Tarnobrzeg: Młodzi karatecy rywalizowali w ramach noworocznego turnieju

Noworoczny Turniej Karate o puchar wójta gminy Padew Narodowa odbył się w minioną sobotę na obiektach Zespołu Szkół w Padwi Narodowej.  Turniej skierowany był wyłącznie dla członków Tarnobrzeskiego Klubu Karate, dzieci i młodzieży z terenu Gminy Padew Narodowa oraz powiatu tarnobrzeskiego, stawiających pierwsze kroki w sportach walki.

Patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Padew Narodowa Robert Pluta, który dokonał uroczystego otwarcia zawodów. Organizatorem zawodów był Tarnobrzeski Klub OYAMA Karate, przy współpracy z Urzędem Gminy w Padwi Narodowej oraz Zespołem Szkół w Padwi. Sędzią głównym zawodów był sensei Grzegorz Uzar 1 dan, natomiast sędziami maty: sensei Paweł Kardyś 3 dan z Rzeszowskiego Klubu Oyama Karate oraz sempai Sebastian Uzar 2 kyu i Maciej Grabski 2 kyu.

W zawodach wystartowało 40 osób – dzieci i młodzież w wieku od 4 do 15 lat. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: kata (forma bezkontaktowa, rywalizacja odbywa się w postaci demonstracji układu technik ręcznych, nożnych oraz określonych pozycji) oraz sprawnościowej. Każdy z uczestników turnieju otrzymał za udział pamiątkowy medal oraz dyplom, natomiast zwycięzcy(pierwsze trzy miejsca) poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni statuetkami. W przerwie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek w postaci pizzy.

Organizacja turnieju była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Pana Wójta Roberta Pluty, Urzędu Gminy Padew Narodowa, jak również ze środków własnych Tarnobrzeskiego Klubu Karate.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów, w szczególności zwycięzcom poszczególnych konkurencji. Dziękujemy również rodzicom za liczne przybycie i dopingowanie swoich pociech.

Wyniki:

KONKURENCJA KATA PIERWSZY KROK: 7 – 9 LAT

1. Krupska Karolina
2. Burghardt Szymon
3. Rusek Natalia

KONKURENCJA KATA PIERWSZY KROK: 9 +

1. Janeczek Łukasz
2. Szala Radek
3. Krupska Paulina

KONKURENCJA KATA ZAAWANSOWANI : 7 – 10 LAT

1. Turbak Mateusz
2. Polek Aleksandra
3. Pciach Szymon

KONKURENCJA KATA KOLOROWE PASY: 10 +

1. Polek Julia
2. Mystek Aleksandra
3. Gągola Wiktor

KONKURENCJA SILNE NOGI SILNE BRZUCHY : 4 – 6 LAT

1. Pławiak Antek
2. Drzystek Patryk
3. Krupa Krystian

KONKURENCJA SILNE NOGI SILNE BRZUCHY: 7 – 9 lat

1.Świąder Miłosz
2. Burghardt Szymon
3. Krupska Karolina
3. Kopeć Wiktoria

KONKURENCJA SILNE NOGI SILNE BRZUCHY: 9 +

1.Janeczek Łukasz
2. Rusek Natalia
3. Krupska Karolina

info: Grzegorz Uzar/Tarnobrzeski Klub OYAMA Karate
foto: Barbara Burghardt

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x