Tarnobrzeg: Dziś rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (video)

Dziś rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Gospodarzem inicjatywy jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami i jednostkami organizacyjnymi Policji. Podstawowym celem akcji jest poinformowanie społeczeństwa o uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym, a także o podmiotach, które mogą im udzielić pomocy i wsparcia.

W czasie Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem będą pełnione dyżury, w trakcie których zainteresowani będą mogli uzyskać niezbędną pomoc. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, działania podejmowane na rzecz ofiar przestępstw polegają przede wszystkim na udzielaniu porad m.in. o swoich prawach, obowiązkach, procedurach i etapach postępowania prawnego oraz instytucjach pomocowych.

Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu ul. 1 Maja 2, specjalne dyżury policjantów pełnione od poniedziałku do piątku w godz. 9-20, w sobotę w godz. 6-20.

– (telefon zaufania: 15 851-35-48).

– Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu i Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu ul. Sienkiewicza 27.
– Pomocy osobom pokrzywdzonym udzielają także inne tarnobrzeskie instytucje i stowarzyszenia między innymi
– Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie ul. 1 Maja 4, tel. (15) 822 13 40,
– Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ul. Kopernika 3, tel. (15) 823 07 38,
– Punkt Pomocy Ofiarom Przemocy ul. Jędrusiów 16, tel. (15) 823 17 67,
– Stowarzyszenie Kobiet wobec Przemocy Alkoholowej w Rodzinie ul. Jędrusiów 16.

W czasie trwania niniejszego Tygodnia w Sądach Rejonowych okręgu tarnobrzeskiego dyżury pełnić będą kuratorzy zawodowi. – harmonogram dyżurów dostępny jest tutaj

Działaniom tarnobrzeskiego Sądu Okręgowego w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem poświęcona była dzisiejsza konferencja prasowa. Szczegóły w materiale video.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x