Tarnobrzeskie tenisistki w półfinale Ligi Mistrzyń! (fotoreportaż oraz video HD)

Historyczny sukces odniosły tenisistki KTS SPAR Zamku Tarnobrzeg, które awansowały do grona czterech najlepszych drużyn w Europie. Sukces tym okazalszy, iż w drodze do półfinału podopieczne trenera Nęcka pokonały obrońcę trofeum, turecki Fenerbahce Stambuł.

Przed dzisiejszym rewanżowym spotkaniem tarnobrzeskie tenisistki miały lepszą sytuację od rywalek, z którymi wygrały w Stambule 3:1. W rewanżu lepsze okazały się Turczynki wygrywając 3:2, jednak to tenisistki SPAR Zamku mogą cieszyć się z awansu do półfinału Ligi Mistrzyń.

Na początek dzisiejszej rywalizacji szlagier – pojedynek Han Ying z aktualną mistrzynią Europy – Elizabetą Samarą. Bardzo zacięty mecz na światowym poziomie zakończył się zwycięstwem w tie-breaku Han Ying i tarnobrzeżanki mogły na swoje konto zapisać pierwszy punkt w tym meczu.

Blisko zdobycia drugiego punktu była Natalia Partyka, niestety mimo prowadzenia 2:0 w setach, Irene Ivancan zdołała w ostatnim momencie powrócić do gry i ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mistrzowsko swoją partię rozegrała Li Qian, która pokonała Suthasini Sawettabut bez straty seta tym samym dając upragniony awans SPAR-Zamkowi do półfinału.

Mimo iż rywalizacja była już rozstrzygnięta, obie ekipy walczyły do końca o zwycięstwo w dzisiejszym pojedynku. Najpierw przy stole spotkały się koleżanki z reprezentacji Niemiec Han Ying i Irene Ivancan. Po pięciosetowym boju minimalnie lepsza okazała się reprezentantka tureckiego klubu, doprowadzając do remisu 2:2.

Ostatnia decydująca partia była również bardzo wyrównana, mimo iż faworytką była Elizabeta Samara, to Natalia Parytka nie poddała się bez walki, kapitulując dopiero w tie – breaku.

Półfinałowym rywalem SPAR-Zamku będzie hiszpańska UCAM Cartagena, która w ćwierćfinale wyeliminowała francuski TT Saint Quentin (3:2 na wyjeździe i 3:0 u siebie). Dwumecz rozegrany zostanie w marcu.

KTS SPAR ZAMEK TARNOBRZEG – FENERBAHCE STAMBUŁ 2:3

Han Ying – Elizabeta Samara 3:2 (9:11, 11:6, 5:11, 11:8, 11:5)
Natalia Partyka – Irena Ivancan 2:3 (11:8, 11:7, 10:12, 3:11, 5:11)
Li Qian – Suthasini Sawettabut 3:0 (11:6, 11:3, 11:5)
Ying Han – Irena Ivancan 2:3 (11:8, 10:12, 11:5, 7:11, 7:11)
Natalia Partyka – Elizabeta Samara 2:3 (14:16, 12:9, 6:11, 11:5, 6:11)