Sandomierz: Budowa Galerii Królewskiej wkracza w decydującą fazę

Galeria Królewska – największy obiekt handlowy w Sandomierzu, wkracza w kluczową fazę realizacji. FB Antczak odpowiadające za generalne wykonawstwo obiektu, zakończyło już roboty ziemne oraz przeprowadziło większość prac konstrukcyjnych. Zakończenie prac planowane jest III kwartał 2016 roku.

Prace na placu budowy rozpoczęto w III kwartale 2015 roku, jednakże łagodna zima i sprzyjające warunki pogodowe pozwoliły na realizację wielu prac w terminie szybszym, niż to przewidziano w harmonogramie. Aktualnie zakończono już wszystkie roboty ziemne. Trwają prace końcowe nad konstrukcją żelbetową, murami oraz konstrukcjami stalowymi. Rozpoczęto już także prace instalacyjne wewnątrz budynku oraz sieci na zewnątrz. Plany na najbliższe tygodnie obejmują: położenie pokrycia dachu, przygotowanie posadzek oraz elewacji, a także rozpoczęcie prac na płycie parkingu.

– Postępy w realizacji Galerii Królewskiej w Sandomierzu są bardzo zadowalające. Dzięki łagodnej aurze, udało nam się wykonać wiele prac przed czasem. Na tym etapie mogę zapewnić, że zaplanowany termin ukończenia obiektu – III kwartał 2016 roku, jest zupełnie niezagrożony, a przyszłe zakupy świąteczne Sandomierzanie zrobią już w nowym centrum – skomentował Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak.

Galeria Królewska docelowo stanie się największym i najnowocześniejszym centrum handlowym w Sandomierzu. Łączna powierzchnia najmu wyniesie blisko 5670 m kw. Zgodnie z projektem przygotowanym przez biuro MWM Architekci sklepy i lokale usługowe będą zlokalizowane na dwóch poziomach. Na dachu galerii powstanie natomiast parking ze 155 miejscami postojowymi, stacją kontroli pojazdów oraz myjnią bezdotykową.

Do grona najemców galerii należą: market spożywczy Lidl, salon sportowy – Martes Sport, salon Pepco, KIK, Szachownica oraz Apteka i Drogeria DOZ. Komercjalizacja obiektu prowadzona jest przez firmę Adept Investment z Warszawy.

***
FB ANTCZAK specjalizuje się w budowie wysokiej jakości obiektów biurowych, użyteczności publicznej, domów i mieszkań, a także hal przemysłowo-magazynowych. Firma od ponad 30 lat realizuje liczne inwestycje w różnych regionach Polski. Za swoją działalność firma FB Antczak była wielokrotnie doceniana w konkursach branżowych. W 2011 roku została ponownie nagrodzona przez dziennik Puls Biznesu tytułem Gazeli Biznesu, a w styczniu 2012 roku została laureatem prestiżowego rankingu Diamenty Forbesa. Firma posiada także certyfikaty: Wiarygodności Biznesowej, Solidnej Firmy, Przedsiębiorstwa Fair Play oraz Certyfikat Dewelopera. Jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

foto&info: materiały prasowe

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jojo
5 lat temu

Mala galeryjka ale i to ok.Na tak malutkie miasteczko wystarczy.Wazne ze nieopodal w Stalowej Woli i Ostrowcu sa galerie z prawdziwego zdarzenia .Tu to wylacznie bierzace male zakupki

ttbt
5 lat temu
Reply to  jojo

Rozwiń to stwierdzenie ‚małe zakupki’

20ww
5 lat temu

Jeśli już to prawdziwą galerie masz w Kielcach lub Rzeszowie a Ostrowiec i STW to podgaleryjki jakieś małe :p

Dorian
5 lat temu

kolejna galeryjka a w niej kolejne niemieckie obozy pracy a w nich 40 polskich kandydatów na 1 miejsce do posady za głodowe pensje.

Kamil
5 lat temu

wystarczy że nie będzie chętnych do pracy za głodowe pensje i po problemie.

hmm
5 lat temu
Reply to  Kamil

problem w tym, że zawsze będą chętni, bo nie ma innych ofert pracy a zasiłki dla bezrobotnych to śmiech na sali

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content