Tarnobrzeg: Śluby, zgony, urodzenia. Rok 2015 w statystykach USC

Julka, Lenka, Antoś, Szymon. To najczęściej nadawane w roku 2015, jak mówią statystyki Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Miasta Tarnobrzega, imiona nowo narodzonym tarnobrzeżanom. A tych, w całym 2015 roku na świat przyszło dokładnie 696.

Obok Len i Antosiów za sześć lat w szkolnych ławach zasiądą też Majki i Mikołaje. Te bowiem imiona uzupełniają listę tych najbardziej popularnych, jakie w minionym roku mieszkańcy Tarnobrzega nadawali swym urodzonym w roku 2015 pociechom. Bo chociaż mniej niż przed laty, w Tarnobrzegu dzieci wciąż się rodzą, a jak podaje USC, liczba zarejestrowanych w minionym roku w Tarnobrzegu urodzeń przewyższa liczę zarejestrowanych zgonów. Tych w USC odnotowano dokładnie 538.

Mimo coraz większej popularności życia bez obrączki w Tarnobrzegu, jak podaje Krystyna Rycombel kierownik Urzędu Stanu Cywilnego UM Tarnobrzega, w ciągu całego 2015 roku miłość i wierność ślubowało sobie 265 par. W tutejszym USC zawarto 141 małżeństw konkordatowych. Nie brakowało małżeństw z cudzoziemcami. Tarnobrzeżanie i tarnobrzeżanki w 2015 roku zawierali związki małżeńskie z obywatelami Francji, Australii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Czech i Pakistanu.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gosc
4 lat temu

A ile wynosi liczba mieszkancow Tarnobrzega? .Bo ja sadze ze nie przekracza 45 tys.

idtrhf
4 lat temu
Reply to  gosc

45k na papierze, w rzeczywistości pewnie z 15-20k mniej (studia, praca i życie w innym mieście, wyjazd za granice).

mieszkaniec
4 lat temu

Ciekawe czy Um posiada informacje ile osób opuściło za chlebem Tarnobrzeg

idtrhf
4 lat temu

UM mydli oczy imionami, pisząc oszczędnie o liczbach. Statystki powinny zawierać jakiś wykres albo porównanie rok do roku, tabelkę.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x