Zapraszamy na transmisję z XXIII zwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega (video)

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję z XXII nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega. Sesja odbędzie się w czwartek 28. stycznia br., w sali kameralnej TDK, początek godz.13.

Porządek obrad :

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4. Informacja Przewodniczącego Rady Miasta o działaniach podejmowanych między sesjami.

5. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.

6. Sprawozdanie z działalności komisji stałych Rady Miasta za 2015 rok.

7. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

1) zmian w budżecie na 2016 rok,
2) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Tarnobrzega,
3) wyrażenia zgody na wniesienie nieruchomości gruntowych w formie aportu do Spółki Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Tarnobrzegu,
4) wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia na okres 5 lat umowy dzierżawy nieruchomości gruntowych położonych w Tarnobrzegu obręb Mokrzyszów, stanowiących własność Gminy Tarnobrzeg,
5) Zmieniająca uchwałę w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości stanowiącego regionalną pomoc inwestycyjną,
6) zmian w budżecie na 2016 rok.

8. Sprawy bieżące.

9. Odpowiedzi na wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.

10. Interpelacje i zapytania radnych.

11. Wnioski i oświadczenia radnych.

12. Zamknięcie sesji.

*******************************************************************************************************************************************************************Mniejsza wydajność komputera, przeciążony serwer lub wolniejszy internet mogą wpłynąć negatywnie na jakość odbioru. Z góry przepraszamy za ewentualne problemy techniczne.
*******************************************************************************************************************************************************************

RETRANSMISJA SESJI BĘDZIE DOSTĘPNA NA PORTALU OKOŁO 2-3 GODZINY PO ZAKOŃCZENIU OBRAD.


Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Postawie pomnik
5 lat temu

Jeśli wygram w lotto postawie pomnik Sławomirowi Kosakowskiemu przed blokiem.

TVN
5 lat temu

Czym zasłynął ów czcigodny mąż?

ów
5 lat temu

Kossakowski zasłynął tym, że dał z siebie zrobić wała Jolce i Grzesiowi.

4 lata
5 lat temu

Wała to robiła platforma i Norbert ze zwykłych mieszkańców Tarnobrzega po wyborach przez 4 lata.

aktualnie
5 lat temu

A teraz wała z ciebie robi Grzesiu i Jola. Tak trzymać!

999
5 lat temu

Zioło! ty komunista o to prosisz?!

999
5 lat temu

Jak tam sprawy kradzieży w Machowie kabli miedzianych? z Jacentym? A jak jako PZPR jadłeś książeczkę partyjną?

Kacper
5 lat temu

Od czasów nowej rady miasta (PiS) oraz nowych prezydentów punkt sesji pt „Odpowiedzi na wnioski i zapytania z poprzedniej sesji” – powinien zniknąć gdyż to jakaś kpina. Prezydenci nie mają się czym pochwalić przed mieszkańcami mówiąc że odpowiedzi przekazują pytającym w formie pisemnej. Proponuję wycofać ten punkt z obrad sesji RM gdyż to jawne lekceważenie obywateli.

Antonio Fa Caldo
5 lat temu

No i dobrze, że prezydenci przekazują pytającym radnym odpowiedzi w formie pisemnej – chyba radni umieją czytać? Jeśli tak, to radny sobie przeczyta, co mu tam odpisali. Śmiać mi się zawsze chciało, że prezydent czytał radnemu na sesji to, co do niego napisał. Poza tym skoro to radny o coś pytał, a nie obywatel, to nie ma potrzeby odpowiadać wszystkim mieszkańcom (jak mieszkaniec o coś pyta to też chyba nie odpowiadają od razu wszystkim innym mieszkańcom?). Jeśli radny występował ze sprawą przedłożoną mu przez mieszkańców, to ich poinformuje o treści odpowiedzi. Co za problem?
P.S. Jak sobie przypomnę z czym oni zazwyczaj występują w tym punkcie porządku obrad, to wcale nie ciekawym odpowiedzi. Jak ktoś jest ciekawy, a nie wie, to niechaj do Biura Rady się uda dowiedzieć się o co radny pytał i co mu odpowiedzieli. Pewnie nie będą tam nic ukrywali.

Kacper
5 lat temu

Nadal ignorancja. Sesja jest również dla mieszkańców. Jako mieszkaniec zainteresowany życiem miasta mam prawo być na sesji lub oglądać retransmisje z których nie sposób dowiedzieć się niczego z punktu pt “Odpowiedzi na wnioski i zapytania z poprzedniej sesji” W kampanii wyborczej była mowa o transparentności władzy, właśnie ją widać. Skoro prezydenci nie mają nic do ukrycia to dlaczego odpowiedzi są w formie pisemnej. Wystarczy je przeczytać na głos. Do tej pory punkt pt “Odpowiedzi na wnioski i zapytania z poprzedniej sesji” jest ściemą gdyż żadne odpowiedzi nie padają.

Antonio Fa Caldo
5 lat temu
Reply to  Kacper

Gdybyś bojowniku o transparentność władzy przeczytał choć raz statut miasta, który jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Tarnobrzega (www.tarnobrzeg.eobip.pl), to byś wiedział, że: „Składając interpelacje radny określa formę odpowiedzi /ustną w czasie obrad sesji lub pisemną doręczaną radnemu/. Wskazanie radnego dotyczące formy odpowiedzi wiąże interpelowanego. Przy braku wskazania obowiązuje forma pisemna”. Najwyraźniej radni nie występowali do prezydenta o ustne odpowiedzi, więc dostali je na piśmie. Tyle w temacie. Polecam lekturę § 66 statutu.Statut jest dostępny tutaj:
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarnobrzeg/index.jsp?place=Menu02&news_cat_id=28&layout=1&page=0
Po uzupełnieniu przez Ciebie braków w wiedzy o zasadach funkcjonowania Rady Miasta Tarnobrzega możemy ewentualnie podyskutować o transparentności władzy. Ale nie wcześniej, bo z ignorantami dyskusja nie ma sensu.

Kacper
5 lat temu

Widać głupi i niedouczony jestem. Prosty mieszkaniec i tyle. Posiadam zero znajomości statutu Rady Miasta a wchodząc w poważną dyskusje powinienem go chyba znać na pamięć. Nie zmienia to faktu, że za poprzedniej władzy odpowiedzi na interpelacje były zawsze jawne i Mastalerz(widocznie nie znał tak dobrze jak obecna władza – statut Rady Miasta) odpowiadał publicznie podczas sesji i każdy mieszkaniec będący na niej lub oglądający retransmisje mógł się czegoś dowiedzieć. Obecnie jest to zwyczajna ściema robiona wyłącznie po to aby utrudnić mieszkańcom patrzenie władzy na ręce.

Antonio Fa Caldo
5 lat temu
Reply to  Kacper

To dobrze, że zdajesz sobie sprawę ze swych ograniczeń 🙂
P.S. A Mastalerz na sesjach, bez względu na to co stanowi statut, godzinami gadał, gadał i gadał…

Brawo !
5 lat temu

Sławomir ! Sławomir ! Sławomir !

Kacper
5 lat temu

Do: „Antonio Fa Caldo” Skoro radni nie wnioskują o odpowiedź podczas sesji to wychodzi na to, że obecnym radnym również nie zależy na publicznej odpowiedzi na zapytania. Tym bardziej dziwi fakt, iż znawca statutu były prezydent Mastalerz na którejś z pierwszych sesji narzekał na obecne rozwiązanie składania interpelacji na piśmie oraz braku odpowiedzi na sesji. Wynika z naszej dyskusji, że nie tylko ja mało wiem…

Antonio Fa Caldo
5 lat temu
Reply to  Kacper

A bo to widać taki znawca statutu z byłego prezia jak z koziej d… trąba. Najbardziej zabawne jest, że to właśnie za jego kadencji ten statut przygotowano i uchwalono – a dokładnie w 2012 roku (Uchwała Nr XXVI/380/2012 Rady Miasta Tarnobrzeg z dnia 31 maja 2012r. w sprawie uchwalenia Statutu Miasta Tarnobrzega). Przygotowywali go urzędnicy i prawnicy Mastalerza. Prezio chyba nie doczytał co mu tam wpisali w § 66 skoro się teraz tak dziwi biedaczek. Nie ma co – szybką ma gostek orientację. 😀

DAE
5 lat temu

w sumie radni by mogli te pisemne odpowiedzi dawać w necie choćby na FB – zeskanowanie i wrzucenie długo nie trwa

mieszkaniec Tbg
5 lat temu

Nadal nie mogę zrozumieć celowości wydania przez radnych PiSu publicznych 36 tys zł na „maszynkę” która potrafi liczyć do 21. Dawniej nie było tylu powtórek głosowań co dziś za sprawą pilotów 🙂 Firma sprzedająca ten badziew z pewnością dobrze zarobiła gdyż 36 tys to dużo pieniędzy. Ciekawe czy za swoje również by kupili? Podobno na wszystko w mieście brakuje pieniędzy…

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x