Tarnobrzeg: Młodzi radni ustalili plan pracy

Powołanie komisji Młodzieżowej Rady Miasta Tarnobrzega oraz ustalenie planu pracy na cały rok – to najważniejsze zadania, jakie zrealizowali radni MRM podczas drugiej sesji.

Podczas wtorkowego posiedzenia MRM powołali następujące komisje: Komisję Rewizyjną, Komisję ds. Sportu, Komisję ds. Kultury, Komisję Medialną i Komisję Społeczno-Charytatywną. Opracowali też plan pracy na cały rok.

– Jest to taki zarys tego, co chcielibyśmy w ciągu roku robić. Plan jest jak najbardziej elastyczny, nie ograniczamy się jego zapisem, jesteśmy otwarci na propozycje – zapewnia Adrianna Błaszkiewicz, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Tarnobrzega.

Radni juniorzy pierwszą dużą akcję zaplanowali na luty. Podczas zimowych ferii chcą odwiedzać tarnobrzeskie przedszkola, by czytaniem bajek i zabawami umilać czas tym maluchom, które ferie musza spędzać w mieście. W ciekawy sposób chcą zaznaczyć Walentynki, Dzień Kobiet, czy później w czerwcu włączyć się w organizację Dnia Dziecka, a we wrześniu zasygnalizować, że świętują chłopcy (Dzień Chłopaka).

W planach młodych radnych organizowanie i wieczorków poetyckich, konkursów, i filmowych przeglądów, i sportowych zmagań, konkursów czy gier miejskich. Nie zapominają też o ważnych datach i rocznicach. Chcą włączyć się organizację obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada, jak i każdej ważnej miejskiej uroczystości. Gwarantują pomoc w zorganizowaniu Miejskiej Wigilii, a także Mikołajek.

Planują, by zaktywizować mniej znane, ale bardzo zdolne środowiska tarnobrzeskiej młodzieży, z myślą o których organizować chcą koncerty, przeglądy. Z myślą o promocji miasta przymierzają się do tworzenia filmików. Nie zapominają też o seniorach. Młodzi radni będą odwiedzać najstarszych mieszkańców naszego miasta, tych, którzy nie mogą liczyć na pomoc najbliższych.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Brawo !
4 lat temu

Sławomir ! Sławomir ! Sławomir ! Sławomir !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x