Tarnobrzeg: MOPR realizuje program pomocy żywnościowej dla najuboższych

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu  we współpracy ze Stowarzyszeniem Tarnobrzeski Bank Żywności w Tarnobrzegu uczestniczy w realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2015 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym.

Celem programu jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących.

Uprawnienie do korzystania z pomocy jest uwarunkowane trudną sytuacją życiową zgodnie z art.7 ustawy o pomocy społecznej oraz spełnianiem kryterium dochodowego, które zostało określone na poziomie 150% uprawniającego do korzystania ze świadczeń pomocy społecznej, tj. 951zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej oraz 771zł w przypadku osoby w rodzinie. Podprogram 2015 trwa od maja 2015r. do końca kwietnia 2016 roku.

Podstawą otrzymania pomocy żywnościowej w formie paczki jest skierowanie, które wydaje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 3, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 15 822 60 97

W skład paczki żywnościowej, wchodzą  następujące produkty: makaron świderki,  ryż biały, kasza jęczmienna, herbatniki,  płatki kukurydziane, kawa zbożowa instant, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, ser topiony, groszek z marchewką,  koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, sok jabłkowy, mielonka wieprzowa,  klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.

Paczki żywnościowe wydawane są w punktach odbioru na terenie miasta Tarnobrzega w określonych dniach i godzinach.

Osoby korzystające ze wsparcia żywnościowego  mogą również wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, różnych formach aktywizacji i działaniach służących wzmacnianiu samodzielności i umiejętności w prowadzeniu gospodarstwa domowego.

info: MOPR

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x