 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna został przewieziony do jednostki Policji, a następnie trafił do policyjnej izby zatrzymań. Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających policjanci ustalili, że pijany kierowca uszkodził trzy zaparkowane samochody.

39- letni mieszkaniec Gorzyc został przesłuchany, policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie on również za spowodowanie kolizji drogowej.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x