Za 50 mln zł ma powstać obwodnica Tarnobrzega (zdjęcia oraz video)

Trwają intensywne rozmowy na linii zarząd województwa podkarpackiego – samorząd Tarnobrzega, dotyczące planów budowy obwodnicy miasta. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 mln zł, z czego 85% to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. 15% to wkład własny jaki poniesie gmina Tarnobrzega, czyli około 7,5mln zł.

Jak mówił Prezydent Kiełb, początkowy plan obwodnicy zostanie nieco zmieniony w stosunku do pierwotnych założeń. Przede wszystkim ma się ona wydłużyć.

– W tym momencie, po naszych ustaleniach droga obwodowa ma mieć długość 8 tysięcy 700 metrów. Obwodnica ma prowadzić przez ogrody działkowe, wzdłuż torów kolejowych, aż do wiaduktu, gdzie będzie pierwsze skrzyżowanie. Następnie do ulicy Zwierzynieckiej, gdzie planowana jest kolejna „krzyżówka”. Dalsza trasa będzie przebiegać w niedalekiej odległości od cmentarza komunalnego, poprzez lasy, by finalnie „wpiąć” się do ronda w Zakrzowie, nieopodal terenów inwestycyjnych –mówił prezydent.

W założeniach budżetowych na 2016 rok samorząd Tarnobrzega zabezpieczył 500 tysięcy złotych na projekt funkcjonalno-użytkowy. Planowany czas rozpoczęcia inwestycji to przełom 2017-2018 roku.

Więcej szczegółów w materiale video. Zapraszamy

info: Dariusz Bajor/UM Tarnobrzeg
foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Głosowałem na G. Kiełba
8 lat temu

Dobrze wybrałem. Grzegorz Kiełb ! Prezydentem !

Janusz
8 lat temu

A tak po ludzku, wszystko u Ciebie ok

Karol
8 lat temu

Na cholerę tyle rond? To ma być obwodnica? Droga którą szybciej ominiemy miasto… Przez ronda, w życiu nie opłaci się nadganiać kilometrów kosztem kilku minut…

wels5
8 lat temu

Wiem, gdzie ma się kończyć ta obwodnica. Ale gdzie się
zaczyna?

eftalo
8 lat temu

A gdzie większe zdjęcie mapy?Brak miejsca na serwerach,czy jak?Nic nie widzę z tej mapy,no a najważniejsze to nie wiem gdzie się zaczyna droga przed ogrodami działkowymi

Adam
8 lat temu

No to teraz ludzie masowo będą sprzedawać działki.

do
8 lat temu

Obwodnica miasta przez miasto – kolejne bezsensowne marnotrawienie funduszy. Jak obwodnica to ze skrzyżowaniami bezkolizyjnymi i przez tereny posiarkowe w jeziórku

tarnobrzeżanin
8 lat temu

Jak przez miasto? Popatrz dobrze na mapę. Zaczyna się praktycznie na końcu Wisłostrady i leci przez działki, za lasem Zwierzyniec. Wygląda na to że omija miasto ale widać że chcesz aby droga miała 15km i omijała jeszcze Stale… Ja cieszę się z każdej nowej drogi w mieście bo dobrze nie jest. Jeszcze przydały by się nowe parkingi na osiedlach bo miejsca są tylko pewnie pieniędzy brakuje.

Adam
8 lat temu

Ja jestem ciekaw tego połączenia z Wisłostradą (przecież tam są domy) i drogi wzdłuż torów. Jak to będzie szło? Wydaje mi się to bez sensu zupełnie

K.
8 lat temu

Dobrze wiedzieć, że dla Pana Prezydenta i niektórych mieszkańców, miasto kończy się przed osiedlem Mokrzyszów. A może to tory wyznaczają granice naszego miasta, a ja nic o tym nie wiem?

cenzor
8 lat temu

Ludu mój ludu ale się podniecasz, Od pomysłu nie mówiąc już o projekcie przebiegu do wykonania upłynie jeszcze z 20 lat nie wiem czy tego doczekają obecni 30 latkowie, ale hasło rzucono przez Miłościwie Nam Panującego na gorące głowy zadziałało głupi lud to kupił, nie ważne kiedy to będzie czy za 20 lat czy za 30 ale sa igrzyska ludu tarnobrzeskiego

Mokrzyszowianin
8 lat temu

Jakby zaczęli 15 lat temu to już by była ta obwodnica a tak to teraz ten teren co jest na mapie to jest praktycznie dżunglą z jednej strony (las zwierzyniecki) a z drugiej strony powstaje wiele nowych domów więc mogą być problemy przy budowie.
Plan do d…!

komsa
8 lat temu

20lat? Skoro projekt będzie gotowy w tym roku a początek inwestycji to przełom 2017 – 2018r. Gdzie tu masz te 20 lat? Każdy tylko biadoli. Zero pozytywów?

cenzor
8 lat temu

komsa nie bądź najwny

do
8 lat temu

Tarnobrzeżanin: widzę mapę i droga ma przebiegać wzdłuż torów, od strony lasu, a więc bez wycinki lasu się nie obejdzie, poza tym, w Sobowie kolejne ronda. Po co ta droga w Sobowie biegnie znowu w stronę cmentarza a nie bezpośrednio do ronda w Zakrzowie? Dlaczego obwodnica nie pobiegnie od wisłostrady, dalej przez tory aż do nieużytków w Jeziórku i tam dopiero „zakęci” w stronę Sandomierza, gdzie w przyszłości mogłaby się połączyć z odległymi planami ekspresówki do Niska?

Edek z fabryki kredek
8 lat temu

Ludzie uwaga ,co cwańsi i bogaci już zaczeli wykupywać te działki i place pod obwodnicę od zwykłych szaraków za grosze żeby pużniej zarobić. Pozdrawiam wszystkich sprzedających.

Janusz
5 lat temu

Kolejna miejska ulica a nie obwodnica.Obwodnicę to ma Mielec.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content