Lato z Radiem, K. Bednarek, T.LOVE, L. Możdżer, M. Wyrostek – imprezowy Tarnobrzeg 2016

Głównym tematem wtorkowej konferencji prasowej w UM był kalendarz imprez, jakie tarnobrzeżan i odwiedzających miasto gości czekają w tym roku. Prezentujący harmonogram wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych prezydent Grzegorz Kiełb główną uwagę skupił na nowościach, oraz imprezach, które po przerwie znowu zawitają w naszym mieście.

NOWOŚCI W KALENDARZU IMPREZ 2016

21-22.05 – Parada orkiestr dętych

O tym, że jest w orkiestrach dętych jest wielka siła, nikogo nie trzeba przekonywać. W majowy weekend w Tarnobrzegu królować będą trąbki, puzony, waltornie. Znakomita okazja, by nie tylko posłuchać i popatrzeć na widowiskowe występy orkiestr dętych, ale także samemu spróbować wydobyć dźwięk z instrumentów podczas wielu ciekawych warsztatów. Parada w niedzielne południe przejdzie głównymi ulicami miasta i placem Bartosza Głowackiego, po czym dotrze na tereny obok Zamku Dzikowskiego.

4-5.06 – Dni Tarnobrzega

To już znana w regionie marka i gwarancja znakomitej zabawy. To największe gwiazdy polskiej muzyki, rekordowa publiczność, szereg imprez i turniejów towarzyszących. W tym roku pod wiele mówiącą nową nazwą ART-ON-BRZEG, ale w tradycyjnym miejscu – tereny zielone nad Wisłą. Gwiazdy tego roku to: Kamil Bednarek i grupa T. Love.
Nowa nazwa, wariacja z użyciem nazwy miasta, to próba odświeżenia formuły imprezy. Poza gwiazdami chcemy bowiem aktywizować wszystkich sztukolubnych i sztukotwórczych mieszkańców Tarnobrzega do pokazania swoich umiejętności. Chcemy, by święto naszego Miasta było okazją do promocji jego mieszkańców

6-12.06 – Piastowski gród

Pełna atrakcji wioska edukacyjna upamiętniająca 1050. rocznicę założenia Państwa i Chrztu Polski stanie w parku dzikowskim. Przez cały tydzień, bezpłatnie, będzie można oglądać drewniano-namiotowe stoiska historyczne, stylizowane na wczesnośredniowieczny gród piastowski, o cechach interaktywnego muzeum. Zbrojownia, strzelnica, targowisko, pokazy walk wojów, lekcje szermierki, nauka tańców dawnych – te i wiele innych atrakcji będą dostępne dla każdego, bez żadnych ograniczeń wiekowych.

Kulminacja atrakcji: weekend 11-12 czerwca. Odbędzie się wtedy piknik historyczny z licznymi atrakcjami typu: pokaz tańców dawnych, inscenizacja historyczna, koncert muzyki dawnej, pokazy kuglarskie itp.

02.07 – Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

Znów po przerwie, Tarnobrzeg znalazł się na trasie tej prestiżowej imprezy. Etap 5. zaplanowano ze startem w Tarnobrzegu i metą w Krośnie. Wyścig jest zaliczany do cyklu BGŻ ProLiga i kontynentalnego cyklu UCI Europe Tour. Posiada kategorię UCI 2.1. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje.

lipiec – Lato z radiem

Tej plenerowej imprezy reklamować nie trzeba. Znakomita organizacja, wielkie gwiazdy. Przewidywane koszty do poniesienia przez miasto nieco mniejsze niż oczekiwane przez organizatorów, PR program 1, przed rokiem, wszystko więc na to wskazuje, że impreza w tym roku zagości w Tarnobrzegu, nad Jeziorem Tarnobrzeskim. – Jesteśmy obecnie na etapie uzgadniania terminu, wykonawców i stawki za imprezę – mówi prezydent Tarnobrzega.

24.07 – S-16. Festiwal Siarki, Ognia i Bębnów

Bo od siarki wszystko się zaczęło… W miejscu dawnej kopalni odkrywkowej siarki mamy niesamowite Jezioro Tarnobrzeskie. W przedostatni lipcowy weekend zagrają tu żywioły. Impreza z piekła rodem i siarki swądem w założeniu ma być wydarzeniem cyklicznym, corocznym, łączącym siarkową historię ze współczesnością.
Najlepsze teatry ognia, warsztaty chodzenia po ogniu, połykania ognia, tańca z ogniem, koncerty, warsztaty bębniarskie, bicie rekordu Guinnessa w grze na bębnach, do tego pokazy dronów, capoeira, różne formy taneczne – dla każdego coś niesamowitego!

Imprezę rozpocznie konferencja na temat siarki, wód siarczkowych. Towarzyszyć jej będzie kiermasz produktów na bazie siarki i instrumentów perkusyjnych. – Planujemy też zaprosić DREAM TEAM TRIO i zorganizować muzyczną ucztę w wykonaniu pianisty Leszka Możdżera, kontrabasisty Larsa Danielssona i grającego na instrumentach perkusyjnych Zohara Fresco. To nad Jeziorem Tarnobrzeskim będzie niezwykłym wydarzeniem kulturalnym, najwyższej światowej klasy! Tego w Tarnobrzegu jeszcze nie było! Jazzowe trio światowej klasy nagrało już kilka płyt, każda biła rekordy popularności i rankingi sprzedaży – informacje z ostatniej chwili zdradził prezydent.

31.07 – Zlot pojazdów z czasów PRL

Syrenki, trabanty, stare „warszawy”, „maluszki”… ech, łza się w oku zakręci. Impreza po roku nieobecności wraca na Plac Bartosza Głowackiego.

6-7.08 – Jarmark Dominikański

W tym roku jarmark uzupełni przegląd kataryniarzy i akordeonistów. Planujemy, że zwieńczeniem będzie koncert w wykonaniu mistrza akordeonu, Marcina Wyrostka.
Kupcy, twórcy rękodzieła artystycznego, producenci naturalnej, regionalnej żywności, przedstawiciele unikatowych ginących zawodów, a w wszyscy w jednym miejscu – jak co roku w pierwszy weekend lipca na Placu Bartosza Głowackiego. Wydarzeniu towarzyszą koncerty, przeglądy, pokazy.

26-28.08 – Wake Grand Prix Poland 2016 by MasterCraft

Najlepsi wakeboardziści znów spotkają się nad Jeziorem Tarnobrzeskim, gdzie staną do rywalizacji w ramach widowiskowych zawodów w wakeboardzie za motorówką.

Pełen kalendarz dostępny jest tutaj W celu bieżącej aktualizacji kalendarza prosimy za Państwa pośrednictwem Organizatorów wszystkich imprez, które mają się odbyć w Tarnobrzegu o kontakt (rzecznik@um.tarnobrzeg.pl)

info: UM Tarnobrzeg

foto: archiwum

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
7 lat temu

Super pomysły Panie Prezydencie.Gratulacje.

Legionista
7 lat temu

SŁUSZNY KIERUNEK OBRAŁA WŁADZA

jarek
7 lat temu

Nie dowierzam temu co widzę! W końcu zamiast wyjeżdżać w tych dniach z miasta będę mógł zaprosić znajomych żeby przyjechali bo będzie warto !!

Stanisław Anioł
7 lat temu

DLA MNIE BOMBA !!!

Janusz
7 lat temu

I po co było wylewać tonę gnoju na poprzednika za np. lato z radiem.

sss
7 lat temu

Możdżer… Nie mogło być lepszego wyboru!!!
SUPER!!!! : )

nd
7 lat temu

Dziwne co tu piszecie bo na liscie trasy Lata z radiem nie ma Tarnobrzega a jest Stalowa Wola .Wiec skad to info ze w Tarnobrzegu w tym roku bedzie Lato z Radiem ??? http://www.stalowka.eu/artykul/1229/lato-z-radiem-ponownie-zawita-do-stalowej-woli/ „Lato z Radiem” ponownie zawita do Stalowej Woli W tym roku imprezy „Lata z Radiem” odbędą się w kilkunastu miastach Polski. Transmisje z wybranych koncertów pokaże Telewizja Polska, z którą Polskie Radio zawiązało długofalową współpracę w ramach wspierania się nadawców publicznych. Tegoroczna trasa rozpocznie się 25 czerwca koncertem w Legionowie, a zakończy 28 sierpnia w Otwocku. Radiowa Jedynka szykuje wiele atrakcji zarówno na antenie, jak i podczas największej w Polsce, letniej trasy koncertowej. We wszystkie soboty i niedziele wakacji, aż do końca sierpnia, „Lato z Radiem” odwiedzi 16 miejscowości: Legionowo, Włocławek, Tarnowo Podgórne, Płońsk, Solec Kujawski, Inowrocław, Miastko, Rabkę Zdrój, Kalisz, Stegnę, Ciechanów, Stalową Wolę, Augustów, Grajewo, Kutno i Otwock. Gwiazdami tegorocznego „Lata z Radiem” będą: Afromental, Krzysztof Antkowiak, Arka Noego, Blue Café, Brathanki, Rafał Brzozowski, Centrum Uśmiechu, De Mono, Ireneusz Dudek, Dzieci z Brodą, Ewa Farna, Feel, Golec uOrkiestra, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski, Loka, Luxtorpeda, Łzy, Maleo Reggae Rockers, Patrycja Markowska, Leszcze, Pectus, Perfect, Andrzej Piaseczny, Raz Dwa Trzy, Ryszard Rynkowski, Sarsa, Stachursky, Natalia Szroeder,… Czytaj więcej »

nd
7 lat temu

I jeszcze potwierdzenie ze strony Polskiego radia ze nie w Tarnobrzegu a w Stalowej Woli bedzie w tym roku Lato z radiem .

http://www.polskieradio.pl/13/4138/Artykul/1606696,Lato-z-Radiem-2016

Piotr
7 lat temu

Czyli zaczyna się lansik… prezydenta… to samo co wcześniejszy robił… i po co było wypominać a teraz robić to samo…. 😛

A z tym Latem radia to przegięcie… wciskanie ciemnoty tak jakby to był ciemnogród… w dobie internetu 😀

Postaw mi kawę na buycoffee.to
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content