Policyjne podsumowanie 2015 roku

Czterokrotnie mniej zabójstw, znacznie mniej przestępstw kryminalnych, bezpieczniej na drogach, lepsza skuteczność w zwalczaniu przestępczości, dobra współpraca z samorządami i mieszkańcami regionu. Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się odprawa kadry kierowniczej podkarpackiej policji podsumowująca miniony rok.

BEZPIECZNIEJ NA DROGACH

Jak wynika z policyjnych statystyk, w 2015 r. zmniejszyła się liczba wypadków, a także liczba osób rannych i zabitych w tych zdarzeniach. Wzrosła natomiast liczba kolizji drogowych. W 2015 roku odnotowano 1 705 wypadków, to o 47 wypadków mniej niż rok wcześniej. W tych zdarzeniach policjanci odnotowali 2 125 rannych, to o 60 osób mniej niż w roku poprzednim. O 7 zmniejszyła się także liczba ofiar śmiertelnych, w ciągu roku odnotowano ich . O podsumowaniu 2015 roku na podkarpackich drogach przeczytasz tutaj.

MNIEJ PRZESTĘPSTW

W 2015 roku stwierdzono 27 616 wszystkich przestępstw, to o 780 mniej niż rok wcześniej. Aż o 3 001 zmniejszyła się liczba przestępstw kryminalnych. Policyjne statystyki odnotowały ich 15 647. Liczba zabójstw spadła czterokrotnie, z 24 na 6. Blisko o połowę spadła liczba rozbojów z 403 na 224. O wiele mniej było także włamań, kradzieży, bójek i pobić, a także uszkodzeń rzeczy. W 2015 roku na terenie całego województwa skradziono 87 samochodów, to o 49 niż w roku poprzednim.

SKUTECZNIEJSZA WALKA Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ GOSPODARCZĄ I NARKOTYKOWĄ

Podkarpaccy policjanci walczyli z przestępczością narkotykową i gospodarczą. W 2015 roku ujawnili 1 119 przestępstw narkotykowych, zabezpieczając ponad 180 kilogramów różnego rodzaju narkotyków. Stwierdzili również blisko 6 618 przestępstw gospodarczych, to o blisko 3 tysiące więcej niż rok wcześniej. To efekt skutecznych działań Policji, bowiem tego typu przestępczość (podatkowa, akcyzowa) ujawniana jest w zasadzie wyłącznie w efekcie rozpoznania i działań niejawnych podejmowanych przez policjantów.

PODKARPACIE NAJBEZPIECZNIEJSZE

W oparciu o dane z „Raportu o stanie bezpieczeństwa w Polsce” przygotowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wynika, że Podkarpacie jest najbezpieczniejszym województwem w Polsce. Najrzadziej dochodzi u nas do rozbojów, kradzieży, włamań i kradzieży samochodów.

Od wielu już lat sami mieszkańcy Podkarpacia uważają swoje województwo za najbezpieczniejsze w Polsce, co potwierdzają badania przeprowadzone w 2015 roku. Ponad 82% mieszkańców naszego województwa czuje się bezpiecznie spacerując po swojej okolicy. Tak wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa utrzymuje się już od wielu lat. Równie wysoko przez mieszkańców Podkarpacia oceniana jest praca i skuteczność policji. Ponad 72% mieszkańców uważa, że podkarpacka policja jest skuteczna w swoich działaniach. Blisko 74% osób pozytywnie ocenia pracę policjantów pełniących służbę w okolicy miejsca zamieszkania ankietowanych.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x