Tarnobrzeski pływak Jacek Czech podwójnym rekordzistą świata!

Fantastyczny wynik osiągnął niepełnosprawny pływak z Tarnobrzega, Jacek Czech, który ustanowił dwa rekordy świata podczas zawodów rozegranych w Szwecji, w minioną sobotę. Nasz paraolimpijczyk z Londynu popłynął najszybciej na świecie na dystansach 100 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem dowolnym w kategorii S2 na pływalni 25-cio metrowej.

Dotychczasowy rekord świata na 100m. st. grzbietowym należał do Jamesa Andersona z Wielkiej Brytanii i wynosił 02:31,07. Jacek Czech przepłynął dystans 100m. st. grzbietowym w czasie 02:16,53 !!!

W popołudniowym bloku zawodów Jacek Czech pobił rekord świata na dystansie 50m. st. dowolnym. Wynik Jacka w tej konkurencji to 1:00,39 !!! Dotychczasowy rekord należał do Dmitrii Kokareva, z Rosji i wynosił 1:05,44 został uzyskany w 2009 roku w Rio de Janeiro (Brazylia).

– Jestem z tych wyników bardzo szczęśliwy, poprawiłem znacząco swoje rekordy życiowe,co jest dobrym znakiem przed Igrzyskami Para-Olimpijskimi w Rio de Janeiro 2016. Dziękuję wszystkim tym, którzy mnie dopingowali i przyczynili się do tego sukcesu” – powiedział po wyjściu z basenu Jacek Czech.

Jacek Czech to zawodnik poruszający się na wózku inwalidzkim, paraolimpijczyk z Londynu 2012 oraz medalista Mistrzostw Świata w pływaniu niepełnosprawnych (Kategoria S2). W tym roku przygotowuje się do Igrzysk Para-Olimpijskich w Rio de Janeiro które odbędą się w dniach 7-18.09.2016.

Kolejnym etapem przybliżającym Jacka do medalu podczas Igrzysk będą Mistrzostwa Europy w Portugalskim Funchal w dniach  30.04-07.05.2016. Do Mistrzostw Europy i Igrzysk Para-Olimpijskich Jacek będzie się przygotowywał pod okiem trenera Legii Warszawa, Olimpijczyka z Aten (2004r.) – Łukasza Drzewińskiego. Za opiekę medyczną i przygotowanie pod kątem zdrowia będzie odpowiadał lekarz Carolina Medical Center, dr Krzesimir Sieczych wraz z zespołem fizjoterapeutów Carolina Medical Center.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dorian
6 lat temu

Gratulacje Jacek! Jesteś dumą Tarnobrzega.

Aneta (Ruszkiewicz)
6 lat temu

Jacek GRATULUJĘ!!! i pozdrawiam serdecznie 🙂

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content