Jaka przyszłość czeka Wisłę Sandomierz? Rozmowa z P. Konopką, z zarządu sandomierskiej drużyny (video HD)

Miniony rok nie był łatwy dla Wisły Sandomierz. Po wywalczonym mistrzostwie III ligi małopolsko-świętokrzyskiej pozostały tylko wspomnienia, teraz priorytetem jest budowa silnej drużyny i finansowego zaplecza dla jej funkcjonowania.

Powołany pół roku temu nowy zarząd Wisły Sandomierz miał na starcie bardzo trudne zadanie, stworzenie w krótkim czasie drużyny która będzie mogła wystartować w nowym, III ligowym sezonie. Udało się tego dokonać i jest to jeden z sukcesów o jakich mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Patryk Konopka, członek zarządu Wisły. – Udało nam się również nawiązać współpracę z burmistrzem Sandomierza, znaleźć dwóch trenerów, Adama Mażysza i Piotra Choraba którzy podjęli się bardzo trudnego zadania – wylicza Konopka. – Sukcesem są również pierwsze umowy jakie udało nam się podpisać z około dwudziestoma partnerami, wspierającymi finansowo nasz klub – dodaje.

REKLAMA NA STROJACH I KLUB 100

Do 25 stycznia br. można zgłosić chęć zareklamowania się na strojach, w których piłkarze przystąpią do rundy wiosennej, zaś nową inicjatywą zarządu jest powołanie KLUBU 100. Projekt ten w swoim zamierzeniu ma zrzeszać zarówno osoby prywatne jak i lokalnych przedsiębiorców, którzy chcą finansowo wesprzeć sandomierską drużynę. W zależności od zasobności kieszeni, deklarowane kwoty to 50, 100 i 200 zł. – Chcemy dotrzeć do wszystkich, którzy chcą się przyczynić do rozwoju naszego klubu – tłumaczy Patryk Konopka

CELE NA NOWY ROK

Przed Wisłą Sandomierz bardzo trudna wiosenna runda. W skutek reorganizacji III ligę opuści aż dziesięć drużyn, obecnie sandomierska drużyna zajmuje 15. spadkowe miejsce, tracąc do bezpiecznego 11 punktów. O utrzymanie będzie więc bardzo trudno, zarząd liczy jednak, że dzięki wzmocnieniom drużyny i pracy nowego trenera Jarosława Pacholarza, piłkarze nie poddadzą się bez walki.

– Jeśli jednak nie uda nam się utrzymać w lidze, to wierzymy, że uda nam się do niej szybko wrócić – mówi Konopka, dodając, że obok sportowych celów, równie ważne są działania, dzięki którym klub będzie mógł spokojnie funkcjonować. – Cały czas marzymy o dużym sponsorze strategicznym, dzięki któremu piłka będzie się w Sandomierzu dalej rozwijać – mówi Patryk Konopka.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
4 lat temu

Witam. Kiedy będzie relacja ze studniówki 2 LO?

fghjk
4 lat temu

kiedy Siarka będzie miał takich mądrych gości w zarządzie – nigdy nie zginie nasza Siareczka

kulfon
4 lat temu

nigdy nie zginie – ruszysz to zginiesz . Ave Siarka

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x